Рівненська облрада буде судитись

До Рівненського окружного адміністративного суду заступником прокурора області Андрієм Боровиком подано адміністративний позов до обласної ради щодо скасування рішення від 03.10.2014 №1294 «Про погашення кредиторської заборгованості за роботи, виконані у 2013 році на об‘єктах будівництва та реконструкції». Нагадаємо, що обласна рада зазначеним рішенням виділила з обласного бюджету кошти на погашення заборгованості за виконані ще у 2013 році роботи.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської облради.

Серед цих об‘єктів – середня школа на 834 учнівських місця в смт. Зарічне, реконструкція будинку культури в селі Великий Мидськ Костопільського району, реконструкція будівлі клубу під центр дозвілля молоді в м.Дубно, реконструкція дитячого садка в селі Курозвани Гощанського району. Все це об‘єкти соціальної інфраструктури, які через борги із забудовниками не введені в експлуатацію та не використовуються за призначенням, що в свою чергу викликало у мешканців сіл та міст невдоволення, адже їх дітям не створені нормальні умови для навчання та проведення дозвілля.

- Спочатку, а це приблизно у 2011-2012 роках, планувалось, що з держбюджету буде оплачена частина робіт. Але тоді ніхто не знав, що у 2014 році на Сході України будуть проводитись військові дії. Один день війни коштує 70-80 мільйонів гривень та виділяється з того ж таки державного бюджету. Тож у такій ситуації держава не спроможна виконати всі взяті на себе зобов‘язання. Приймаючи це рішення, депутати зважили на відповідне прохання облдержадміністрації, врахували багаточисельні звернення колективів будівельних організацій, щодо повернення заборгованості за виконані роботи, адже люди не отримали заробітної плати, що спричиняє соціальну напругу. Окрім того, депутати усвідомлювали, що кожен з них окремо і обласна рада в цілому представляють (виражають та захищають) інтереси територіальної громади області – це норма Закону «Про статус депутатів місцевих рад, - коментує ситуацію голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов і зазначає, що у цій справі є кілька цікавих нюансів.

 - Перший, на сесії, коли приймалося рішення був присутній представник прокуратури, де він тоді був, якщо ми щось порушували? Друге, саме облдержадміністрація просила кошти, щоб закрити борги державного бюджету. Чому просила, бо їх департамент з питань будівництва та архітектури пов’яз в судових позовах і не вирішення цього питання призвело б до блокування рахунків, аі тоді в області будівництво просто зупиниться. Бо кошти з бюджету розвитку, якими гасили борги держави і які мали б спрямувати на теж таки будівництво об’єктів соціальної  інфраструктури, не можна буде використати, департамент капбудівництва просто не зможе здійснювати платежі. Крім того, гроші знецінилися у два рази, а ми, погасивши борг держави, зробили це з розрахунку вісім гривень за долар. Мене цікавить, якою доцільністю керуються позивачі приймаючи таке рішення, точно що не економічною, - зауважує він.

- Відповідно до рішення облради кошти бюджету розвитку пішли на соціальні об‘єкти, які розташовані на території області та будуть використовуватись для задоволення потреб наших земляків. І ми, як виразники інтересів мешканців області, відстоюємо їх право на нормальні умови для навчання дітей, проведення дозвілля. Якщо ці заклади закриють, то вони почнуть руйнуватись і до нас прийдуть люди вимагати їх відкриття. Як свідчать звернення громадян, їм абсолютно байдуже, кошти з яких бюджетів пішли на будівництво, головне, щоб заклади працювали, - прокоментував ситуацію заступник голови обласної ради Степан Павлюк.

Ключові слова: 

Коментарі

Андрій Боровик любив відкати іще на попередній посаді ....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.