Рівненська міська рада - в десятці найменш публічних

Сьогодні активісти ГО "ОПОРА" Анатолій Бондарчук та  Юрій Мочаєв презентували результати всеукраїнського вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування. 

В пропонованому дослідженні публічність розцінюється як збірне поняття, що включає в себе три взаємопов’язаних принципи належного врядування – прозорість, відкритість та підзвітність.

Прозорість розглядається як процес оприлюднення місцевою владою за власною ініціативою вичерпної та актуальної інформації про свій персональний склад і структуру, повноваження і функції, фінанси, поточну активність та плани, політичні ініціативи та ухвалені рішення, послуги, які надаються мешканцям, а також інформації, що становить суспільний інтерес. 

Відкритість влади трактується як процес надання владою максимального доступу до інформації, що є в її розпорядженні, та стимулювання активного залучення громадян до безпосередньої комунікації та регулярного діалогу з питань вироблення політик на місцевому рівні.

Підзвітність влади охоплює процес систематичного інформування громадськості про результати та ефективність роботи муніципальних інституцій, використання громадських ресурсів та бюджетних коштів.

Відтак, загальний показник публічності Рівненської міської ради, у порівнянні з результатами минулорічного вимірювання, покращився на 3% і становить в цілому 47%. Такий показник дозволив Рівнераді посісти 12 місце з 24 можливих. За підсумками дослідження м. Рівне увійшло до категорії міст з низьким рівнем публічності. Виконавчі органи виявилися більш публічними (56%), ніж головна посадова особа міста (46%) чи депутати (39%).

Індекс публічності міського голови Рівного Володимира Хомка становить 49%. Це 17 результат з 24 міст. Найбільшим недоліком Рівного в сфері публічності є процес звітування органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Міський голова Рівного не звітує перед мешканцями міста про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, про виконання місцевих цільових програм. 

Індекс публічності виконавчих органів Рівненської міської ради становить 56%. Це 13 результат з 24 міст та низький рівень публічності. В 2013 році жодне управління міської ради не прозвітувало перед територіальною громадою про результати своєї роботи у поточному році.

Індекс публічності депутатського корпусу Рівненської міської ради становить 39%. Це 14 результат з 24 міст та категорія непублічних міст. На веб-сайті Рівненської міської ради відсутня інформація про поштову адресу, номери засобів зв’язку, електронну пошти депутатів, про їхні права та обов’язки, а також графік та місце їхнього прийому (є лише в окремих депутатів).

- Також, активісти "ОПОРИ" розробили примірничок який містить близько 100 рекомендацій як покращити індекс популярності . Найважливіші та найдієвіші з них це - залучення громадкості до процесу прийняття рішень, створення робочих груп. Виділення часу міському голові для зустрічі з активістами. Максимальне інформування громади про роботу міського голови та Ради, - розповів Анатолій Бондарчук.

Довідка:

Під публічністю місцевого самоврядування розуміється комплекс управлінських та політичних заходів, до яких вдаються органи та посадові особи місцевого самоврядування, з метою забезпечення максимально відкритих і приязних взаємовідносин з громадянами та підвищення рівня загальної довіри до муніципальних інституцій. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.