Церкви Рівненщини об'єдналися проти агресора

Сьогодні, 13 листопада, в Рівному був підписаний Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву. Меморандум складався із 5 настурних пунктів :

1. Всі православні церкви Рівненської області визнають і моляться за цілісну і єдину державу Україну.

2. Всі православні церкви Рівненської області виступають за створення єдиної Української Помісної Православної Церкви.

3. Всі православні церкви Рівненської області засуджують дії Росії як агресора, та інших держав щодо захоплення території України та посягання на цілісність і державний суверенітет України.

4. Всі православні церкви Рівненської області засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою.

5. Всі православні церкви Рівненської області не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної незалежності згідно з законом України : "Про свободу совісті та релігійні організації".

Меморандум затвердили, скріпивши своїми підписами 5 священиків: керуючий Сарненською єпархією УПЦ митрополит Сарненський і поліський Анатолій, керуючий рівненською єпархією Рівненський і Острозький Іларіон, правлячий єпископ луцького Екзархату УГКЦ Йосафат, варфоломний керуючий рівненською єпархією УПЦ митрополит Рівненський і Острозький Варфоломий, керуючий Рівненсько-Волинською і Таврійською єпіархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій.
А також голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок, та його заступник Олександр Савчук. 

Меморандум складено українською мовою у 9 примірниках.

Церковники наголосили, що для них дуже важливим є підписання меморандуму єдності:

-Ми надіємось, що цей Меморандум буде сприяти порозумінню і доброзичливості між конфесіями, а також допоможе вилікувати чвари, які на жаль бувають між людьми. Це історичний день і дай Боже , щоб все, що ми сьогодні підписали, щоб воно втілилося у життя, - сказав керуючий Сарненською єпархією УПЦ митрополит Сарненський і поліський Анатолій.

На останок, митрополит Сарненський і поліський Анатолій запропонував священикам провести спільну службу на Різдво.
 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.