Кириллов засумнівався у законності розпорядження голови Рівненської ОДА

Голова Рівненської облради Михайло Кириллов буде вимагати перевірити законність розпорядження голови облдержадміністрації. Про це повідомили у прес-службі облради.

 - Я вже направив звернення до обласної державної адміністрації з проханням надати копії усіх погоджувальних документів, на підставі яких було надано дозвіл на розробку землеустрою і був погоджений сам проект. Крім того, питання законності будівництва ГЕС розглянуть депутати на постійній комісії облради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища і вже після цього я буду звертатися в у всі причетні структури з вимогою перевірки законності надання дозволу на спорудження ГЕС на Случі, а також самого розпорядження голови облдержадміністрації. Якщо відверто, то про те, що фірмі, яка за інформацією ЗМІ з 90% часткою російська давали дозволи на будівництво ГЕС в мальовничому куточку Березнівщини, я вперше дізнався в п’ятницю. Вочевидь, рішення приймалися таємно і ніхто не хотів, щоб обласна рада буда в курсі подібних рішень, інакше б, цих дозволів просто ніхто б не отримав, - заявив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.

 Довідково: перелік пунктів, які викликають сумніви щодо законності надання дозволів під будівництво ГЕС:

У зоні негативного впливу планованої гідроелектростанції розташована низка об’єктів природно-заповідного фонду України: регіональний ландшафтний парк «Надслучанський», ландшафтний заказник місцевого значення «Соколині гори», геологічний заказник місцевого значення «Маренинсько-Устянські граніти».

Згідно «Положення про ландшафтний заказник місцевого значення «Соколині Гори"» при проектуванні малої ГЕС не був врахований п.1.7 Положення - Режим заказника «Соколині гори», який повинен враховуватися у всіх видах проектно-планової документації, а також в проектах на будівництво споруд в районі його розташування.

На території заказника «Соколині гори» забороняється:

Пункт 3.1.1 Меліоративні та будь-які інші роботи, що можуть призвести до зміни гідрологічного режиму заказника, порушення режиму природоохоронних зон та прибережних смуг;

Пункт 3.1.2 Будь-яке будівництво, не пов’язане з охороною природи заказника;

Пункт 3.1.4 Знищення та пошкодження форм рельєфу;

Пункт 3.1.5 Будь-які порушення природного стану водойм: зміна структури та конфігурації берегової лінії;

виїмка ґрунту;

Зокрема, порушуються норми ст. 3, ст. 5, ст. 9, ст. 10 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 7, ст. 9, ст. 23, 26, 28 Закону України «Про природно-заповідний фонд України».

 - не проводилася екологічна експертиза, чим порушено норми п. Д ст. 27 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»,  ч. 2 ст. 40 Закону України «Про природно-заповідний фонд України».

- оцінка впливу на навколишнє середовище, як частина проектної документації, не містила обов’язкових матеріалів оцінки впливу планованої діяльності на заповідні об’єкти (що дає підстави сумніватися в повноті і точності експертного звіту Філії ДП «Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба української державної будівельної експертизи» у Рівненській області, а також в законності дозволів, виданих на підставі звіту на виконання будівельних робіт щодо зазначеної гідроелектростанції).

Ключові слова: 

Коментарі

Від жодного з очільників, які у різні роки керували Рівненщиною, не чула, що вони не зацікавлені у заходженні інвестицій. Навпаки, кожен обіцяв всіляке сприяння інвесторам. Та чи насправді легко зайти інвестиціям в Україну? Давайте простежимо це на прикладі інвестиційного проекту щодо будівництва міні-ГЕС на річці Случ у Березнівському районі на Рівненщині.
Ще з літа 2012 року потенційний інвестор почав погоджувати з різними інстанціями цей проект, попередньо зареєструвавши у селі Губків Березнівського району ТзОВ "Енергетична компанія "Случ". Пройшли всі передбачені законодавством процедури: від громадських слухань на територіях Соснівської селищної, Губківської та Марининської сільських рад, де мають намір втілювати цей проект, до різних погоджень та експертиз.

Здавалося б, можна будувати міні-ГЕС. Але, судячи з прес-релізу, розповсюдженого прес-службою Рівненської обласної ради, його можуть загальмувати. Дуже дивно, що такі перепони ставить голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов ( цитуємо):

- Я вже направив звернення до обласної державної адміністрації з проханням надати копії усіх погоджувальних документів, на підставі яких було надано дозвіл на розробку землеустрою і був погоджений сам проект. Крім того, питання законності будівництва ГЕС розглянуть депутати на постійній комісії облради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища і вже після цього я буду звертатися в у всі причетні структури з вимогою перевірки законності надання дозволу на спорудження ГЕС на Случі, а також самого розпорядження голови облдержадміністрації. Якщо відверто, то про те, що фірмі, яка за інформацією ЗМІ з 90% часткою російська давали дозволи на будівництво ГЕС в мальовничому куточку Березнівщини, я вперше дізнався в п’ятницю. Вочевидь, рішення приймалися таємно і ніхто не хотів, щоб обласна рада була в курсі подібних рішень, інакше б цих дозволів просто ніхто б не отримав.

Дивує не стільки риторика Михайла Кириллова щодо Рівненської ОДА на манер "старшого брата" , скільки його позиція щодо згаданого проекту. Адже він у першу чергу мав би бути зацікавленим у тому, щоб на Рівненщині розвивалися альтернативні види добування електроенергії, як це активно роблять європейські країни, куди прагне й Україна. "Палки в колеса" такому інвестиційному проекту у вигляді прокурорських перевірок, популістських заяв ставляться якраз у той час, коли Рівненщина час від часу поринає в пітьму через відключення електроенергії, що, звичайно ж, викликає невдоволення людей. Тож будівництво таких міні-електростанцій, які використовують силу води, вітру, а не вугілля, якого в країні нині дуже не вистачає, могло б допомогти справитися з енергетичною кризою. Адже крапля до краплі – і є ріка, а у даному випадку поповнення електроенергією Єдиної енергетичної системи ще й від міні-ГЕС на Случі, що вже впродовж багатьох років у Демидівському районі Рівненщини успішно робить Хрінницька ГЕС.

Дивує і те, що Михайло Кириллов, працюючи в органі місцевого самоврядування, не враховує думки територіальних громад Соснівської селищної, Губківської та Марининської сільських рад Березнівського району, які під час громадських слухань чітко висловились за будівництво такої міні-ГЕС на річці Случ. Так, мешканці села Губків бідкаються, що річка поблизу їхнього села з кожним роком міліє, а у колодязях влітку бракує питної води. Будівництво міні-ГЕС на Случі дозволить на три метри підняти рівень води у річці, а відтак і рівень ґрунтових вод, що, за твердженням фахівців з водокористування, врятує колодязі від висихання.

Місцеві мешканці в реалізації цього інвестиційного проекту, крім нових робочих місць ( а це у селах проблема з проблем), надходжень до місцевих бюджетів за оренду землі, бачать ще й іншу вигоду. Березнівський район активно займається зеленим туризмом, тож з підняттям рівня води можна буде розвивати тут водні види спорту, створити сучасні рекреаційні зони, в чому обіцяв підсобити інвестор, який народився у Березному ( тут живе його рідня), тож йому небайдужа доля малої батьківщини, якщо у такий неспокійний для України час наважився вкласти мільйони євро у проект з будівництва міні-ГЕС на Случі. До речі, сам інвестор українець, одружився на українці, якийсь час проживав у Санкт-Петербурзі, а нині має вид на проживання у Чехії, де веде свій бізнес. Тож намагання голови Рівненської обласної ради Михайла Кириллова, зіграти на патріотичних почуттях українців, назвавши нашого земляка російським інвестором, чесно кажучи, виглядають дуже дивними, тим паче, що обласний керівник таку "інформацію", як сам зізнався, отримав не з офіційних джерел…

Дивує і те, що своєю заявою щодо реалізації інвестиційного проекту з будівництва міні-ГЕС Михайло Кириллов фактично засумнівався у компетентності і професійності працівників Рівненської ОДА, прозорості їх роботи. Хоча брифінг в.о. голови Рівненської ОДА Юрія Приварського ( а він до призначення на посаду першого заступника голови РОДА працював в енергетичній галузі), а також те, що представнику інвестора, директору ТзОВ "Енергетична компанія "Случ" Вадиму Козлюку була надана можливість розповісти про проект та відповісти на запитання журналістів, свідчить про відкритість влади, її намагання інформувати людей з перших вуст.

- Спочатку планували розробляти проект будівництва міні-ГЕС на річці Случ на місці колишнього водяного млина у селі Губків, де вже є буто-бетонна гребля – таке будівництво було б для нас дешевшим, - каже Вадим Козлюк. – Але перший варіант проекту не пройшов експертизу в обласному Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища, оскільки об’єкт потрапляє у межі природно-заповідного фонду. І я, і інвестор родом з Березнівського району, тому не зацікавлені завдавати шкоди довкіллю. Відтак взялися за розробку другого варіанту проекту, за яким змістили будівництво вниз за течією, ближче до селища Соснове, щоб вийти за межі навіть "віртуального" природно-заповідного фонду, оскільки де-юре його не існує. Другий варіант проекту після розгляду та погодження з усіма зацікавленими інстанціями, організаціями отримав позитивний висновок ДП "Укрдержбудекспертиза". Після цього розроблявся проект землеустрою, який також пройшов експертизу в Держземагентстві України.

На запитання журналістів, чи з будівництвом міні-ГЕС на Случі не будуть підтоплюватись угіддя, Вадим Козлюк сказав:

- Оскільки створ запроектований у каньйоні, підтоплень угідь не буде, за винятком хіба що чагарників та заростей у прибережній смузі. Товариство провело геодезичну зйомку двома незалежними компаніями, які пройшли більше десяти кілометрів по всій імовірній ділянці в межах підняття рівня води. Та навіть запроектований рівень підняття води у створі на три метри не поверне повноводність Случа, який був кілька десятиліть тому. Нині ж річка замулюється, зміліла, посередині русла є острівки із зарослями. Це позначилось на рівні води у колодязях мешканців села Губків. Ця проблема вирішиться з будівництвом міні-ГЕС. На греблі запроектований рибопропуск за європейським зразком, тому міграції риб нічого не загрожуватиме, - сказав представник інвестора.

Хочеться сподіватися, що здоровий глузд й інтереси нашої держави, які полягають у забезпеченні її енергетичної незалежності, таки візьмуть гору над амбіціями й інвестиційний проект з будівництва міні-ГЕС на Случі буде реалізований. Надію на це дає державницька позиція Рівненської ОДА, про що на брифінгу сказав в.о. голови Рівненської ОДА Юрій Приварський:

- Одним з пріоритетів держави є альтернативні джерела енергії в час, коли країні не вистачає електроенергії. Разом з тим, будівництво ГЕС на річці Случ – це мільйони євро іноземних інвестицій в область, робочі місця у сільській місцевості, надходження у бюджет.

Але чи вистачить твердості виконавчій владі відстояти згаданий інвестиційний проект, покаже час. Адже противниками (чи суперниками?) проекту вже задіяна "важка артилерія" на зразок прокурорських перевірок тощо, що, звичайно ж, стримує його реалізацію.

Олександра ЮРКОВА.

Рівне.
http://golosukraine.com/publication/ekonomika/parent/35037-palki-v-koles...

своїми висерами,адвокат "інвестора" неабияк збудиася:))

Хай би, ще якийсь тупарєз подумав, що та річка вже жабі по коліна, а ви кажете затопить піщані пляжі... На хера ті пляжі потрібні як води по щіколотки. А тут людина хоче підняти рівень, щоб було де покупатися, по плавати на чайці, заведеться хоч якась риба. Так ні "російський капітал" - та він же сюди на батьківщину гроші вкладає, щоб ми менш були залежні від тих кацапів і не купляли в них енергію і газ. ОТЯМТЕСЯ ТЕЛЕПНІ !!! Крім цієї ГЕС в області більше жодних інвесторів не має і при такому розкладі не буде!

А в ситуації розбиратися ніхто й не прагне. Голова облради як базарна тітонька щось почув і голосно повторив.

Все там законо!!! Проблема лиш в тому, що істина у нас встановлюється там де голосніше кричать!!! А голосно у нас кричать ті хто хоче "погріти" руки на брехні. Давно і всім знайома тема: голосно кричимо ганьба, а тихенько у інвесторів вимагаємо гроші, щоб ми мовчали...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.