Спеціалістів Держекоінспекції Рівненщини покарали за відходи

Перевіркою, яку провели працівники Рівненської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, встановлено, що в області не забезпечується повне збирання, максимально можлива утилізація, своєчасне знешкодження та видалення відпрацьованих мастил, ввезених на територію України.

Так, згідно із законодавством підприємства, установи та організації всіх форм власності, що виробляють або імпортують мастила (оливи) зобов’язані самостійно забезпечити збирання, видалення, знешкодження та утилізацію відпрацьованих мастил або ж укласти договори про виконання таких робіт з уповноваженим таким підприємством чи іншим суб’єктом господарювання, що має відповідну ліцензію.

Водночас з’ясовано, що таку діяльність в області здійснювали підприємства, які мають ліцензію лише на зберігання та перевезення зазначених небезпечних відходів, повідомили з прес-служби прокуратури області.

Вказане стало наслідком невиконання спеціалістами Держекоінспекції в області належного державного екологічного контролю за виконанням зобов’язань імпортерами - суб’єктами господарювання щодо знешкодження імпортованої тари, пакувальних матеріалів і відпрацьованих мастил.

Тому з метою усунення вказаних порушень у сфері поводженнями з відходами прокуратура внесла начальнику Державної екологічної інспекції у Рівненській області подання. За результатами його розгляду винні посадові особи притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Загалом, у 2014 році за результатами перевірок у сфері поводження з відходами органами прокуратури області внесено майже півсотні документів реагування, до відповідальності притягнуто стільки ж посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, у тому числі 17 - органів контролю. За реагування прокуратури стягнуто 720 тис грн екологічного податку за розміщення відходів.

Коментарі

Та ти шо?!...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.