У Рівному запрацювала Служба психологічної підтримки та реабілітації учасників АТО

У Рівному розпочала свою роботу Служба психологічної підтримки та реабілітації учасників АТО та членів їх сімей.

- Ми всі пережили Майдан. Ще під час революційних подій було зрозуміло, що людям необхідна психологічна підтримка. Ми створили громадську організацію "Психологічна служба Євромайдану" і на Майдані розмовляли з людьми. Крім того організували виставку дитячих малюнків. Пізніше наша робота була спрямована на надання психологічної підтримки пораненим військовим, - розповіла керівник громадської організації  "Психологічна служба Євромайдану" Ольга Яковлева.

Практикуючий психотерапевт Ольга Нагаль розповіла, що зараз дуже важливо допомогти бійцям, які пережили війну вийти із кризового стану.

- Зараз нам дуже важливо отримати кредит довіри від суспільства. Чоловіки, які бачили як помирають їх товариші потребують нашої допомоги. Ми не знаємо коли закінчиться ця війна і не знаємо у якому стані повернуться чоловіки, але ми маємо бути готовими допомогти їм подолати душевну травму. Суспільство зараз живе у ілюзіях героїзму та безсмертя. Варто прокинутись нашій владі і позбутись цих ілюзій, - повідомила Ольга Нагаль.

Окрім психологічної допомоги  військових, Служба також працює з дітьми. Адже діти також дуже травмовані.

- Якщо порівняти малюнки діток до війни і після, то їх малюнки дуже змінились. Ми плануємо проводити просвітницьку роботу у освітніх закладах  та працювати з дітьми у Школі ресурсного малювання. Адже малюнок - це певна реабілітація для дітей та можливість викидати свою агресію. страхи та тривожність, - розповіла психолог Олеся Грабовець.

Крім арт-терапії психологи службми спілкуються із військослужбовцями та надають можливість розповісти про все, що їм наболіло. Як розповідають психологи, у хлопців відчувається образа та відбувається переоцінка цінностей.

Метою служби є подолання негативних наслідків психотравмуючих подій 2013-2014 років, покращення психоемоційного клімату в громаді Рівненської областішляхом розробки та втілення в життя методик соціально-психологічної підтримки та реабілітації.

Телефони "гарячої лінії": 0935983733, 0982736101, 0956626006.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.