У Рівному презентують "Волинський Кобзар"

11 листопада о 12.00 год. в приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації (каб. 601) відбудеться презентація книги Петра Кралюка «Волинський Кобзар». Видання збірки здійснене за підтримки Рівненської обласної державної адміністрації.

Організатором презентації виступає Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека. 

У першій частині книги вміщені уривки творів та окремі твори Т. Шевченка, в яких згадуються волинські реалії. Ця частина розбита на розділи: «Почаїв», «Берестечко», «Пересопницьке Євангеліє». Розділ «Почаїв»  включає поеми «Слепая», «Сліпий», «Петрусь», «Невольник». У розділі «Берестечко» – твори «Великий льох», «Ой чого ти почорніло…», «Варнак» (поема і повість). Розділ «Пересопницьке Євангеліє» містить археологічні нотатки «Переяслав».

Друга частина видання – це статті укладача книги Петра Кралюка про перебування Т. Шевченка на території Волині. Ця частина носить назву «Шевченко на Волині: подорож і рефлексії». Укладач в своїх роботах трактує образи Волині та Поділля у творах Т. Шевченка, прокладає ймовірні маршрути його мандрівки Волинською землею, розповідає про перебування Кобзаря у Почаївській лаврі. На завершення він подає перелік літератури, яка підтверджує перебування Тараса Григоровича на Волині у 1846 році.

Видання книги було реалізоване до 200-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, яка комплексно відзначається у Рівненській області протягом 2014 року. Це робота видавництва Національного університету «Острозька академія» (саме в цьому освітньому закладі обіймає посаду проректора Петро Кралюк). Книга задумана, як подарункове видання: в палітурці, із закладинкою, численними ілюстраціями (200 шт.), сторінки виконані на глянцевому папері. Вона не надходитиме в продаж, але буде розповсюджуватися через бібліотечні заклади області.

На презентації будуть присутні:

-       Сергій Рибачок, голова Рівненської облдержадміністрації,

-       Олександр Савчук, заступник голови Рівненської облдержадміністрації,

-       Петро Кралюк, викладач, науковець, укладач книги,

-       Валентина Ярощук, директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки,

-       Іван Вєтров, голова обласної громадської організації «Просвіта».

Довідка:

Петро Михайлович Кралюк – український філософ, письменник, публіцист. Доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України (2009), професор, проректор з навчально-виховної роботи Національного університету «Острозька академія».

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.