На обігрів комунальних закладів Рівненщини витратять 27 мільйонів

Дровами з Сарненського району взимку обігріватимуть приміщення обласного туберкульозного санаторію "Новостав". Тут знайшли інвестора, який погодився за власний кошт замінити котли на твердопаливні та здійснити переобладнання самого приміщення котельні. Загалом такий об'єм робіт коштував майже 400 тисяч гривень.

Головний лікар КЗ "Обласний дитячий туберкульозний санаторій "Новостав" для дітей з активними формами туберкульозу" Рівненської обласної ради Олег Кравець розповідає:

– Цей котел випускають у Рівному. Він має високий коефіцієнт корисної дії та дозволяє спалювати практично усі види твердого палива. Зараз автоматичний котел працює в ручному режимі. Закладки дров вистачає на три години. За одну гігакалорію ціна становить 1200 гривень на увесь опалювальний сезон, незважаючи на зміну палива. У приміщеннях температура 19-20 градусів. Плюс до того – цілодобово є гаряча вода.

Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов вважає, що приклад санаторію "Новостав" потрібно наслідувати. Адже, окрім заощадження грошей, це – реальна допомога місцевого бізнесу та створення додаткових робочих місць:

– Перехід на альтернативні види палива набуває стратегічного значення. Щоб заплатити за обігрів усіх комунальних закладів області, цьогоріч у бюджеті передбачено майже 27 мільйонів гривень. Вартість однієї гігакалорії тепла в області у 2014 році варіюється від 1300 до 1500 гривень, натомість минулого року ціна на тепло коливалася від 1020 до 1054 гривень. Якщо гроші вдасться зекономити, то спрямуємо їх на розвиток самих закладів, – зазначив голова облради.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.