Волонтери та військові вимагають повернути рівненського генерала в Генштаб

Міністр оборони Степан Полторак звільнив Геннадія Воробйова з посади першого заступника начальника Генерального штабу Збройних сил в порядку виконання закону "Про очищення влади" (про люстрацію). Генерал Воробйов тривалий час у Рівному командував 13 армійським корпусом, а вже потім пішов на підвищення в Генштаб. Тим часом військові та волонтери обурені звільненням генерала і вимагають його повернути.

Про звільнення йдеться в указі міністра від 25 жовтня, передає Цензор.НЕТ. Відповідно до закону, Воробйову також заборонено обіймати державні посади в найближчі 10 років.

Крім того, в порядку люстрації міністр оборони звільнив 25 жовтня начальника штабу – першого заступника командувача Повітряними силами Артура Артеменка та першого заступника командуючого Сухопутними військами Сергія Бессараба.


Як відомо, 17 січня колишній тоді Президент Віктор Янукович звільнив генерал-полковника Воробйова з посади командувача Сухопутними військами Збройних Сил, яку він обіймав з листопада 2011 року.

Обстановка дуже важка, важкої техніки з Росії зайшло дуже багато. Скоро може початися прорив, це особисто моя думка. Готуватися треба до гіршого, – пише відомий український військовий Василь Головещенко. – Аеропорт – пекло. Хто думає, що у нас перемир'я і ми не можемо відкривати у відповідь вогонь, це неправда. У відповідь вогонь ведеться завжди, і вони зазнають втрат. Бо це прямий напад на іншу державу у відкриту. Проходить так звана люстрація, але ... наприклад, в Раду пройшло дуже багато гівна, яке там вже смерділо, і продовжує смердіти. Керівництво АТО поступово змінюється, і щось мені підказує, що не в кращу сторону.
Як я говорив і раніше, скажу і зараз, які б чутки не ходили, як би не було, втрачаємо близьких ми всі, але... це війна, і вона вже трохи дістала. Генерала Воробйова треба повертати, я працюю вже дев'ятий місяць, бачив багато, і вважаю, що в цей напружений час не можна прибирати бойових генералів і ставити "каблучків", "чистюль" і "любителів почищених гомілок і поголених борідок". Генерал Воробйов потрібен тут! І прошу, не треба керувати дивізіями через ФБ. Зараз і так важко. Спасибі людям за допомогу і підтримку.

Тим часом, проти звільнення генерала виступила і відома волонтерка з Дніпропетровська Тетяна Ричкова:

Генерали бувають різні, хороші й погані, корупціонери і порядні люди. Повірте, порядних серед них немало. Особливо боляче, коли під соус благого дійства, такого, як люстрація, потрапляють найчесніші люди, профі у своїй галузі, які не бояться сказати правду в обличчя, і кажуть, не дивлячись на чини і погони. Щось прогнило в Датському королівстві, потрібно вносити поправки в закон про люстрацію. Не повинні люди з великої літери страждати через недосконалість закону (або комусь це вигідно?). Мабуть, занадто довга прелюдія – вибачте, накипіло, – дістала несправедливість. Є в ГШ така людина, яка керувала АТО і при ньому військові дихали спокійніше. Чому? Та тому, що у нього правильні й адекватні рішення, може не всім вигідні. Його поважали і цінували військові. Він неодноразово страждав через своїх накази, пояснюючи їх перед начальством (так говорили його підлеглі), але він продовжував приймати правильні рішення. Як він недавно сказав: "Я солдат, віддадуть наказ, переконувати не буду, мовчки піду". Про кого я? Про одного з найдосвідченіших і компетентних генералів, а вони, повірте, не вигадка, вони існують. З глибокою повагою до Вас і Вашої роботи, генерал-полковник Воробйов Геннадій Петрович.

Довідка:

Геннадій Петрович Воробйов (25 червня 1961) – український військовий. Генерал-полковник. З 18 листопада 2009 року по 17 січня 2014 року – Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України. З 16 лютого 2014 року перший заступник начальника генерального штабу ЗС України.

Народився 25 червня 1961 року в місті Ахалкалакі у Грузії. У 1982 році закінчив Київське вище загальновійськове командне училище ім. М. Фрунзе.

Офіцерську службу розпочав командиром мотострілецького взводу у Забайкальському військовому окрузі.

З 1984 до 1990 року службу проходив на посадах командира розвідувального взводу, командира мотострілецької роти, начальника штабу – заступника командира мотострілецького батальйону у військових частинах Забайкальського військового округу та Групи радянських військ у Німеччині.

У 1993 році закінчив Військову академію ім. М. Фрунзе.

З 1993 до 2002 року службу проходив на посадах начальник штабу – заступника командира мотострілецького полку, командира механізованого полку, командира 24-ї механізованої бригади, командира механізованої дивізії Прикарпатського військового округу та Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України

У 2002-2003 роках – начальник штабу – перший заступник командувача 13-го армійського корпусу Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України.

У 2004 році закінчив факультет підготовки фахівців оперативно-стратегічного рівня Національної академії оборони України.

З 2004 по 2006 рік – командир 13-го армійського корпусу Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України.

З травня 2006 по листопад 2009 року – перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

З 18 листопада 2009 року по 17 січня 2014 року – командувач Сухопутних військ Збройних Сил України.

З 12 вересня 2014-го – в. о. командувача військами АТО на час допитів щодо "Іловайського котла" генерала Муженка.

Ключові слова: 

Коментарі

Люди ! Вы о чем просите Вы ослепли. При всех его заслугах и профессионализме он сидел засунув язык в одно место когда шло преступное сокращение боевых подразделений. Вы что думаете он к этому был не причастен ? Вы, что думаете занимая пост Первого заместителя начальника Генерального штаба, затем Командующего сухопутными войсками, снова Первого заместителя начальника Генерального штаба он был не при делах ? Это элементарно проверить - на Дерективах о сокращении обязательно есть его подпись. Где была его позиция когда подтягивали армейские подразделения для разгона майдана. Поймите никогда не будет у нас достойной армии, если командовать будут люди которые заглядывают в рот политикам и двумя руками держаться за свое тепленькое насиженное кресло. Пока генералы не перестанут лобызать перед политиками перемен не когда не будет. Поэтому ЛЮСТРАЦИЯ и не шагу назад.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.