Греко-католики відхрестилися від рівненського Меморандуму єдності

На офіційному сайі Луцького екзархату Української Греко-Католицької Церкви оприлюднено заяву про недійсність підписів, які були поставлені у Меморандумі єдності, який був підписаний 13 листопада у Рівному.

Текст заяви без скорочень та поправок від імені екзарха Луцького УГКЦ Йосафата:

"Нещодавно в м. Рівному був підписаний Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву, який заторкнув цілий ряд важливих суспільно-церковних питань.

Було також запропоновано і Луцькому екзархату УГКЦ висловити свою позицію відносно тем, які піднімалися в Меморандумі. УГКЦ разом з іншими Українськими Церквами і релігійними організаціями з тривогою спостерігає за суспільними і церковними викликами сьогодення, сприяє міжрелігійному діалогу та співпраці.

Ми вболіваємо над проблемою поділу, який існує між Православними Церквами в Україні. Наша Церква всіляко заохочує розвиток діалогу для досягнення єдності Православних Церков, але при цьому переконана, що такий діалог є внутрішньою справою самих православних вірних України. Меморандум є пригадкою, пам'яткою. Що стосується церковної єдності, то найкращою пригадкою для кожного християнина є слова Господа нашого Ісуса Христа: "щоб усі були одно" (Ів. 17, 21). Однак питання пошуку шляхів, які ведуть до подолання розділень між християнами не може відбуватися без компетентної церковної влади.

Слід звернути увагу, що текст Меморандуму неодноразово змінювався, а сам Меморандум був ініціативою представників обласної державної адміністрації. Натомість, питання церковної єдності мають вирішуватися в форматі взаємної поваги, діалогу та узгодження самими Церквами.

Під час підписання згаданого Меморандуму був присутній місцевий священик, настоятель громади УГКЦ в м. Рівному. Він не мав повноважень підписувати неузгоджений з вищою церковною владою текст, за що йому винесено канонічне попередження.

Тому будь-які підписи представників УГКЦ в даному Меморандумі є не дійсними.

Нехай Всемилостивий Господь направить наші добрі змагання на шлях пошуку миру та злагоди з Богом та всім суспільством."

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Митрополит Рівненський і Острозький відкликав свій підпис під Меморандумом єдності

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.