ГЕС таємничих інвесторів може знищити легендарну "Надслучанську Швейцарію" на Рівненщині

Одне з наймальовничіших місць Рівненщини – "Соколині Гори" – можуть бути знищені через спорудження гідроелектростанції на річці Случ. У цьому переконані експерти та природозахисники. Більше того, спорудити ГЕС у заповідній зоні хоче російський бізнесмен, який зареєстрував підприємство у Чеській Республіці.

Активіст МГО "Екоклуб" Олег Гетун розповів про всю загрозу такого будівництва:

– У результаті будівництва енергетичною компанією "Случ" можуть постраждати землі природно-заповідного фонду України. Найбільше постраждає заказник "Соколині гори". Таке будівництво порушує норми природоохоронного законодавства. Висота греблі малої ГЕС становитиме 4 метри, це означає, що зона підтоплення може досягати 10 кілометрів вгору по течії. На ділянці річки Случ, котра потрапляє в зону впливу планової ГЕС, ростуть рослини, занесені до Червоної книги України. На багатьох прикладах ми знаємо, що в результаті подібної діяльності будуть частково затоплені або замуляться піщані пляжі, річка різко сповільнить свою течію та суттєво втратить здатність до самоочистки. Це негативно вплине на всі живі організми у ній, – розповів Олег Гетун.

Представник "Екоклубу" наголосив, що альтернативну енергетику необхідно розвивати, але без порушення законодавства.

Голова туристичної агенції "Обрій" Іван Оліферук також занепокоєний можливим зникненням унікального місця:

– Ця річка – це унікальне місце, куди на сплав приїздять люди із-за кордону. Крім того, не одне покоління альпіністів пройшли підготовку та готуються до міжнародних змагань. Це місце стало рідним для багатьох спортсменів. На базі "Соколиних гір" мали створити національний ландшафтний парк, а якщо поставлять ГЕС, то парку не буде, і ми втратимо дуже багато. – розповів Іван Оліферук.

Крім того, це місце має цілющу силу. Як розповів отець Віталій Поровчук, до Надслучанської Швейцарії відбувається паломництво людей з особливими потребами, в основному – з порушенням психіки:

– Лікарі розповідали, що у хворих після такої поїздки настає період ремісії. Крім того, у цьому місці є 8 пам'яток археології, зокрема 6 городищ часів Київської Русі, місця колишніх монастирів. Якщо побудують ГЕС, буде знищена цілісність природного заповідника, як рекреаційного комплексу. Тому нам потрібно зберегти свою землю.

У ході розслідування з'ясувалось, що таке будівництво має сліди російського капіталу.

– 10% статутного капіталу належить директору Західно-українського коледжу "Полісся" Валерію Лавренюку. А 90% статутного капіталу належить Лавренюку Олександру Валерійовичу, який проживає у Санкт-Петербургу. А саме підприємство зареєстроване у Чеській Республіці. В умовах війни з Росією ми не повинні підтримувати російських бізнесменів. Ми повинні все зробити, щоб це будівництво не відбулось, – сказав отець Віталій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тур вихідного дня на Рівненщині - Березнівщина. ФОТО

Інформація про виявлені порушення подана в прокуратуру, екологічну інспекцію та державну архітектурно-будівельну інспекцію. Проте у відповідях активісти отримали лише відписки. На даний час земля під будівництво надана в довготривалу оренду.

Коментарі

троляка,а ти ким приходишся цьому палєстінсько-кацапському "інвестору",що за нього так свій пукан рвеш????:))))))

Хай би, ще якийсь тупарєз подумав, що та річка вже жабі по коліна, а ви кажете затопить піщані пляжі... На хера ті пляжі потрібні як води по щіколотки. А тут людина хоче підняти рівень, щоб було де покупатися, по плавати на чайці, заведеться хоч якась риба. Так ні "російський капітал" - та він же сюди на батьківщину гроші вкладає, щоб ми менш були залежні від тих кацапів і не купляли в них енергію і газ. ОТЯМТЕСЯ ТЕЛЕПНІ!!! Крім цієї ГЕС в області більше жодних інвесторів не має і при такому розкладі не буде!

так, палєстінєц, вже лєнінхрадскій:))фірма там зареєстрована.І, проблема в тому,що Особливості функціонування енергоринку України такі, що вся електроенергія, незалежно від місця генерації, надходить посереднику — державному підприємству «Енергоринок», яке виплачує за кожен кіловат виробнику фіксовану суму, в залежності від типу генерації. Тому, наприклад, державні атомні станції отримують 30,5 коп. за 1 кВт-год електроенергії, державні великі ГЕС 49 коп, а приватні малі ГЕС від 1 грн. 82,99 до 3 грн. 49,8 коп. В рази більше. Згідно ЄРДПОУ власниками «Енергетичної компанії «Случ» є Лавренюк Валерій Михайлович з часткою 10% та чеська фірма «Манхик», якій належать решта 90%. Валерій Михайлович — доволі відома в Березівському районі особистість, директор Березівського Західно-Українського колледжу Полісся.

А от чеський інвестор виявився... не справжнім.

В наш вік інформаційних технологій будь-хто може зайти на сайт чеського державного реєстру фірм https://or.justice.cz і ввести пошуковий запит «MANCHYK». І здивуватись, що 100% фірми належать громадянину Росії Олександру Лавринюку. Який проживає в Санкт-Петербурзі. http://takeinfo.net/news/view/21314

Немає там ніякого страху з тією ГЕС. Вся проблема в тому, що Валєра Лавренюк скаче з партії в партію і йому за це віддають. Який там російський бізнесмен - полішук з поліщуків.

Все там законо!!! Проблема лиш в тому, що істина у нас встановлюється там де голосніше кричать!!! А голосно у нас кричать ті хто хоче "погріти" руки на брехні. Давно і всім знайома тема: голосно кричимо ганьба, а тихенько у інвесторів вимагаємо гроші, щоб ми мовчали...

Маємо 2 АЕС під боком, ще хочуть сплюндрувати заповідник і ГЕС побудувати, а електроенергію будемо купувати в Росії (щоб їм пусто було!), свою ж за копійки продаємо в Європу ?! А тепер ще й "віяльні відключення" ....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.