Жителі Рівненщини стали споживати менше газу

За 10 місяців 2014 року обсяги транспортування газу на Рівненщині зменшились на 70,9 млн м³ або на 14,8% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У зв'язку зі зменшенням споживання газу скоротилися і об'єми транспортування газу по ПАТ "Рівнегаз". Так, цьогоріч компанія недоотримала близько 23,1 мільйонів гривень доходів закладених в тариф на транспортування.

За 10 місяців поточного року всіма категоріями споживачів було спожито 408,7 млн м³ газу, що на 14,8% менше порівняно з відповідним періодом минулого року. Так, теплопостачальні підприємства використали менше газу на 11,9 млн м³ або на 13,8%, бюджетна сфера – на 3,7 млн м³ (28,5%), промисловість – на 10,1 млн м³ (10,6%), а побутові споживачі – на 45,3 млн м³ (15,9%).

Подальше падіння обсягів споживання і транспортування газу та зменшення виручки від його реалізації в умовах загального погіршення економічної ситуації в країні аж ніяк не зменшує об'єми робіт із обслуговування та утримання великої системи газопостачання Рівненщини. Навпаки, в період фінансової нестабільності це призводить до значно більших затрат на обслуговування газових мереж. І щоб абоненти ПАТ "Рівнегаз" були забезпечені стабільним та безперебійним газопостачанням, єдиним виходом із нинішньої ситуації є збільшення тарифу на транспортування газу.

– Якщо зростає ціна на газ, відповідно, повинні зростати і тарифи. Проте, незважаючи на те, що з початку 2014 року ціна на газ в середньому зросла на 60%, тариф на постачання був збільшений лише на 4,0%, а на транспортування – на 19,6%. Тому на сьогодні єдиним виходом із ситуації є коригування тарифів на транспортування, розподіл та постачання природного газу у бік збільшення, – зазначає перший заступник голови правління ПАТ "Рівнегаз" Віктор Осницький.

Через падіння курсу гривні та інфляційні процеси стрімко зростають ціни на матеріали та обладнання. Наприклад, газовий лічильник подорожчав на 150 гривень, вартість метра металевої труби збільшилася майже вдвічі, а газозварювальне обладнання тепер коштує 5,5 тис. грн, що на 2,5 тис. грн дорожче ніж торік. Майже удвічі зросли витрати компанії на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, також значно збільшились видатки на обслуговування газорозподільчих пунктів.

Про це повідомляє прес-служба "Рівнегазу".

За останні роки обсяг реалізації природного газу по ПАТ "Рівнегаз" скоротився майже на 26% – з 729 млн м³ в 2010 році до очікуваних 545 млн м³ на кінець 2014 року.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.