Які зміни чекають на рівненський діагностичний центр?

Перспективи розвитку діагностичного центру в умовах майбутньої реформи системи охорони здоров‘я обговорили депутати – учасники робочої наради, яка відбулась сьогодні в обласній раді.

Питання діяльності діагностичного центру слід розглядати виключно в площині його подальшого розвитку як медичного закладу, найбільш адаптованого до роботи в умовах запланованої медичної реформи, - задав напрямок дискусії головуючий, заступник голови облради Степан Павлюк.

Як повідомив голова постійної комісії облради з питань охорони здоров‘я, материнства та дитинства Василь Веляник, на сьогодні діагностичний центр коштує обласному бюджету майже 15 мільйонів гривень, це при тому, що фінансується лише одна захищена стаття витрат – заробітна плата. Щоб заплатити за інші видатки закладу – реактиви, комунальні послуги та ін., там вимушені просити пацієнтів благодійні внески. Така ситуація не лише в діагностичному центрі, у всіх медичних закладах існує практика благодійних внесків.

На момент створення цього центру, він був оснащений найсучаснішим медичним діагностичним обладнанням. У закладі працюють висококваліфіковані лікарі, але на сьогодні обладнання, з допомогою якого встановлюють діагноз, здебільшого морально застаріло та вимагає оновлення. Про це повідомляє прес-служба Рівненської облради.

- Заклад такого рівня повинен мати стратегію розвитку, і реалізовувати її повинен керівник, який призначений обласною радою. Але на сьогодні там призначено тимчасово виконуючого обов‘язки керівника, тому чекати від нього новацій не варто, - сказав начальник управління охорони здоров‘я Юрій Осіпчук.

Тож обговоривши можливі шляхи розвитку закладу, учасники наради вирішили:

  • Вважати комунальний заклад «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім.В.Поліщука» обласної ради провідним закладом області у сфері медичної діагностики.
  • рекомендувати голові обласної ради М.Кириллову звернутись до Кабінету Міністрів України щодо визначення РОКЛДЦ ім.В.Поліщука пілотним закладом області в умовах майбутнього реформування системи охорони здоров‘я.

Також підтримали пропозиції депутатів Григорія Мініча та Юрія Осіпчука та рекомендують адміністрації РОКЛДЦ ім.В.Поліщука на конкурсній основі здавати в оренду площі приватним медичним закладам для проведення діагностичних досліджень пацієнтів на сучасному обладнанні тих напрямків, які не дублюються у РОКЛДЦ ім.В.Поліщука та рекомендують голові обласної ради М.Кириллову внести питання щодо призначення керівника РОКЛДЦ ім..В.Поліщука на чергову сесію обласної ради.

Натомість пропозиція депутата Івана Ткачука щодо збільшення фінансування закладу з обласного бюджету не знайшла підтримки депутатів

Ключові слова: 

Коментарі

Невже влада відважилася порахувти у "бідних" лікарів гроші. Якась мудра голова нарешті додумалася почистити ці "авгієві конюшні".

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.