Радник Міністра освіти у Рівному потрапив у неприємну ситуацію

Радник Міністра освіти і науки України Сергій Пархоменко потрапив у Рівному на "допит" студентів та викладачів місцевого вишу щодо презентованого ним проекту та НАТО.

Сьогодні, 11 грудня, у приміщенні міжнародного економіко-гуманітарного університету відбулась презентація "НАТО-квесту".

Презентував проект і Сергій Пархоменко, який є радником міністра Сергія Квіта та представником Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Присутній був також президент Українсько-Словацького центру Партнерства Михайло Колібабчук.

– Всі ми знаємо про закріплений курс держави та нашого Президента Петра Порошенка. Це курс на інтеграцію в Північноатлантичний альянс. Протягом тижня розглянеться питання щодо позаблокового статусу України, – зауважив Сергій Пархоменко.

Він також зазначив, що українцям потрібно позбутись ілюзій, що в України є третій шлях.

– Ці ілюзії нам нав'язувала п'ята колона, – вважає Сергій Пархоменко. – Ми не можемо жити в куточку Європи і не вступати в жодні союзи. Потрібно розуміти, що в України є лише два шляхи – або Європейський Союз, або Митний Союз. Не важливо, в якому статусі ми вступимо в ЄС, не членство в Європейському Союзі є самоціллю, самоціллю є – перейняти стандарти.

– Ну, або ж ми станемо таким собі ДНР, тільки на території всієї країни. Ми хочемо створити умови для отримання інформації, запрошувати на зустрічі іноземних представників НАТО, щоб вони розповіли як діє НАТО, і розповіли про те, що метою НАТО є збереження миру. Наші сусіди, такі як Польща, вступили в ЄС після вступу в НАТО, – розповів радник Міністра освіти і науки України.

Сергій Пархоменко також пояснив, що даний проект подається не у формі пропаганди, а у формі гри. Щоб учасники самі шукали відповіді на питання. Переможець отримає змогу безкоштовно відвідати штаб-квартиру НАТО.

Радник Міністра освіти і науки України Сергій Пархоменко

– Минулого разу такий квест виграли студенти саме вашого вузу. Для того, щоб взяти участь у проекті, потрібно зайти на сайт та зареєструватись. Після цього щоденно берете участь у змаганні та заробляєте бали. Кожен з вас, зможе відкрити у собі нові якості, матиме змогу спробувати керувати командою. Для цього потрібно стати "Генералом квесту". Переможцем стане той, хто набере найбільшу кількість балів. Він і отримає змогу відвідати штаб-квартиру НАТО в Брюсселі, – розповів президент Українсько-Словацького центру Партнерства Михайло Колібабчук.

Президент Українсько-Словацького центру Партнерства Михайло Колібабчук

Доповідачі отримали шквал негативних відгуків про листівки, які роздавали перед початком презентації, та власне про сам сайт. Невдоволення викликало те, що вони були написані російською мовою.

– Все оформлено російською мовою для того, щоб це було зрозуміло людям на сході країни, а також і росіянам та білорусам, яких це теж цікавить. Зверніть увагу, що розділ "новини" на сайті ведеться українською мовою. Брюссель підтримав ідею розпочати проект російською мовою, тому що він розрахований не тільки для України, – відповідали доповідачі.

Проте такі відповіді не задовольнили як студентів, так і професорів МЕГУ. Навпаки додали ще більше запитань та непорозуміння у громади. Присутніх також цікавили і питання про те, чому ж НАТО не підтримало Україну, коли розпочалась анексія територій, чому доповідачі розповідають тільки про позитив від вступу в НАТО, але не розповідають про негативні наслідки?

Питання ставали дедалі гострішими та змушували відповідачів замислюватись над відповідями.

Радник Міністра освіти і науки України Сергій Пархоменко

Викладачі теж не стояли осторонь. Розказували про своє бачення ситуації, нагадували представникам квесту про Будапештський меморандум, про конфлікти з Сирією, Лівією та іншими країнами.

Президент Українсько-Словацького центру Партнерства Михайло Колібабчук

Розлогі відповіді з відступами не влаштовували присутніх, вони бажали конкретних відповідей. Напруга зростала.

Від таких перемовин помітно почала нервувати проректор з виховної роботи вузу Наталія Терновик. Намагалась перервати дискусії та передати слово іншим бажаючим ставити питання.

Проректор з виховної роботи Наталія Терновик

Після чергової дискусії пані Наталія встала з свого крісла і звернулась до присутніх:

– Ви розумієте, хто у нас в гостях? Це презентація гри, а не дискусія! Хто немає бажання грати – хай не грає! Добре, що у вас є власна думка, але непотрібно презентацію перетворювати у дискусію. В мене складається таке враження, що вас силою змушують грати!

Проректор з виховної роботи Наталія Терновик

– Не підставляйте своє керівництво, не потрібно сперечатися з органами влади. Бо часто після таких суперечок бувають перевірки, – звернувся до присутніх Сергій Пархоменко.

Ця промова ще більше обурила студентство.

– Не лякайте нас! Ми стояли на майдані і не боялися. У нас демократія, і кожен має право висловлювати свою думку! Всі питання, які тут прозвучали, були коректні і по темі.

– Ми вас не лякаємо, добирайте слова, бо тут присутня преса. У інших містах у нас проходили зустрічі без представників ЗМІ, і таких суперечок не виникало. А через такі питання ми і програємо інформаційну війну. Зараз хтось напише заголовок що тут проти НАТО, і це ще один програш у інформаційній війні, – зауважив радник Міністра освіти і науки України Сергій Пархоменко.

Після таких слів один з викладачів відповів:

– Ми раді, що тут присутня преса. Нехай бачать, які в нас студенти. Жоден з виступаючих тут не сказав, що він проти НАТО, – наголосив викладач і зірвав бурхливі оплески.

Зрештою, презентацію закінчили тим, що Михайло Колібабчук запропонував студентам приєднатись не лише до участі у квесті, але й до вдосконалення проекту, зокрема і зробити україномовну версію сайту.

Ключові слова: 

Коментарі

Вона просто виконувала свою роботу! До чого ці безглузді коментарі? Думаю, що ніхто з Вас навіть не був присутнім на квесті!

Проректор - типичный коммунистический стоп-кран! Неужели это возможно в таком вузе как МЕГУ??? Я в шоке! Такі особи явно дискредитують будь-які демократичні цінності...

Коротко по коментарях,....

По першому:
"А чому виглядає, і чому тільки як"?)))))

По другому:
"Там нічого особливого.... повір")))))))

проректор з виховної роботи виглядає як зірка порно-фільмів

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.