Право інвалідів на парковку у Рівному хочуть захистити табличками

Члени комітету забезпечення доступності інвалідів до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Рівненської ОДА зацікавились практикою Польщі у питанні захисту прав людей з обмеженими фізичними можливостями.

17 грудня під час засідання комітету обговорили питаннястворення доступного, безпечного та комфортного середовища життєдіяльності для осіб з обмеженими можливостями на нових об`єктах будівництва.

- У Європі такі питання вирішуються набагато глобальніше, і ми маємо наближатися до Європейських стандартів. Державні будівельні норми, державні стандарти , зобов`язують і проектантів, і будівельників дотримуватись норм і вимог по забезпеченню доступності інвалідів до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, – розповів головний архітектор області Олександр Карачанський.

За його словами, проблема виникає тому, що відбулися певні спрощення у законі про врегулювання містобудівної діяльності. Це спрощення негативно повпливало на питання контролю, зокрема в проектуванні. Якщо раніше вся проектна документація погоджувалась з управлінням архітектури, то на сьогодні така документація не погоджується.

- Люди, які рухаются у інвалідному візку стикаються з проблемами кожного дня. Найперша проблема – це виїхати з під`їзду, навіть якщо людина живе на першому поверсі, їй потрібно подолати вісім сходинок. Проблему становить неякісне дорожнє покриття, ями, заїзди на тротуар. Велика проблема, що навіть не на кожному перехресті є з`їзди та заїзди, – розповів голова Рівненського міського товариства інвалідів Петро Будкевич.

Також, він розповів про тружнощі у зберіганні візків. Проблема виникає в тому, що вони важать близько 150 кілограм, відповідно в квартиру занести досить проблематично, а якісь приміщення чи спеціальні гаражі для їхнього зберігання поблизу під`їзду – не передбачено.

За словами Петра Будкевича, Рівне пристосоване для людей з обмеженими можливостями не більше ніж на 30%. Потрібно щільно працювати над цим питанням, робити з`їзди, облаштовувати правильні пандуси з перилами, тому що наразі заїхати в під`їзд неможливо. А люди хочуть ще іноді і в кафе, театр, заїхати відпочити, а пандусів немає.

Пандуси та з`їзди, потрібні не лише для інвалідів – калясочників. Вони також допомагають мамам з колясками, інвалідам з вадами зору, та іншим людям з обмеженими можливостями.

Також, комісія розглянула питання по запровадженню польської ініціативи з табличками біля парковочного місця для інвалідів. Табличка містить текст: "Зайнявши моє місце, забереш моє каліцтво?".

Ключові слова: 

Коментарі

Одного знаю "інваліда на голову", депутатішка Рязанов
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/538/GYTHIj.jpg

http://i.piccy.info/i9/571960b2e5a0eaeb03328b0786061a61/1408002007/36919...

А яка кількість інвалідів у Рівному має власний автомобіль?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.