Комплекс з переробки радіоактивних відходів на РАЕС відкриють у 2015

Сучасний комплекс з переробки твердих радіоактивних відходів КПРВ, що споруджується на РАЕС з метою підвищення безпеки та екологічності станції, отримав усі передбачені проектом міжнародної допомоги установки. До введення комплексу в експлуатацію він має бути дообладнаний вітчизняними установками дезактивації, цементування, очистки радіоактивного масла.

Про це повідомляється на сайті РАЕС.

На початку грудня представники Єврокомісії, Спільного офісу підтримки проектів TACIS (JSO), Спільного дослідного центру (JRC) та французької фірми ONET взяли участь у приймально-здавальних випробуваннях установки вилучення.

Установка вилучення є четвертою і останньою, яка поставлена на комплекс за програмою ТАСІS. Раніше вже проведено випробування установок сортування й фрагментації, суперпресування та системи вимірювання активності. Від інших установку вилучення відрізняє те, що змонтована вона поза приміщенням комплексу – у будівлі спецкорпусу АЕС, де зберігаються радіоактивні відходи. Зі спеціальних сховищ відходи вилучатимуться кран-балкою із грейферним захватом, розташованою у герметичному боксі – кесоні, який прибудований до спецкорпусу. У кесоні РАВ поміщатимуться у контейнер та транспортуватимуться до КПРВ.

Після завершення випробувань французькими спеціалістами проведені навчання персоналу РАЕС, який буде задіяний в експлуатації, ремонті та технічному обслуговуванні обладнання. Поточного тижня навчання проведуть спеціалісти німецької фірми NUKEM для персоналу установки фрагментації та сортування і установки суперпресування.

Наступного року для комплексу з переробки РАВ київське підприємство «Промдезактивація», яке спеціалізується на розробці відповідних технологій та обладнання, поставить установку дезактивації. Установка цементування постачатиметься киянами з компанії «Енвітек». Найближчим часом буде визначений постачальник установки очищення радіоактивного масла.

- Чітке дотримання  графіка робіт дає всі підстави пустити комплекс в 2015 році, - вважає керівник проекту на майданчику Рівненської АЕС, заступник генерального директора Сергій Куроєдов.

Керівник проекту від Єврокомісії Хенк Ван Рій зазначає, що незважаючи на виконання європейськими компаніями своїх зобов’язань, ЄК буде й надалі опікуватись проектом до його повного завершення.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.