600 осіб на Рівненщині можуть втратити роботу

Близько 200 працівників підприємства ТОВ "Морган Феніче" сьогодні, 12 листопада, о 9:00 проводили акцію біля Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненської області з вимогою відшкодувати 20 млн грн ПДВ, які підприємству заборгувала держава.

600 осіб, що працюють на підприємстві можуть втратити роботу через бюрократичну тяганину та неоперативність відшкодування ПДВ державою. Тим часом, працівники не отримують зарплатні, оскільки в обігу підприємства немає на це вільних коштів.

– Сьогодні на зустрічі працівникам підприємства я пояснив, що рішення про повернення ПДВ у великих розмірах ухвалюються у Києві. Ми з моїми колегами зі свого боку в межах наших компетенцій зробили все можливе, щоб процес не затягувався, зокрема швидко підтвердили суму на відшкодування, я надіслав декілька листів, а також персонально звертався до керівника Державної фіскальної служби України стосовно цього питання. Окрім того, минулого тижня я особисто зустрічався з інвесторами цього підприємства і також пояснив їм, що рішення ухвалюються в столиці. Вчора до пізнього вечора ми з керівниками підприємства обговорювали їхню проблему. Тобто я зробив максимум у межах можливостей своєї посади, – прокоментував начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області Дмитро Зайцев.

– До речі, думаю, що працівникам треба також ставити питання і до менеджменту підприємства з приводу того, чому немає обігових коштів, чому керівники розраховують тільки на повернення ПДВ, а не шукають інших шляхів, щоб видати людям зарплату. Бо на Рівненщині це не єдине підприємство, яке має питання стосовно ПДВ, але всі знаходять виходи, ми з ними ведемо постійний діалог. У даному випадку люди стали заручниками ситуації, – додав Дмитро Зайцев.

Страшні наслідки уже через місяць чекають на підприємство, що розташоване у смт Квасилів Рівненського району. Меблева фабрика, що займається виробництвом експортних товарів, – молоде підприємство, що працює за європейським зразком, як говорить комерційний директор ТОВ "Морган Феніче" Роман Кондратов.

– Найбільше обурює те, що минулого місяця ми отримали 848 грн відшкодування ПДВ. Це при тому, що загальна сума відшкодування 20 мільйонів, з яких підтверджена сума – 9 мільйонів. Але через затягування підприємство може не витримати фінансової напруги, – говорить Роман Кондратов. – Інвестори чекатимуть іще місяць, вони не готові платити замість держави. Ми хочемо жити за європейськими зразками, але ж ніхто нас не дасть із таким відношенням до справ працювати в Європі. Так, зрозуміло, що це проблема не місцевої фіскальної служби, а проблема центру, проблема системи. То давайте цю систему вже будемо міняти, для чого чекати?!

– Нам закидають, що ми збиткове підприємство, але за два роки роботи ми постійно нарощували виробництво і скоро вийдемо на проектну потужність. На це завжди потрібно 2-3 роки, після чого вкладені кошти дуже швидко відбиваються, – додає Роман Кондратов. – Ми дуже швидко ростемо, і зараз важливо підтримати розвиток підприємства, тоді ми вже скоро вийдемо на рівень повної окупності, незалежно від тимчасових незручностей, які створює держава.

На запитання, чи допомогла б вирішити це питання децентралізація, Роман Кондратов відповів, що людям на місцях завжди видніше, куди і на що уже зараз треба гроші.

На акції був присутній селищний голова смт Квасилів Крет Дмитро Федорович, який теж представляє зацікавлену сторону.

– Квасилів отримує щомісяця 100 тисяч гривень з податків на доходи фізичних осіб завдяки ТОВ "Морган Феніче", а 300 тисяч отримує держава. Нам дуже потрібні ці гроші, ми на них розраховуємо. Таке підприємство підтримує добробут громади селища. Крім того, на підприємстві працює 200 жителів Квасилова. Закриття підприємства призведе до того, що у селищі стане ще 200 безробітних, а громада втратить понад мільйон гривень на рік прибутку. Для 10 з половиною тисяч жителів це буде дуже велика втрата, – повідомив Дмитро Крет.

Варто додати, що серед присутніх на акції було дуже багато молоді. Як повідомив Роман Кодратов, середній вік працівників на підприємстві – 30-35 років. Очевидно, що на акцію прийшли, в основному, молодші працівники.

Зважаючи на те, що робота на підприємстві, переважно, не вимагає високого рівня кваліфікації, проте до неї залучено понад пів тисячі громадян, слід відзначити, що таке підприємство є хорошим потенційним роботодавцем. До того ж, якщо держава не поверне гроші зараз, то потім цим працівникам доведеться не один місяць платити соціальну допомогу по безробіттю, не кажучи вже про мільйони втрачених прибутків до бюджету.

Скупий, як відомо, платить двічі. Тому чекаємо на вирішення ситуації і вболіваємо за долю працівників підприємства.

Коментарі

Дякую за слушні зауваження. Прошу конкретики.

Проходив повз мітинг, там максимум було сто чоловік., а автор напевно має проблеми з математикою......

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.