У Рівному відкрили благодійну виставку картин

У Рівненському краєзнавчому музеї відкрилася благодійна виставка «Живопис Михайла Федюри». На виставці експонуються ікони, пейзажі, портрети і натюрморти рівненського художника Михайла Федюри. Особливо  цікавими є пейзажі рівненських околиць, зображення храмів, замків, сільських краєвидів на фоні природи.

Михайло Остапович Федюра зараз має поважний вік, хворіє, тому не зміг бути присутнім на відкритті виставки. Проте, його друзі розповіли, що художник завжди був небайдужою людиною. Зазнавши в юності переслідувань з боку радянської влади, він  зберігав віру у Бога та мав патріотичні переконання. Довгий час розписував православні храми, писав ікони, співав у хорі Свято-Троїцького храму у Басовому Куті.

У теперішній тяжкий для України час проби та міри Михайло Федюра подарував близько сотні своїх робіт у розпорядження благодійної місії «Православне діло» Рівненського православного молодіжного Свято-Софіївського братства з тією метою, щоб вони послужили людям.

Отже, братство разом з музеєм організували виставку, на якій можна буде придбати картини художника та пожертвувати гроші у скриньку,

Всі кошти підуть на друк православного молитовника для українського війська.

У молитовнику окрім власне молитов, містяться розділи про основи віри та практичні духовні поради християнам на війні. Подано там інформацію про те, як охрестити людину при загрозі її життю, коли немає священика, як вислухати сповідь, духовно підтримати і помолитися за помираючого без священика, як поховати тіло християнина чи іновірця без священика. Зі слів воїнів, такий молитовник дуже потрібний нашому війську. Якщо з нами Бог – то хто проти нас?

Картини, які не розпродадуть на виставці, будуть подаровані у закриті відділення психіатричних лікарень,  дитячу онкогематологію, сиротинці, а також будуть продаватися спільно з Благодійним фондом «Скарбниця надії» для матеріальної підтримки онкохворих дітей.

Відвідати виставку можна у Рівненському краєзнавчому музеї до 31 грудня 2014 року.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.