Представник інвестора ГЕС на Рівненщині відхрестився від російського капіталу

У Рівному розгорівся скандал навколо будівництва малої ГЕС на річці Случ.

Екологи переконують, що це може призвести до затоплення природного заповідника, та готові зробити все можливе, аби не допустити будівництва.

 

У свою чергу, директор товариства з обмеженою відповідальність "Енергетична компанія "Случ" Вадим Козлюк запевнив, що підприємство має всі дозволи та розповів про важливість будівництва цього об'єкту.

– Цей проект розпочинався ще у 2012 році з ідеї будівництва малої ГЕС. Орієнтовна потужність приблизно 800 кВт. Така потужність може забезпечити електроенергією таке село, як Губків, шляхом енергетичних перемикань. Зрозуміло, що подача енергії не відбувається адресно, а в державі діє об'єднана енергетична система. Для того, щоб цей проект знайшов своє місце в житті, ми провели кілька громадських слухань. Після цього розроблялись техніки економічного обґрунтування. Частиною якого є оцінка впливу на навколишнє середовище. Були подані всі документи на експертизу і в усі структури. На сьогоднішній день ми маємо всі дозволи і пройшли всі погодження, які від нас вимагає чинне законодавство, – зазначив Вадим Козлюк.

Також він розповів, що спочатку ГЕС мали будувати в іншому місці.

– Спочатку ми розробляли техніку економічного обґрунтування в іншому місці, поблизу колишнього млина біля села Губків. Подали на погодження, але не пройшли погодження управління охорони навколишнього середовища по причині будівництва у зоні заповідника. З'ясувалось, що меж заповідного фонду немає в кадастрі, є лише умовні межі. Ми могли б відстоювати свою позицію будувати саме у цьому місці, бо де-юре ми були праві, але ми зважаємо на важливість збереження заповідного фонду. Тому вирішили будувати ГЕС у іншому місці. Ми розробили другий проект, змістивши місце положення ГЕС вниз положення річки, і це набагато затратніше для будівництва. Подавши документи щодо економічного обґрунтування на розгляд, ми отримали позитивну відповідь, оскільки наша діяльність не призведе до порушення законодавства, – наголосив директор товариства з обмеженою відповідальність "Енергетична компанія "Случ".

Вадим Козлюк запевнив, що рівень води підніметься на 3 метри, і крім чагарників нічого затоплено не буде. І більше: підняття рівня води на три метри буде лише позитивом, адже річка засихає.

– Крім того, ми взяли на себе зобов'язання створити рекреаційну зону. Ми є місцевими, і нам небайдужа доля природного заповідника. І ми пообіцяли це зробити, – зазначив Вадим Козлюк.

За словами директора фірми, інвестором є не росіянин, а чоловік, який народився у Березнівському районі, у 2000-х роках він одружився із дівчиною із Санкт-Петербургу.

– Я добре знаю інвестора, він має бізнес у Чехії, а це – країна ЄС. То яким чином він має відношення до російського капіталу? Я хочу це спростувати, – зазначив Вадим Козлюк.

Нагадаємо, прокуратура Рівненщини перевірить законність дій посадових осіб органів влади та державного контролю при наданні в оренду земель для будівництва ГЕС. У ході перевірки також буде з'ясовано наявність впливу будівництва на стан навколишнього природного середовища, зокрема, об'єктів природно-заповідного фонду.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.