Рівненська єпархія УПЦ КП зробила заяву щодо бійки біля церкви

Прес-служба Рівненської єпархії УПЦ КП розповсюдила заяву щодо подій 14 грудня у с. Бадівка Острозького району Рівненської області.

"Протягом останнього часу численні порушення Законодавства України з боку покровителів Рівненської єпархії Московського патріархату призвели до конфлікту серед релігійної громади на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини в селі Бадівка Острозького району Рівненської області, а в останні дні – навіть до силового протистояння.

Слід підкреслити, що більше 90 відсотків вірних громади на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини висловилися за перехід до Київського патріархату, однак проплачені невідомими структурами молодики спортивної статури, які не є членами цієї громади, постійно перешкоджають законному волевиявленню православних християн здійснювати свої Богослужіння.

Так, за словами благочинного Острозького благочиння прот. Юрія Лукашика, 14 грудня 2014 року, по закінченні Богослужіння, яке звершувалося на церковному подвір'ї с. Бадівка, завезені «представники громади УПЦ МП» спровокували бійку, в ході якої побили декількох місцевих парафіян.

При цьому Рівненська єпархія УПЦ МП знову у всьому звинувачує Київський патріархат, який нібито хотів захопити храм, а вони, таким чином, «захищали своє в міру власних можливостей»!!!

Також Московський патріархат знову видає бажане за дійсне, нараховуючи свою громаду «більш аніж півсотні прихожан». Однак за підрахунками місцевої громади, яка також достатньо добре знає своїх вірних, прихожан УПЦ МП виявилося в цей день аж 4 !!!, а всі інші – були «завезеними парафіянами».

Тому, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, прес-служба Рівненської єпархії заявляє, що відповідальність за наслідки будь-яких провокацій проти громади на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини, покладається на організаторів протистояння та представників місцевої влади, яка їм сприяє.

Рівненська єпархія й надалі усіма доступними законними методами буде захищати права своїх парафіян. Ми вдячні також усім представникам патріотичних політичних та громадських організацій, журналістам та всім тим, хто сприяє громаді у відстоюванні її законних прав і свобод, висвітлюючи правдиву інформацію про церковні події.

Переконані, що спільними зусиллями Церкви, Українських патріотів та відповідальних державних діячів буде покладено край проросійським провокаціям щодо міжконфесійного миру на Рівненщині", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 14 грудня про бійку на подвір'ї місцевого храму у Бадівці повідомив активіст Дмитро Сільман

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.