Рівненські священики отримали догани за підписання Меморандуму

Прес-служба Рівненської єпархії Української православної церкви Київського патріархату оприлюднила заяву, в якій йдеться про реакцію голови Інформаційного відділу УПЦ МП єпископа Климента щодо підписання Меморандуму єдності на Рівненщині.

Текст заяви без скорочень та доповнень:

"З достовірних джерел нам стало відомо, що 17 листопада 2014 року митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій та митрополит Сарненський і Поліський Анатолій були викликані до Києва, де отримали сувору догану за поставлені підписи під "Меморандумом про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву". Також перед ними було поставлено вимогу про негайне відкликання своїх підписів. Тому припускаємо, що така реакція може спонукати прихильників Московського Патріархату на Рівненщині до різного роду провокацій, провини за які знову будуть перекладені на Київській Патріархат. У зв'язку з цим, прес-служба Рівненської єпархії УПЦ КП, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, робить офіційну заяву щодо вищевикладених подій.

Підписання ієрархами Українських Церков 13 листопада 2014 р. у м. Рівне "Меморандуму про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву" сколихнула усю повноту православних не тільки в Україні, але й у Росії. На адресу підписантів посипались різного роду відгуки і побажання: як схвальні, так і критикуючі. Безумовно, така розбіжність у реакції і сприйнятті меморандуму свідчить про те, що бажання православним українцям порозумітися, справді порушили далекоглядні і підступні плани щодо загарбання і поневолення як політичного, так і духовного українського простору з боку "Третього Риму".

Не перестаємо говорити та стверджувати, що останні події в Україні – Майдан, анексія Криму, війна Росії на Донбасі, а найголовніше – причетність до цих подій УПЦ Московського Патріархату, що не зупиняється перед кривавою жертвою великої кількості православних українців у будуванні "русского мира", – кожному здоровомислячому українцю показали, що саме церковний розбрат став причиною розділення народу і слабкості нашої Держави перед навалою ворогів. А тому природньо, що з боку Москви і її прислужників використовуються усі засоби, щоб ще більше розділити і розсварити українське супільство.

З глибоким жалем ми сприйняли негативну оцінку і критику Меморандуму з боку представника Київської митрополії в особі голови Інформаційного відділу УПЦ МП єпископа Климента, який не приховуючи свого обурення, знову звинуватив у всіх негараздах Київський Патріархат. Більше того, як стало відомо з надійних джерел, підписанти Меморандуму з боку Московського Патріархату – митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій та митрополит Сарненський і Поліський Анатолій – були викликані 17 листопада до Києва і отримали сувору догану за поставлені підписи. Також перед ними було поставлено вимогу про негайне відкликання своїх підписів. Тому припускаємо, що це може спонукати прихильників Московського Патріархату на Рівненщині до різного роду провокацій, провина за які знову буде перекладена на Київській Патріархат.

Ми глибоко стурбовані цим повідомленням, та офіційно заявляємо, що ми готові дотримуватись всіх пунктів Меморандуму, під якими ми ставили свої підписи, та надіємось, що цього дотримуються всі підписанти.

Віримо у скоре припинення ворожнечі серед православних українців, за мир і єдність нашого народу, та у реальні кроки по утворенні в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви." – йдеться у заяві.

Ключові слова: 

Коментарі

Ваш коментар свідчить про те, що до УПЦ (МЦ) ходять в тому числі і мудрі люди. Саме вони, розібравшись хто є хто, відокремлюються. І дуже добре, що цей шлях вони бачать мирним. "Блаженні миротворці..." Добра вам, злагоди і швидшого прозріння"

Дуже жаль, що зараз, на фоні війни на Донбасі, багатьма моїми співгромадянами УПЦ почала сприйматися як прокремлівська церква. Шановні, це далеко не так! І те, що митрополити Варфоломій і Анатолій поставили підписи під Меморандумом про це свідчить. Я прихожанин УПЦ (МП), але я не ворог України. До цієї церкви ходжу не через те що нею керує Онуфрій чи Кирил, а через внутрішню духовну позицію. А що стосується об'єднання церков, то це, вважаю, правильний шлях, але як його здійснити я не знаю, адже варто підійти до конкретних питань єднання, таких як "Хто буде керувати Помісною Церквою?" або "Якою мовою здійснюватимуться богослужіння?", як почнуть ламатися списи в безкінечних суперечках. Жаль, але така реальність.

І суд буде страшним!!!!. Бо московські священники уявили себе богами на Землі. Вони забули дві головні заповіді Ісуса Христа."Полюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією думкою твоєю. Люби ближнього свого, як самого себе." Саме в підтримці агресії проти України проявлється "виконання" цих заповідей. Чому відокремлються православні українці? Бо пам"ятаютьть, що в одному із псалмів Давид сказав:" Блаженний муж, що не йде на нараду до нечестивих".

Всіх архієреїв УПЦ МП з так званого "проукраїнського крила" викликають на 28 листопада 2014 року до Москви, де нібито Патріарх Кирил ініціює церковний суд над рівненськими архієреями за самоуправство.І,Антоній,відмовився від підпису.От така,генеральна лінія кп SS

Сцикливий "канонічний" Варфоломій,після спілкування з таким же "канонічним" босом Онуфрієм,він Березовський,володарем паспортів паРаші-РФ і Румунії,вже відкликав свій підпис.А, настільки вистачить Антонія-подивимся.

Не було сумніву, що на конкретні питання відповіді у вас не буде. Просто на все про все - канони, про які ви самі давно забули. А Заповіді Божі та Святе Письмо для вас лише інструменти, щоб тримати рабів в особистій покорі для задоволення особистих амбіцій та інтересів.

Ви, прохожий, як буде проходити по інтернету, то загляньте сюди http://www.pravda.com.ua/rus/articles/2013/05/7/6989377/ АБО ОСЬ СЮДИ http://meest-online.com/culture/spirituality/lyudy-hirkina-spalyly-rodyn... та подивіться, як "бідує та молиться" митрополит Павел, та як священник благословляє вбивцю Гіркіна Ось вам достовірна інформація і не є ні для кого секретом. І яка ж цікаво на ці факти як кажете офіційна реакція вами любимої УПЦ московської? Чи все теж "розкольницьки ублюдки" чи "баби базарні" розмістили? А, якщо ви сподіважтеся, що на цьому все заглохне, то дуже помиляєтеся, бо люди, як писав великий Кобзар стали прозрівати потроху. І слава Богу, що Рівненським священникам вистачило мудрості принаймі підписати цей референдум.

"Розкольницькі ублюдки"-як це по канонічному і православному:)))Від кагебешних прохожих чортів в рясах і з погонами,чекати іншого,і не варто. А,в редакції "ВСЕ"-хто із них,що так завзято тре неугодні коментарі?:))

очевидно бувший зятьок пасічника-агент ФСБ,і прихожанин кагебістської,тіпа церкви.Хто платить-той і музику замовляє:))

Адміністратори не дозволили оприлюдити мій коментар (на захист УПЦ КП), назвавши його некоректним. Дивуюся: а попередні оприлюднені запитання на захист УПЦ МП - коректні? Чи у вас "особливий" підхід?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.