Рівняни можуть зробити біометричний паспорт вже у січні

Біометричний паспорт почнуть видавати із січня. Усе необхідне обладнання для його виготовлення Рівненська міграційна служба нині вже отримала. За попередньою інформацією, вартуватиме він 15 євро у гривневому еквіваленті. Для того, аби отримати посвідку "майбутнього", рівнянам необхідно буде написати заяву, зробити фото, здати відбитки пальців та зачекати 20 днів.

Про це йдеться на сайті sfera-tv.com.ua.

Зовні він мало чим відрізнятиметься від звичайного закордонного паспорта. Це така сама синя книжечка, тільки друга сторінка – пластикова. Чіп зі всіма даними, себто з відцифрованим фото обличчя та відбитками пальців, буде вшито в задню обкладинку посвідки. Таке оформлення паспортів значно підвищить безпеку документів, практично унеможливить їхню підробку чи фальсифікацію та дозволить швидко ідентифікувати особу. Все необхідне обладнання для виготовлення біометричних паспортів у Рівному вже отримали.

Завідувач сектору інформаційних технологій ДМС України у Рівненській області Дмитро Кожушко розповів про особливості створення біометричного паспорта:

– Є сканер для зняття відбитків пальців людини або одного пальця, або долоні. Це питання зараз законодавчо ще врегульовується. І цифровий сканер підпису, де людина має можливість розписатися, і ми маємо отримати цифровий відбиток людини. Також людина буде фотографуватися, і ця інформація буде вноситися на чіп, який буде знаходитися в обкладинці паспорта.

Коштуватиме біометричний паспорт, за попередньою інформацією, близько 15 євро у гривневому еквіваленті, втім, цю цифру у Рівненській міграційній службі поки що не підтверджують.

Начальник управління ДМС України у Рівненській області Лілія Драпчинська розповіла, що поки ціна на паспорт не встановлена:

– Назвати ціну ми не можемо. Ми її не знаємо, тому що ціну на вартість бланку визначає поліграфкомбінат, який буде випускати паспорти, і поки що договір між ДМС і поліграфкомбінатом не укладений, і ми не знаємо, по якій вартості ми будемо купувати бланки паспорта, але звісно, що він буде дорожчий.

Виготовлятимуть біометричний паспорт 20 днів. Втім, отримати його можна буде і швидше – за 7. Щоправда, тоді заплатити доведеться удвічі більше. Для власників біометричних паспортів діятиме безвізовий режим.

– Але після того, як буде підписана угода про безвізовий режим в'їзду громадян України. Ми вже аналізували роботу місій ЄС. Наступна місія відбудеться в листопаді-грудні, потім – в наступному році і лише в травні – буде висновок про можливість підписання угоди про безвізовий режим, – розповіла Лілія Драпчинська.

Біометричні паспорти не є обов'язковими, нагадують у міграційній службі, якщо громадянин не хоче його отримувати, він може і надалі користуватися посвідкою старого зразка до закінчення терміну її дії.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.