Рівняни склали обітницю тверезості

Зважаючи на глибоку ураженість України, в тому числі Рівненщини пияцтвом частина вірян парафії преподобного Іова Почаївського міста Рівне відмовилась від вживання алкогольних виробів. 

Це відбулося у неділю 14 грудня після закінчення Богослужіння. 16 чоловік склали обітницю відмови від алкоголю та записалися до Золотої книги тверезості. Причому лише двоє з них зробили це на період менше року. Всі інші прийняли рішення жити тверезо протягом усього  життя.

відео Телеканал РТБ

- Обітниця тверезості - це потужний запобіжний засіб для людей, які ще не мають порочних залежностей. Це прекрасна допомога для родичів страждаючих, які повинні допомагати своїм рідним не лише словом, але й ділом.   У дореволюційний час дуже часто обітницю тверезості давали люди, які самі цією пристрастю не страждали - вони це робили заради своїх ближніх. У більшості випадків це приносило бажані позитивні результати, - розповідає один із засновників ВГР "Твереза Україна" Сергій Одарченко

Обітниця тверезості приймається для того, щоб:
- або подолати в собі алкогольну, тютюнову чи іншу залежність;
- або допомогти звільнитись від цих пристрастей своїм рідним і близьким;
- або захистити себе, своїх дітей та інших рідних і близьких людей від різноманітних спокус і небезпеки потрапити в алкогольну, тютюнову залежність або інші згубні пристрасті.

- Оскільки ця недуга є глибоко духовної природи, то і жертва відмови від споживання алкоголю є цінною в очах Бога, - говорить Снргій Одарченко. - Християнин добровільно відмовляючись від споживання алкоголю, через таку жертву засвідчує перед Богом, що справді вболіває за поневолену духом пияцтва людину і з любові до неї бере на себе терпіння з проханням, щоб Господь прийняв жертву і дарував зцілюючу силу хворій людині. Бог не залишить без своєї допомоги людину, яка бажає жити тверезо.

Сергій Одарченко наголошує: для людей, які вивчають алкогольну проблему, стає очевидним, що спасіння для алкоголіка - це повна відмова від вживання спиртовмісних виробів.

- Якщо ми не допоможемо нашим страждаючим рідним своїм прикладом тверезого життя, якщо вони не побачать, що можна реально повноцінно жити без "святкової випивки", то вони не зможуть вийти з полону алкогольної залежності. Під час бойових дій на Сході України загинули декілька тисяч людей і ми цим дуже засмучені. Але щороку через наслідки вживання алкоголю та тютюну вмирають і гинуть більше 200 тисяч українців. Знаходячись у полоні нав'язаних проалкогольних міфів, ми неначе справжні зомбі виконуємо волю безвідповідальних політиків і ділків від алкомафії. Віддаємо тяжко зароблені гривні за те, від чого деградуємо, хворіємо і гинемо, - зауважує координатор тверезницького руху у Рівненській області Сергій Одарченко.

Рівень вживання алкоголю в Україні один з найвищих у світі, навіть вище ніж у Росії.

- Щоб розірвати це зачароване коло алкогольного дурману всім людям, які вірять в Бога або просто мають чуйне співчутливе серце, потрібно не лише вболівати на словах, але й прикладом тверезості допомогти своїм братам і сестрам. Давайте разом, в молитві і тверезості творити для нашого майбутнього та майбутнього наших дітей, - закликає Сергій Одарченко.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.