Голова Рівненської облради про ГЕС на Случі: "Потрібно порахувати, що ми отримаємо"

На засіданні постійної комісії з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища підняли тему будівництва малої ГЕС на Случі біля села Губків Березнівського району.

Нагадаємо, активісти занепокоєні тим, що будівництво ГЕС на річці Случ може призвести до підтоплення заповідника "Соколині гори" та знищення рідкісних рослин.

– В нас є дві АЕС, але в нас виключають світло, які і у всіх. Якщо ми говоримо про інвестиції в область та створення робочих місць і ставимо на противагу того, що це місце, де відпочивають люди, то я проти. Я був у Демидівці, і там так само є підприємство, яке заробляє собі кошти, і там працює три людини, надходження до бюджету – дві тисячі гривень податку. Там є дамба, яка знаходиться на балансі селищної ради, і на яку немає грошей на ремонт. Тобто є ситуація, коли є ГЕС, а територіальна громада нічого не отримує. В першу чергу, треба порахувати, що нам це дасть, і що ми з того отримаємо. По-друге, потрібно провести повторні громадські слухання та подбати про розвиток туристичних об'єктів, – висловив свою позицію з цього питання голова Рівненської облради Михайло Кириллов.

– Ми вважаємо, що таке будівництво неприпустиме у даному районі. Реалізація такого проекту в заповідній зоні може бути небезпечним прецедентом в майбутньому, – сказав активіст організації "Екоклуб" Олег Гетун.

Заступник начальника обласного управління ресурсів Віталій Даценко не заперечував, що підтоплення все ж буде:

– Підтоплення – це не завжди означає якусь екологічну катастрофу. Те, що навіть по проекту може бути підтоплення на 4,2 гектари, – то є дуже небагато.

Директор товариства з обмеженою відповідальність "Енергетична компанія "Случ" Вадим Козлюк розповів, що на будівництво ГЕС є лише техніко-економічне обґрунтування, а не робочий проект:

– Цей проект дасть надходження в область. Вартість цього проекту – кілька мільйонів євро. Робочих місць насправді не дуже багато – це 5-7 людей. Ті кошти, які будуть витрачені на будівництво, – вони будуть витрачені у регіоні. Всі податки з прибутку сплачуватимуть в регіоні. Засновник – європейська компанія, але податки сплачує в Україні.

Отож, комісія прийняла рішення вивчити всі питання, щодо майбутніх наслідків для природи будівництва ГЕС на річці Случ та провести повторні громадські слухання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ГЕС таємничих інвесторів може знищити легендарну "Надслучанську Швейцарію" на Рівненщині

Представник інвестора ГЕС на Рівненщині відхрестився від російського капіталу

Коментарі

іди підлікуйся...

Сволота Лавренюк зі своїм петербурзьким синочком вирішив зруйнувати чарівну природу заради наживи. Толку від тієї ГЕС взагалі ніякого не буде. А от на "зеленому тарифі" власники чимало зароблять... Якщо Кириллов допустить це будівництво, то хай готується до смітника, і то ще буде дуже м'яка посадка!

шо ти хрєн, зі своїм мізінцем путаєш,троль інвестційний:))) в мене ,ні з ким не має конфліктів,а є факти,проти яких тобі і твоїм господарям,не має що сказати.Хоцца бабла по легкому косануть,а після вас-хоч потоп,мля інвесори:))??

Згадується коли так звані активісти кричали проти добудови 4 енергоблока Рівненської АЕС.Прикидаю,скільки би часів ти сидів без світла зараз і кричав що дураки не добудували блок на АЕС,маєш там бізнес так і скажи..Яка тобі взагалі різниця і для чого рахувати чужі кошти,що ти сам особисто зробив для наповнення бюджету,а то гавкаєш шестєриш Кірілу.Конкретний палєстінєц..У тебе конфлікт інтересів із людьми що хочуть побудувати ГЕС

ти такий тупий ,чи гроші відпрацьовуєш??? Ця ГЕС за рік вироблятиме лише близько двадцяти п`яти десятитисячних від потреби області в електроенергії.Крім того, за словами козл юка від прибутків нової ГЕС, якщо такі будуть, бюджет отримуватиме значно більше надходжень, ніж, до прикладу від діяльності Хрінницької ГЕС, однак на конкретне запитання про які суми ведеться мова, відповіді так і не надав.:))))))))))))))) Також, зазначив пан Козлюк, до місцевого бюджету надходитиме і податок із дивідентів, які отримуватиме власник.
Щоправда, він забув уточнити одну деталь. До місцевого бюджету надходитиме податок лише із 10% дивідендів. :)))))))))))))))))))При цьому,таке будівництво загрожує екосистемі краю, призведе до затоплення мальовничих територій заповідника та зникнення вид риб, що занесені до Червоної книги України: марена дніпровська та йорж носар. Крім того, кажуть, ГЕС відбере можливість займатися спортом у цих місцях у любителів туризму та альпінізму. http://takeinfo.net/news/view/21684 Не кажучи про те,що писав Степан.Так,що даремно тут ти,інвестор:))), ікру метаєш:)))Очевидно,що з твоєї затії не вийде не фуя:))Не тратьте палєстінські інвестори,сили-спускайтеся на дно.А, до твого відома, Кірілов Моня-не однієї з тобою палєстінскої крові:))Він,тіпа з "боговибраних",таких же хітробоєбаних,як і ти:)))))))))Так що,коса-на камінь:))))))))

для тебе тупого палєстінца не зрозуміло що окрім видобутку бурштину є і інша робота,виробництво генерації(для недалеких виробництво електронеергії),чи тобі подобається ночами сидіти без світла

мля..ну ти палєстінєц-інвестор:)), і тупий...де ти бачиш інвестицію????

запропонуйте інший проект,а не відбивайте іноземні інвестиції,з таким підходом сюди не зайде жодний інвестор

Які 6-7 млн гривень, про які ви інвестиції говорите? Це пустопорожні балачки. Будівництво цієї ГЕС знищить природу, і крапка. Робочих місць там буде 3-5 штук. Податків платитимуть пару тисяч гривень. НЕ ПЛУТАЙТЕ ІНВЕСТИЦІЯМИ З КАПІТАЛОВКЛАДЕННЯМИ які ці 6-7 млн гривень будуть відбивати на зеленому тарифі. Вони зливатимуть вироблену енергію в загальну систему і їм за це держава платитиме 3.50 ГРН за КІЛОВАТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Це абсурдт. Це схема на якій з держави різні ділки тупо заробляють гроші.

цікава влада у нас тепер,жодної копійки інвестиції не привела в область,зате тим хто прийшов щось в області зробити відганяють...Цікава фраза звучить "треба порахувати що ми отримаємо".НЕ ЗНАЮ ЩО ЦИМ КИРИЛ намагався сказати,но для області 5-7 млн євро інвестиції це бомба...Таким інвесторам треба дякувати,що в такий час готові вкласти такі гроші...

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.