Вдова рівненського військового виграла суд щодо позбавлення її пільг

Житомирський суд задовольнив апеляцію рівнянки Світлани Бадражан щодо позбавлення її пільг як
члена сім'ї загиблого військовослужбовця.

Після смерті чоловіка-військового, у 1990 році Світлани Бадражан отримала відповідний статус та пільги, а через 24 роки жінку їх позбавили. Зробили це після відповідного рішення комісії при управлінні соціального захисту Рівного.

- Обдзвонила знайомих по Україні – ні в кого цей статус не забрали, тільки у нас, в Рівному. Дякувати, що дівчата (координатори громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Рівному, - прим.авт.) допомогли виграти суд, - зазначила Світлани Бадражан.

(зліва направо) Любов Гаврон, Марія Цип’ящук, Людмила Фаліон та Світлани Бадражан

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненські вдови загиблих військовослужбовців залишились без пільг

Вже рік оббиває пороги різних інстанцій Рівного інша вдова військовослужбовця – Людмила Фаліон.

- Мій чоловік помер від набутого під час проходження військової служби захворювання, - говорить пані Людмила. - Подала необхідні для отримання статусу документи і отримала пільги від держави. Проте у 2004 році у Рівному почали позбавляти цього статусу, хоча не мали на це права.

Любов Гаврон зі схожою проблемою також зверталась до різних чиновників. Дійшла навіть до заступника міністра соціальної політики.

- У міністерстві мені повідомили, що такі комісії не законні і відповідно не мають права позбавляти статусу. Хомко (Володимир Хомко - мер Рівного, - прим.авт.) і Мельник (Віра Мельник - начальник управління праці та соціального захисту Рівного, - прим.авт.) кажуть, що ми не праві. Однак це не так і нам треба допомогти, - наголошує вдова військовослужбовця.

У рівненських чиновників, які позбавили пільг вдів військовослужбовців є свої аргументи із якими юристи частково можуть погодитись.

- Є Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". У 98-му році Міноборони та Мін'юст підготували лист, відповідно до якого пільги почали отримувати і члени сімей військових, які померли, але не під час бойових дій. А вже у 2010 році скасували дію того листа. Але це мало б стосуватись тих, хто буде звертатись після того. Та ці жінки чомусь теж підпали під дію скасування листа. Якщо від самого початку була якась юридична помилка із цими листами, то управління соцзахисту мало б звернутись до міністерства за роз’ясненнями, - наголосила юрист, координатор громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Рівному (ГП УГСПЛ) Марія Цип’ящук.

За словами жінок, вже більше 120 посвідчень члена сім'ї загиблого військовослужбовця анульовано. А близько 220 жінкам, що мають такий статус, почали знімати пільги, із яких реально надають тільки пільгу на оплату комунальних послуг. Хоча раніше вони мали право навіть на оздоровлення у санаторії.

Ключові слова: 

Коментарі

Громадська приймальня УГСПЛ у м. Рівному

Адреса приймальні: вул. Симона Петлюри, 1,  (ІІІ поверх), м. Рівне, 33000 

Електронна адреса jur.dopomoga.rivne@gmail.com

Телефон: (0362) 400-851; (067) 363 41 31

Сайт www.centre7.org.ua

Напишіть, куди звертатися за відновленням пільг, будь які контакти юриста, хто вів справу. Потрібно "добити" Мельник з її собезом, який не захищає, а працює проти незахищених верств населення і показати горе чинушам, що їм пора на пенсію.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.