Засудженим Рівненщини виготовляють паспорти

Звільняючись з місць позбавлення волі, кожний громадянин стикається з рядом проблем, пов'язаних з адаптацією до умов життя на волі та вирішенням питань побутового та трудового влаштування. В рамках даного питання, важко переоцінити значимість у такій ситуації наявності у нього необхідних документів: паспорта громадянина України, документів про здобуту освіту, професію та інших, на виготовлення або відновлення яких витрачається багато часу та зусиль. Виходячи з цього, одним з пріоритетних напрямків у діяльності установ виконання покарань Рівненської області є сприяння засудженим у виготовленні паспорта громадянина України.

Так, завдяки налагодженій співпраці з підрозділами Державної міграційної служби України у Рівненській області протягом десяти місяців поточного року засудженим в установах області виготовлено 233 паспорти, в тому числі:

  • 143 – замість втрачених;
  • 74 – вперше;
  • 16 – у зв'язку з обміном.

Матеріали на виготовлення ще 54 паспортів перебувають на розгляді в підрозділі ЗГІРФО. Забезпечено контроль за розпорядженнями на виконання судових рішень, які надійшли в установу, до яких не долучено паспортів. Завдяки своєчасно направленим запитам та своєчасному обміну інформацією повернуто 39 паспортів, що були вилучені різними інстанціями у період слідчих дій.

В рамках дотримання законних прав та інтересів засуджених відповідно до останніх змін у Кримінально-виконавчому кодексі України є реалізація права засуджених, які досягли пенсійного віку, на загальнообов'язкове пенсійне страхування. Значний обсяг роботи проводиться адміністрацією установ області по уточненню інформації про наявний трудовий стаж такої категорії, а також роз'яснення їм особливостей процедури та передбачених законом підстав для оформлення пенсій. Так, на сьогоднішній день, із 31 засудженого, котрі, перебуваючи в установі, досягли пенсійного віку, 4 – згідно підтверджуючих трудовий стаж документів мають право на пенсію. Матеріали на них знаходяться у районних управліннях Пенсійного фонду.

Про це повідомляє управління ДПтС України в Рівненській області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.