Аваков попросить нарешті демобілізувати "срочників", що пересиділи 6 місяців

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков збирається просити президента Петра Порошенка демобілізувати солдат строкової служби, яких призвали у внутрішні війська півтора роки тому.

Про це він написав у своєму блозі на "Українській правді", розповідаючи про ситуацію, коли спецназівець біля адміністрації президента вдарив коліном у голову затриманого.

– Звернуся до президента із проханням підписати наказ про демобілізацію солдатів строкової служби, яких призвали у внутрішні війська півтора роки тому, – повідомив Аваков.

– Багато чого треба змінювати в системі несення служби й системі відповідальності військовослужбовців. Необхідні негайні зміни в дисциплінарний статут. Необхідний баланс службових обов'язків і підвищеної відповідальності за порушення статуту й порядку служби. Це стосується не тільки підрозділів МВС, але й ВР. Готуємо зміни, – додав Аваков.

– У спецназі повинні служити тільки контрактники – строковиків там не має бути, – підкреслив він.

– Коли солдати поводяться подібним чином – винні командири. Командиру підрозділу й командиру військової частини оголошена догана й неповна службова відповідність, – відзначив міністр.

За підсумками розгляду самого інциденту, Аваков повідомив, що спецназівець – солдат строкової служби Т., 20 років, відслужив 1,5 роки – переслужив понад півроку у зв'язку з поточною ситуацією, у строк – не демобілізований.

– У своєму поясненні визнав нестриманість. Пояснив, мовляв, що "він (затриманий) мене матюкав, погрожував, обіцяв знайти й помститися. Я, мовляв, не стримався – хотів у відповідь налякати, зімітувати удар. Не розрахував – ударив, хоч і непрямо. Винуватий, мовляв. Каюся...", – розповів Аваков.

– Треба карати. Як?! Як покарати солдата термінової служби, якого призвали ще у внутрішні війська? Звільнити? Він хоче цього й сприйме таке покарання як нагороду. Кримінально переслідувати? Немає підстав – не зафіксовано ні травми середньої, ні травми важкої, ні самої скарги від затриманого... – розповів Міністр.

– Залишається покарання по службі. І отут заковика. Хто не знає – у дисциплінарному статуті зараз відсутня діюча норма гауптвахти. Заарештувати солдата не можна... Тільки на загальногромадянських підставах... От і резюме покарання на тлі покаяння молодого солдата, що вдарив дев'ятнадцятирічного затриманого: 5 нарядів позачергово, лист про дисциплінарну провину від командування частини – батькам, аналогічний лист "ганьби" у сільську школу, по закінченню якої був призваний хлопець... – пояснив Аваков.

Він додав, що якщо б солдат був контрактником, "звільнив би без вагань".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.