20 грудня - цей день в історії

Чим запам'ятався день 20 грудня у різні роки - читайте далі:

1860 — Після обрання республіканця Авраама Лінкольна президентом Південна Кароліна стала першим штатом, що залишив США і став основою для утворення нової держави, Конфедеративних Штатів Америки. До північної Кароліни згодом приєднались ще шість рабовласницьких штатів півдня США, що стало приводом до початку громадянської війни між Північчю і Півднем.

1868 — У Львові засновано українське культурно-освітнє товариство «Просвіта».

1906 — Уперше «Кобзар» Шевченка видано російською мовою.

1917 — Як екстрений засіб боротьби із прихильниками буржуазії, які «… саботують роботу… щоб підірвати уряд в його заходах, направлених на здійснення соціалістичних перетворень», у більшовицькій Росії створено Всеросійську надзвичайну комісію для боротьби з контрреволюцією і саботажем. Першим головою ВЧКстав ініціатор її створення Фелікс Дзержинський.

1938 — Піонер телебачення Володимир Зворикін, американський інженер російського походження, запатентував два революційних пристрої — кінескоп та іконоскоп.

1938 — У СРСР впровадили трудові книжки, дійсні в Україні й дотепер.

1970 — Після масових страйків, демонстрацій і зіткнень робітників з поліцією, що мали місце в північних містах Польщі після підвищення на початку грудня цін напродукти харчування й одяг, пішов у відставку перший секретар ЦК Польської компартії Владислав Ґомулка.

1989 — XX з'їзд Компартії Литви, що проходив у Вільнюсі, прийняв Декларацію про самостійність партії і про її вихід зі складу КПРС.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.