На Рівненщині прокурори тероризують Київський патріархат

11 грудня 2014 року в Рівному відбулася прес-конференція за участю представників православних конфесій, які висловилися щодо порушення основних громадянських та релігійних прав і свобод.

Зокрема представники УПЦ КП пред'явили свідчення того, що за їхніми словами, з боку влади Рівненської області та окремих районів чиниться тиск на парафіян, що бажають перейти на богослужіння в складі УПЦ КП.

Благочинний Острозького району, протоієрей Юрій Лукашик заявив, зокрема, про те, що проти нього порушено кримінальну справу у зв'язку з подіями у с. Бадівка Острозького району. Нагадаємо, що недавно у Бадівці майже 80% селян (понад 200 із 257) висловили бажання перейти до УПЦ КП. Незабаром після цього, за словами отця Юрія, до нього додому практично вночі принесли повістку на допит в Острозьку районну прокуратуру. Підписаний даний документ був районним прокурором Любов'ю Ковальчук, а в процесі дізнання брав участь Сергій Шаповалов - заступник прокурора.

Цікавий той факт, що голова Острозької райради – Валентина Стрілецька, матушка однієї із церков УПЦ МП, теж проявляє активність, щоб загальмувати процес переходу кількох парафій в Острозькому районі під юрисдикцію УПЦ КП. Зокрема вона сприяє відкриттю згаданих кримінальних справ.

Крім того, отці на прес-конференції заявили про причетність до цих "гальмівних" процесів також заступника голови ОДА Тараса Пустовіта, який локально виступає за збереження УПЦ МП (наприклад, як у с. Баївка Острозького району), а також гальмує затвердження нових статутів релігійних громад в області. За словами предсатвників УПЦ КП, із 6 парафій Дубенського району, які хочуть змінити підпорядкування, лише одній парафії затвердили статут, а решта статутів - гальмуються представниками ОДА, в т.ч. Пустовітом.

Загалом священики розповіли також про ситуацію з міжрелігійною ворожнечею в області, яку, власне, розпалюють саме представники УПЦ МП. В контексті цього було згадано про нещодавні заяви благочинного Варфоломія, який відкликав свій підпис із-під уже загальновідомого меморандуму, неправдиве та одностороннє висвітлення проросійськими журналістами цієї ситуації в області, а також про спроби силового вирішення питань у церквах Дубенського району із залученням привізних парафіян УПЦ МП.

Зважаючи на всі ці факти, представники УПЦ КП мають ряд вимог:

  1. Зупинити організаторів різноманітних силових груп, котрі не допускають віруючих до храмів проводити богослужіння. Виявити представників іноземних спецслужб, котрі чинять і підштовхують до розпалювання міжконфесійної ворожнечі.
  2. Органи виконавчої влади повинні забезпечити виконання Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо внесення змін до статутів релігійних громад.
  3. Заради миру і міжконфесійного спокою, представники УПЦ КП звертаються до представників громад, котрі перебувають в єдності з Московським Патріархатом розпочати конструктивний діалог заради церковної єдності.
  4. Закрити кримінальні провадження проти духовенства та вірних УПЦ КП.

Також до обговорення долучився голова правової комісії, депутат Рівнеради Олександр Лащук.

– Важливо наголосити, що представники громад УПЦ КП чинять відповідно до Євангелія і готові навіть надавати для тих поодиноких парафіян УПЦ МП можливість проводити богослужіння. Проте, коли все село хоче змінити юрисдикцію, а влада свідомо не вносить зміни до статутів, – це породжує міжконфесійне протистояння. Варто негайно розпочати процес діалогу за участі представників влади і не допустити чергової хвилі протистояння, спровокованої агентурою ФСБ, – говорить Олександр Лащук.

До того ж, на прес-конференції святі отці заявили, що будуть також звертатись до СБУ та інших установ і вищестоящих органів виконавчої влади та правоохоронних органів, оскільки таке ставлення місцевої влади та проросійських активістів з боку УПЦ МП викликає також загрозу державній та національній безпеці.

У прес-конференції також взяли участь благочинний Дубенського району протоієрей Ігор Загребельний та прес-секретар Рівненської єпархії УПЦ КП, протоієрей Василь Рудницький, які навели докази та приклади подібних порушень прав парафіян, зокрема назвали села Повча та Судомичі Дубенського району, де сталися аналогічні ситуації з гальмуванням реєстрації статутів обласною владою.

Коментарі

насправді,притомили гундяєвські троляки..ізиді,..... ,не ніч згадувати....

Ваш сайт називається сайтом чесних новин , але ось ця стаття свідчить не зовсім про чесність і ,тим паче , про об"єктивність. Цитую "11 грудня 2014 року в Рівному відбулася прес-конференція за участю представників православних конфесій" - які ще представники православних конфесій, окрім УПЦ КП були пристуні? "Загалом священики розповіли також про ситуацію з міжрелігійною ворожнечею в області, яку, власне, розпалюють саме представники УПЦ МП - де факти. Мені здається ворожнечу якраз розпалюють УПЦ КП - це ж вони хочуть забрати церкву , яка їм не належить. А щодо підпису "заяви благочинного Варфоломія," , до уваги автора , він владика , а не благочинний, то він мав повне права це зробити , адже подібні документи мають підписувати перші особи церкви - митрополити, патріархи. До речі, чому священик греко -католик, який відкликав також свій підпис ніде не фігурує?

Окремі вислови з «Послання Блаженнішого Філарета, митрополита Київського і всієї України та єпископату Української Православної Церкви до кліру, чернецтва і всіх вірних чад Святої Української Православної Церкви з нагоди надання незалежності й самостійності в Її управлінні», опублікованого в першому номері журналу «Православний вісник» від січня 1991 року на сторінках 6-9.
«Чудесне провидіння Боже привело нашу Святу Українську Православну Церкву до того радісного історичного дня, коли Вона стала незалежною і самостійною в управлінні…»

«Ці рішення (про надання нового статусу УПЦ, — авт.) Архієрейського Собору (РПЦ, — авт.) свідчать про те, як сердечно піклується про нас Свята Мати Церква. Надавши незалежність і самостійність в управлінні, Мати Церква не залишає нас без своєї молитовної опіки, і ми – її діти – нерозривно єднаємося з Нею і всією Вселенською Церквою… Українська Православна Церква буде керуватися Божественними і священними канонами і тією багатою спадщиною та звичаями, які прийняті Нею від Святих отців Святої Вселенської Православної Церкви. Здійснюючи своє служіння, наша Церква завжди йшла і буде надалі йти дорогою праведного Авеля, а не дорогою Каїна, на яку хочуть штовхнути Її антицерковні сили».

«От і сьогодні прихильники так званої «Української Автокефальної православної церкви», яка має всього лише 70-річну історію, об’єднавшись з греко-католиками східного обряду, при підтримці сил екстремістського характеру розривають не тільки хитон Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви, але сіють ворожнечу і братоненависництво серед українського народу. Так, у неділю 28 жовтня вони приїхали із західних областей України до Києва, обступили Софіївський собор, щоб не допустити служіння Божественної літургії з нагоди надання самостійності і незалежності Українській Православній Церкві… На жаль, цією ганебною справою керували деякі депутати українського парламенту».

«У храмах нашої Святої Церкви ми молимося церковнослов’янською мовою, мовою святих слов’янських вчителів Кирила і Мефодія. Ця мова свідчить про те, що всі слов’янські народи віками стоять на основі молитовної єдності, це мова святого Володимира Хрестителя нашого, це мова, якою молились мужні українські козаки. Тому слов’янська мова для наших віруючих людей стала мовою традиційною, святою… Питання мови (богослужіння — авт.) повинні вирішуватися не самочинно і стихійно, як кому спаде на думку, а за архіпастирським благословенням».

«Як можна молитися, причащатися Тіла і Крові Христових, відколовшись від Його Святої благодатної Церкви?»

«…Давайте разом будемо… будувати самостійну і незалежну Українську Православну Церкву на канонічних основах. Розділення і зрада – це великий гріх, який, за словами святих отців, не змивається навіть мученицькою кров’ю».

«Яка може бути святість там, де немає благодаті Божої, а лиш одна назва? Так звана «Українська Автокефальна православна церква» постала не на канонічній основі, а на розколі та в зв’язку з політичною ситуацією в Україні. Для самостійного і незалежного життя нашої Церкви ми отримали найголовніше, тепер успіх управління Церквою в наших руках».

А ваш кирил від бога? http://abos.ru/?p=62144

УПЦ Київського патріархату «утворилася» завдяки об'єднанню деяких «єпископів» УАПЦ і позбавленого сану за особисті гріхи та церковні порушення колишнього митрополита Філарета (Денисенко) 25 червня 1992 р. .І ще до цього на архієрейському Соборі 1-3 квітня 1992 р. у Москві митрополит Філарет, визнавши свою провину у розповсюдженні спокуси в Україні, перед Хрестом, Євангелією та всім єпископатом РПЦ, пообіцяв після повернення в Україну здати повноваження новому обранцеві Архієрейського собору УПЦ, який скличе у Києві. Поскільки Українська Православна Церква на той час уже була самостійна в управлінні. Але українські архієреї попереджали, що він може обманути, і Патріарх запитав Філарета при всіх ще раз. І тоді Філарет не без роздратованості відповів (цитуємо по збереженому аудіозапису): «Мы ведь христиане. Сказано в Писаний «да будет слово ваше да — да, нет — нет, а все остальное от лукавого». Адже це було сказано під час Собору Церкви, де головує Христос, а керує Дух Святий. Коли він це не виконав, ставши клятвопорушником, єпископи УПЦ, зібравшись ЗО квітня в Житомирі, висловили йому недовіру, а на Архієрейському соборі у Харкові митрополита Філарета було усунуто з Київської митрополії і заборонено в священнослужінні.
Таким чином, таїнства УАПЦ та УПЦ Київського патріархату не дійсні, поскільки священннослужителі цих «церков» не мають благодаті священства. Отже, люди не хрещені, не вінчані, на сповіді їм не прощені гріхи. Ті священнослужителі, які переходять до них з нашої Церкви, позбавляються сану згідно 45 правила Святих Апостолів, яке говорить, що єпископ, священик або диякон, який молиться з відлученими від Церкви, хай буде також відлучений, а якщо буде діяти з ними як служитель церкви, то буде позбавлений сану.Позбавлений усіх ступенів священства за гріхи проти Бога і Святої Церкви, Філарет, не покорившись суду церковному, відпав від Православної Церкви і організував релігійне угрупування, так званий Київський патріархат, що, хоча й іменує себе православним, проте до Православ'я, насправді, ніякого відношення не має.Кожна «служба», що чиниться нині Філаретом, — це накликання гніву Божого на нашу багатостраждальну Батьківщину. Кожне «таїнство», кощунно зроблене ним або його лжеєпископами і лжесвящениками, недійсне і неспасительне, тому що відводить людину ще далі від Бога, веде до вічної загибелі. Клір Філарета складається з двоєженців і позбавлених сану людей, що загубили страх Божий і мають спалену совість.

Сьогодні Філарет звертається до людей через засоби масової інформації, розсилає всюди свої відозви і звернення, намагаючись вкрадливими словами спокусити багатьох, повести від Христа.

Тому, будьте обережні! Не піддавайтеся закликам розстриги Філарета, бо може здатися «м'якшою від єлею мова його, але наслідки від неї гіркі, як полин, гострі, як меч обоюдогострий, ноги його нисходять до смерті, стопи його досягають преісподні» (Притч. 5,3-5).

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.