На Рівненщині вирішують, як допомогти інвесторам "Золотої підкови"

Напрацювати рекомендації для вирішення цього питання має створена головою облради робоча група. Сьогодні відбулось її перше засідання під головуванням заступника голови облради Степана Павлюка.

Під час засідання громадяни-інвестори розповіли довгу історію перипетій навколо будівництва житлового комплексу "Золота підкова" та озвучили проблеми, які просять допомогти вирішити обласну раду.

Будівництво 179-квартирного житлового будинку в м. Рівне по вул. Соборна, 283, було розпочато у 2006 році, припинено – у 2008 році. Інвестором будівництва виступило ТОВ "Перша Українська індустріально-інвестиційна компанія" м. Київ. Фінансування здійснювалось через фонд фінансування будівництва, управителем якого виступав ПАТ "АКБ "Київ". Кошти у будівництво на той час проінвестували 53 сім‘ї.

З метою відновлення будівництва упродовж 2010-2012 років облдержадміністрацією, Рівненським міськвиконкомом було проведено чисельні наради та переговори з банком та інвестором.

Для здешевлення вартості добудови внесені зміни до технічних умов. На даний час будинок в установленому порядку передано для добудови новому замовнику – ТОВ "Східно-Європейський будівельний Альянс".

На даний час, за інформацією замовника, будівництво здійснюється за рахунок власних коштів замовника та залучених коштів громадян-інвесторів.

Але, як повідомила керівник ініціативної групи "Золота підкова" Алла Позднякова, будівництво ведеться надто повільними темпами, що призведе до зриву запланованих термінів (2014 рік) здачі першого пускового комплексу. Крім того, громадяни-інвестори вказують на незадовільну якість будівництва майбутнього житла, що їх не влаштовує. Виявляється, замовником без погодження з громадянами-інвесторами самовільно було змінено категорію будівництва комплексу з IV на III. Крім того, внаслідок зміни проекту, змінились і будівельні номери квартир, проплачених громадянами. Але надати новий номер квартири та офіційно його задокументувати фірма-забудовник відмовляється.

Допомогти у вирішенні цих проблем громадяни звернулись до обласної ради.

– Давайте не будемо сьогодні робити жодних висновків та приймати поспішних рекомендацій для вирішення питання. Ми детально вивчимо всі надані вами документи. Наскільки я від вас почув, тут задіяне управління капітального будівництва міськвиконкому, яке жодним чином не підпорядковане обласній раді. Обласна рада може вирішувати лише ті питання, які відносяться до її компетенції, – підвів риску Степан Павлюк.

Тож остаточні рекомендації робочої групи будуть напрацьовані на наступному засіданні, повідомляє прес-служба облради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.