На Рівненщині селяни готуються до масових підтоплень

Напередодні в Дубровицькому районі перебував голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов. Одним з об'єктів, які він відвідав, було село Переброди. Воно відоме тим, що кожної весни місцеві жителі потерпають від паводків.

– Ми живемо, працюємо, а те, що буває весною, – це жахіття. Затоплює не лише подвір'я, а й хати. Весна – це страшна пора для нас. Вода з річки Льва заливає все навкруги, – розповідають місцеві жителі.

Історія з підтопленнями тягнеться не один десяток років. І для селян, яких проживає у Перебродах більше 1700 чоловік, це є найбільшою проблемою.

– Люди самотужки зорганізували яку не яку дамбу, але цього недостатньо, бо тут ще й ґрунтові води залягають на півметровій глибині. Крім дамби потрібно робити поглиблення, бо річка заростає і замулюється, берег не завадило б те ж підняти. Є сільський голова, є райрада, є облрада, і зараз така ситуація, що лише спільно можна вирішити цю проблему. Але починати треба з простого, розібратися в ситуації. Я приїхав і так і не почув, чим можна допомогти: проектно-кошторисної документації немає, попередніх розрахунків також. Сільський голова має зрозуміти, що він господар в себе, і йому вивчати проблему, щоб надати пропозиції, а вже наша справа – думати за гроші і де їх знайти. Ми от маємо природоохоронний фонд. Якщо сільський голова попрацює, знайде оптимальний і максимально дешевий варіант, як убезпечитись від паводків, – наступного року це питання будемо фінансувати. Але ж поки нічого немає, навіть розуміння, як це зробити і скільки це буде коштувати, – сказав Михайло Кириллов під час зустрічі з селянами.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.