Письменник Макс Кідрук провів у Рівному наукову лекцію

18 листопада Макс Кідрук за підтримки організації "Література.РВ" розпочав унікальний науково-популярний проект "Quantum". Перша лекція мала назву "Творець чи творіння?" й відбулася у ляльковому театрі м. Рівного – повідомляє прес-служба "Література.РВ".

Розмови про старт такого проекту велися ще з минулого літа. І ось, нарешті, ідея, що виникла в Макса Кідрука, втілилася у життя. Варто сказати, що зацікавилося нею чимало людей не лише з Рівного, але й Києва, Львова, Тернополя, Луцька та інших міст. У соцмережах важко було не помітити гострий інтерес ще під час піар-кампанії першої лекції.

О 19:00 у ляльковому театрі Рівного зібралося майже 200 глядачів, аби послухати, що ж такого неймовірного розповість Макс Кідрук про Всесвіт, і чи є насправді хтось, для кого наше існування в ньому є невипадковим.

Щоб трохи підготувати людей до початку лекції з темою "Творець чи творіння?", Макс вирішив наочно показати розміри нашої планети у порівнянні із Сонцем. Так глядачі склали уявлення, наскільки ці тіла відрізняються і як далеко одне від одного знаходяться. Для наочності лектору знадобилися волейбольний та тенісний м'ячі і, звісно, відстань. Хоча всі чули раніше приблизні цифри й означення, проте ніхто ніколи не уявляв, що питання сягає аж таких відчутних масштабів.

Продемонструвавши приблизні відстані Землі та інших планет від Сонця, Макс перейшов до основної теми.

Аби підійти до того, чи насправді існує ще десь планета подібна до нашої, щоб там могло розвинутися життя, лектор спершу розповів про те, як виник Всесвіт за Теорією "Великого Вибуху", як поступово розвивався, і, нарешті, коли утворилася наша планета. Звідси прийшли до висновку, що у Біблії надзвичайно неточно встановлено вік Землі (6 тис. років).

Далі був детальний опис радіовуглецевого аналізу, з допомогою якого визначається вік закам'янілостей, і, власне, саме завдяки цьому методу науковці й встановлюють приблизні дати утворення тих чи інших тіл.

Щоб не переказувати лекцію повністю, зазначимо, що Макс Кідрук до самого завершення заходу тримав інтригу, розповідаючи всі можливі варіанти виникнення життя в межах Сонячної системи. Однак питання все одно лишилося відкритим: ніхто достеменно не може сказати, чи є ще хтось у Всесвіті живий, окрім нас. Саме на цьому й базувалася перша зустріч в рамках проекту "Quantum".

Сам Макс Кідрук зізнався, що поштовхом до проведення подібних лекцій на загал для нього стало відчуття "мурашок за спиною" від усвідомлення, що в нашій же Сонячній системі на супутниках чи сусідніх планетах цілком реальним є виникнення хоча б якихось форм життя, нехай навіть найбільш примітивних.

Глядачам же особливо цікаво було дізнатися, що планети можуть звучати (якби існували для цього всі умови), що 27 тисяч років тому на Землі одночасно жили аж 4 види людей, і що взагалі є формула, з допомогою якої можна визначити кількість цивілізацій у Всесвіті, які постійно шукають з нами контакту та багато іншого.

Під час першої зустрічі було продемонстровано відео із супутника Сатурна Титана, зняте зондом, реальні фото поверхонь планет Сонячної системи, звуки Юпітера та Сатурна.

У Рівному ж наступна зустріч очікується на початку грудня цього року. Під час другої лекції Макс розповість про зорі. І будьте певні: це буде вражаюче.

Ключові слова: 

Коментарі

звідки в цього палєстінца бабло??яким накладом видаються його "твори?така нав"язлива презентація цього піся_тєля,крім роздратування нічого не викликає.Зайнявся б,чимось корисним і продуктивним.

Як можна провести НЕ НАУКОВУ лекцію???

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.