У Дубенському замку ворожили на тарілках та їли особливі вареники

13 січня у приміщенні Дубенського історико-культурного заповідника відбулись Андріївські вечорниці за всіма традиціями.

Учасникам заходу, який організувала ДМГО «Національний Альянс». розповіли історію свята та показали інсценізацію вечорниць наших предків, разом ворожили та пригощались особливими пиріжками та варениками. Вхід на захід був вільним, вечорниці відвідало близько сорока осіб різного віку, переважно молодь, проте були навіть бабусі із своїми внуками. 

Як повідомила з прес-служби ДМГО «Національний Альянс» Софія Гудич, однією з важливих особливостей вечорниць було проведення їх етнографічному музеї Дубенського замку.

- Атмосфера цього місця занурила відвідувачів у яскраві сторінки життя наших предків. Гостям заходу випала можливість не лише спостерігати за акторською грою молоді в національному вбранні, а й самим стати частиною дійства, бо для гостей організатори вечорниць зробили столи з частуваннями та підготували ворожіння, в яких всі бажаючі могли взяти участь, - розповіла Софія Гудич.

Серед ворожінь були і гадання на тарілках, і пиріжки з іменами, хлопці діставали перстень з води, не використовуючи рук, дівчата пускали кілечко, аби знати яка професія буде у майбутнього чоловіка, наосліп брали намистини та рахували чи парна кількість випала, гадали на чоботах, на книжці, пригощаючись варениками та пиріжками, кидали вінок та діставали передбачення на рік.

На заході також проводився збір коштів для вояків АТО з Дубенщини.

ДМГО «Національний Альянс» висловлює подяку директору Дубенського історико-культурного заповідника Леоніду Кічатому за сприяння в проведенні заходу.

Коментарі

У Дубно по ходу тралікі будуть:) Напевно наворожили:)
10 мільйонів відмиють, а ви тут про вареники...
http://www.dubno.com.ua/troleibus/

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.