Науковці Рівненщини презентували свої "ноу-хау" в галузі водопостачання

Науковці Національного університету водного господарства та природокористування презентували керівникам водоканалів Рівненщини низку нових технологій у галузі водопостачання та водовідведення. Захід відбувся на базі "Рівнеоблводоканалу".

Так, вчені "водника" рекомендують будувати баштові установки, котрі сприятимуть покращенню якості води. Адже на Рівненщині вода має підвищений рівень заліза.

Також, на думку науковців, негативно на якості води позначаються і буріння в окремих господарствах Рівненщини "піратських свердловин".

– Такі неліцензовані свердловини не гарантують чистої води, – розповів завідувач кафедри водопостачання, професор НУВГП Валерій Орлов. – Навколо свердловини повинна бути санітарна зона. А за умов щільної забудови сіл, селищ така норма може не виконуватися.

Тож науковець вважає за необхідне розробити механізм видачі ліцензії на буріння таких свердловини.

– Такий захід на Рівненщині проводиться вперше. Основною його метою є ознайомлення керівників комунальних підприємств водопровідно-каналізаційного господарства Рівненщини із позитивним досвідом у цій галузі. Не дивно, що на семінар запрошені науковці із НУВГП. Адже при цьому університеті функціонує кафедра водопостачання, водовідведення та бурової справи, котра є однією із провідних в Україні, – зазначив заступник голови ОДА Тарас Пустовіт.

Довідково: На Рівненщині послуги із централізованого постачання води надають 24 підприємства, з яких 11 – в містах та 11 – в селищах та селах.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.