На Рівненщині бюрократія та корупція гальмують розвиток цілої галузі

У поліських районах є величезні поклади торфу, видобуток та переробка якого могла б гарантувати енергетичну безпеку області. До слова, на Рівненщині цієї осені зроблено чимало  в контексті відмови від газового опалення й заміни його альтернативними джерелами. Але ще більше залишається зробити, повідомляє прес-служба облради.

В Дубровицькому районі виробництвом торфобрикетів могли б займатися вже діючі торфопереробні підприємства. Однак, на сьогодні вони виготовляють лише торфяні субстрати для підживлення рослин.

- Зима є визначальною у цьому плані і по вартості газу, і по безпеці. Я думаю, що наступний етап - це виробництво  торфяних брикетів. У нас є такі можливості і потенціал - слово за акціонерами, - говорить Віталій Урбан, директор "Торф Ленд Україна".

- Я дуже добре знаю ситуацію.  Проблема, яка є, вона не тільки в районі, а в Україні загалом. Затягується процес оформлення документів, дозволів, ліцензій. Для прикладу: одне з Дубровицьких підприємств  5 років займалося паперовою роботою і лише тоді запрацювало. І весь цей час через бюрократію та корупційні схеми район недораховувався податків та робочих місць. А торфів на Дубровиччині, придатних для виробництва палива, дуже багато. Перспективи серйозні, - розповідає голова обласної ради Михайло Кириллов

- Ми просимо у власників підприємств, щоб вони орієнтувалися й на виробництво торфобрикетів для опалення. Цього року, за винятком  двох котелень, район переведений на опалення твердим паливом  – це торф і дрова. І той же торф ми купуємо у «Смигаторф» і «Волиньторф», а можливості є в Дубровиці. І це знову ж таки, це робочі місця і податки. Поки бізнесмени думають, - Сергій Киркевич, голова Дубровицької районної ради.

Наразі у районі працює три подібних підприємства. Проте їх може бути більше, якщо інвесторам йтимуть назустріч, вважає голова Рівненської облради.

- Наразі потрібно повністю скасовувати бюрократичну процедуру, передавати повноваження на місця. Тоді дозвільні документи можна буде отримати не через кілька років у Києві, а за кілька тижнів у Рівному. А поки все, що залежить від облради, а саме погодження на користування надрами, інвестори отримають без жодних проблем. Але лише за умови, якщо будемо бачити  інвестиційний проект. Ми маємо бути впевненні,  що відбудеться створення робочих місць, що буде в людей достойна зарплатня, а бюджети отримають надходження, - зауважив Михайло Кириллов.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.