Рівненській рятувальники вчили рятуватись зимою

На теренах Рівненщини протікає 171 річка, розташовано 13 водосховищ, 52 озера та 561 ставок.  Річки та озера вкрилися кригою, а любителі зимової риболовлі вже давно розпочали свій „екстремальний” відпочинок.  

Та варто констатувати, що такий відпочинок, на жаль, нерідко закінчується трагічно. В минулому році на Рівненщині у зимовий період на водоймах вкритих кригою загинуло 10 людей. А вже з початку цього  року матросами-рятувальниками обласної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах вже було врятовано троє любителів зимової риболовлі. Водяна стихія забирає, як правило життя у тих, хто проявляє безпечність та легковажність, нехтуючи елементарними заходами безпеки.

12 грудня працівники  Головного управління ДСНС у Рівненській області спільно з представниками обласних засобів масової інформації провели рейд на найбільшій водоймі обласного центру - озері Басів Кут, яке розташоване практично неподалік центральної частини міста Рівного.

Учасники рейдової групи вкотре нагадали рибалкам про основні правила поведінки на льоду та роздали  рекомендаційні листівки. Всім громадянам, які перебували на льоду наголосили, що різка зміна температури повітря, яка спостерігається останнім часом може призвести до тоншання льоду. А це у свою чергу підвищує небезпеку перебування на кризі. Окрім профілактичних бесід, усім бажаючим, рятувальники-водолази продемонстрували майстер-клас по порятунку потерпілого з під криги. Надання першої долікарської допомоги та відігріву потерпілого.

Трагічних випадків наразі на річках та ставках області, на щастя, не зареєстровано, проте пильності втрачати не варто. За прогнозами гідрометеоцентру попереду ще мороз. Стовпчик термометра за вікном зараз показує плюсову температуру, проте більшість стоячих водойм на Рівненщині скуті кригою, вона сіра, просякнута водою, а тому дуже небезпечна.

На міському озері Басів Кут повідомлення про температуру повітря, товщину криги та правила поводження на замерзлій водоймі із гучномовця лунають 6-8 разів на годину. Крім того, кожні десять хвилин черговий рятувальник пильно оглядає у бінокль усе озеро. Тому уникнути зауваження за неправильне поводження на льоду порушникам досить важко.

Слід додати, що подібні рейди проводяться рятувальниками на території усіх районів області.

Про це повідомили у ГУ ДСНС України в Рівненській області.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.