Боротьба за церкви на Рівненщині: парафіяни захоплюють храми і перекривають дороги

Боротьба за церкви на Рівненщині дійшла до захоплення храмів і перекриття дороги "Київ-Чоп". Сьогодні зранку у селі Птичі, Дубенського району прихильники київського патріархату захопили місцеву церкву. Тим часом представники московського патріархату - перекрили у селі дорогу.

 

 

Як повідомила начальник СЗГ УМВС України в Рівненській області Інна Березовська, це трапилося сьогодні близько 8 години ранку.

- Наразі дорогу в селі Птичі перекрили прихильники московського патріархату. Там знаходиться близько 30 осіб. На місце події виїхали правоохоронці, які встановлюють усі обставини інциденту. Також сьогодні зранку було повідомлення про те, що анологічний випадок трапився і в селі Бадіїївка, Острозького району. Там прихильники київського патріархату також захопили церкву. Більш детальну інформацію про ці події зможу повідомити згодом, - зазначила Інна Березовська.

Як повідомив секретар Рівненської єпархії УПЦ МП отець Віталій, на Рівненщині невідомі люди захопили дві церкви:

- На даний час невідомі люди захопили два храми – Свято-Успенський храм у селі Птича та церкву Рівнеапостольної Марії Магдалини в селі Бадівка у Острозькому районі. Це було здійснено за сприяння радикально-націоналістичної організації, поки що не знаю якої саме, це були молодики у чорних балаклавах. Парафіяни у знак протесту перекрили трасу. У нас є всі відповідні документи, що посвідчують право власності на церкви. Якщо парафіяни звернуться до суду  і правда буде на їх стороні, тоді ми не заперечуватимемо. На сьогоднішній день ми не просто хочемо повернути храми, а й звернутись у відповідні органи, які б покарали винних у силовому захопленні церков, - повідомив отець Віталій.

В свою чергу прес-секретар УПЦ КП Василь Рудніцький повідомив, що ніхто храми не захоплював, люди просто прийшли помолитися.

- Громада зайшла у свій храм помолитися, адже церква належить громаді. Ми будуємо свій дім і маємо право там жити. Я не маю інформації, що це люди в балаклавах захопили храми, я знаю, що це звичайні віряни прийшли помолитися. Наскільки мені відомо відкликання підписів Меморандуму єдності Московським патріархатом здивувало як вірян МП, так і священиків, тому багато парафіян МП перейшли до КП. Адже відкликання підписів - це було прямою вказівкою з Москви. - розповів Василь Рудніцький.

Станом на 10 годину, за словами начальника СЗГ УМВС України в Рівненській області Інни Березовської, за попередньою інформацію до інциденту причетні представники Правого сектора.

- Наразі на місці події працює слідчо-оперативна група, всі обставини інциденту встановлюються, - повідомила Інна Березовська.

Пізніше стало відомо, що нібито "бригада крепких монахів" вирушила до Птичі з Почаївського монастиря.

Сайт "ВСЕ" стежить за розвитком подій.

Читайте також:

На Рівненщині люди в балаклавах захопили дві церкви

Коментарі

ЗМИТИ ГАНЬБУ БЕЗ ПОКАЯННЯ НІКОМУ НЕ ДАНО!
покайтесь роскольники !!!

У Христа двоечники это есть отличники у диавола сатаны проклятого,
на какую милость можете распологать и надеяться теперь?
Худой христианин он такой же и гражданинЪ неправедный пусть еще делаетЪ неправду,
нечистый пусть еще скверниться, праведный да творит правду.
Еще и святый да освяща....

(откр. 22:11)

ЗМИТИ ГАНЬБУ БЕЗ ПОКАЯННЯ НІКОМУ НЕ ДАНО!
покайтесь роскольники !!!

У Христа двоечники это есть отличники у диавола сатаны проклятого,
на какую милость можете распологать и надеяться теперь?
Худой христианин он такой же и гражданинЪ неправедный пусть еще делаетЪ неправду,
нечистый пусть еще скверниться, праведный да творит правд...еще и святый да освяща....

(откр. 22:11)

Абсурдно выглядит ситуация, когда патриарх Кирилл награждает церковными наградами главных пропагандистов, на совести которых море пролитой на Донбассе крови, например, таких российских руководителей медиа-пропаганды, как Киселев и Добродеев. Тем самым он не только показывает уважение к их деятельности, но и считает их достойными особенного церковного благословения. В это же время верные православные церкви Московского патриархата продолжают почитать и поминать этого патриарха и считают его своим духовным главой. Его – того, кто, по сути, благословляет насилие, убийства и вранье против Украины со стороны Кремля. Поэтому потерять такой инструмент действия в Украине для Москвы очень и очень болезненно. Они делают все, чтобы не допустить такого объединения, и боятся даже начать диалог.

Новое руководство, пришедшее к власти в УПЦ Московского патриархата, абсолютно промосковское, и своими делами оно это доказало. Как патриарх Филарет в день выборов митрополита Онуфрия сказал, что он не патриот, так он своими делами это и доказывает. Он патриот, но патриот не Украины, а патриот "русского мира", поэтому никакого диалога, никакого объединения с Украинским патриархатом он не желает и даже слышать об этом не хочет. http://gordonua.com/news/society/Arhiepiskop-UPC-KP-Zorya-V-Ukraine-vse-...

Создание Московской митрополии. 1686 год – Произошло захватническое, неканоничное присоединение Киевской митрополии к Московскому патриархату. В 1687 год - Патриарший Собор Константинополя осуждает аферу с передачей Киевской митрополии Москве и называет это - "актом симмонии", т.е. взяточничеством, а самого патриарха Дионисия принявшего взятку "три сорока соболей и двести червонцев" лишил патриаршего достоинства. Таким образом передачу Киевской митрополии под юрисдикцию Московского патриархата через год было признано "актом симмонии", т.е. противоправным неканоническим деянием. После 1687 года никакого документа который бы подтвердил канонически законную передачу Константинополем Киевской митрополии Московскому патриархату, не было.

— КГБ нужна была церковь мракобесная, реакционная, послушная. А «голубые» всегда были очень послушные — они же скомпрометированы, в советское время за это можно было посадить. И спецслужбы с удовольствием пропускали наверх этих гомиков.

Нынешний патриарх Кирилл в молодости был личным секретарем митрополита Никодима (митрополит Ленинградский и Ладожский, 1963–1978 годы. — Е.М.). Потом Никодим сделал Кирилла ректором духовной академии. У Никодима тоже была эта страсть… А самые близкие к нему были: Ювеналий (митрополит Крутицкий и Коломенский), все зовут его «бабой Юлей» (он сейчас подал заявление, что он в отставку якобы уходит). Ну, и Кирилл… http://www.novayagazeta.ru/politics/61944.html cакрально-шоколадні канонічні скрепи:))))))))))))))))))))

Я людина не зомбована, а віруюча...
І на відмінно від прихильників УПЦ КП можу мислити самостійно і тверезо, не плутаючи церкву і політику!!! Перед тим як дурити голови людям по селах, подумайте, який гріх берете на себе? У ваших закликах до "правильної віри" слово Україна, Путін і Москва звучить частіше, ніж Бог!!!
І я не радив би переходити вам на особистості...всі ми не без гріха.-(паро жителів села Птича жительки П. не буду деталізувати, (якщо прочитають цей відгук місцеві зрозуміють кого маю на увазі) відомі як перші злодії на село, кури крали майже в кожній хаті... А тепер крепко віруючі стали???) - На те є сповідь і щире розкаяння. Один з основних організаторів і підбурювачів жителів села Птича до УПЦ КП, є одним із тих хто розвалив колгосп та ще й відцапав від нього ласий шматочок, і на тому вьому, не розрахувавшись з людьми, побудував на території садочка скромну хатину (обійстя займає ВЖЕ майже всі дитячі майданчики). Ні які кури і близько не стояли поряд з такою скромністю!!! Треба сказати, що перед колгоспом він ще розвалив одну сімю. Це, напевно, в нього таке хобі..."ламать не строить"!!! І саме він подав заяву у сільську раду на проведення референдуму, а сільська рада не дозволила проводити референдум!!! (бачите навіть букви писати не треба всі знають хто!!!)

А на рахунок референдуму: не плутайте релігійну громаду з територіальною!!! Той хто в церкву ходить, той і має вирішувати, а не люди далекі від Бога, що або взагалі до храму не ходЯТЬ, або ходили під церкву раз на рік з колисочкою.

Я згоден з вами, що Бог один, але його Син, через апостолів, заповів нам як до нього молитись і в яку церкву ходити. У 2016 році буде Вселенський Собор, і можна мирним шляхом, без захватів вирішити міжконфесійний конфлікт - буде церква УПЦ КП визнана і благословенна (хоча це наврядчи) - то і ми до неї підем....

А сварити людей в одному селі, сіяти ненависть і злість, прокльони і т.д. - це геть не похристиянські, особливо під час війнита ще й у піст. СХАМЕНІТЬСЯ!!!

Слава Богу!!!
Навіки Богу Слава!!!

УПЦ КП-РОЗКОЛЬНИЦЬКЕ УГРУПУВАННЯ, НЕ БІЛЬШЕ НІЖ СЕКТА (весь світ про це говорить)-читайте далі:
http://vira.in.ua/texts/hierarchs_about_schizm.htm

Ця відповідь для віруючої людини..... Ви знаєте слів нема, як можна бути таким зазомбованим...
1. Чому ні слова не говорите за церковну хату яка приватизована батюшкою???
2. Що ви маєте на увазі злодіїв, вірніше кого??? Віряни УПЦ КП, щось у вас вкрали???? Чи щось у храмі вкрали??? Вам розказати як батюшка УПЦ МП з Білогородки разом з своїми підлеглими виносили церковні речі з храму куплені всією громадою??? як виносив з хати меблі в якій жив, церковній хаті, і меблі також куплені громадою села, а зараз захищає інтереси МП в с. Птича, інтереси далеко не більшості жителів... Я бачив хто ходив на відео через пішохідний перехід протестуючи, паро жителів села Птича жительки П. не буду деталізувати, (якщо прочитають цей відгук місцеві зрозуміють кого маю на увазі) відомі як перші злодії на село, кури крали майже в кожній хаті... А тепер крепко віруючі стали??? Базарники Дубенські яким заробітку на базарі маловато, в Птичу приїхали підзаробити, ЯКЕ ВОНИ ВЗАГАЛІ відношення мають до громади с. Птича???? ТАК основне запитання "ХТО ЗЛОДІЇ"???
3. На рахунок мечетей, синагог, будинків штунд, та на рахунок розхрещення з МП... Господь Бог один, я не міняю віри і господа бога, я завжди ходив хоча ходив рідко в храм не вибираючи чи це храм МП, чи КП і не залежно який батюшка в ньому благословляє, знаєте чому, а тому що я ходив не до патріархату, і не до батюшки також, а ходив молитись в намолене місце, і впевнений деб не молився, чи в храмі чи навіть у дома якщо ця молитва щира то Господь почує і благословить, якщо просиш, і не залежно на якій мові на старославянській чи на українській. Знаю Отче наш, на старославянській і на українській, от різниці не бачу ніякої...
4.На завершення скажу, останні події роставляють крапки над і, і показують хто є хто, служба МП приблизно 50 чол, служба УП приблизно 300 чол., визвали МП захищати людей з Дубно, Верби, незрозуміло кого навіть з Почаєва, приїхали з битами і верещали (провокуючи бей меня, бей меня), батюшка виніс з дому сокиру, лома і пішли двері відкривати, замки зривати. Ці люди не мають жодних моральних прав вирішувати за громаду с. Птича. Ці люди переконуюсь, все дальше відходять і від духовенства, та вірян взагалі. А перекрити дорогу не пропустивши навіть машину яка везла покійних солдат з зони АТО, це взагалі верх неповаги до померлих, до живих, до Господа Бога і до Українського суспільства, мені шкода їх. Потрібно бути або дурному, або анцихристу щоб перед покійниками дорогу переходити....
А жителі с. Птича свій вибір зробили, і обовязково свій вибір захистять, чесний вибір.

фєєєрічєскій долбодятєл:)))) "що згідно документації, церква у Птичі приватизована на релігійну громаду!!! (не на батюшку, а саме на громаду!!!)" -а громада свою думку не виказала в відношенні 97% до 3%???:))) "УПЦ КП - не благословенна, в ній відсутня благодать Божа" - ну да, та церква, в якій головний пахан під рясою носить погони ФСБ, торгує алкоголем, тютюном, нагороджує сєкєлєвих, а її попи благословляють вбивць українського народу-має благодать:)))які ж ви тупі, мля..

Це відповідь для pravoslavnuu! Під "приватизованим майном" малось на увазі, що згідно документації, церква у Птичі приватизована на релігійну громаду!!! (не на батюшку, а саме на громаду!!!) - і всетаки це приватизована власність.

По друге, чому вас не обурили слова про "злодіїв" наприклад? про спилювання замків??? - Тому що проти правди немаєте чим заперечити???

Чому вам не заважають синагоги, мечеті, католицьку храми, будинки різних "штундів"??? Чи може в планах УПЦ КП в купі з правим сектором ще й це упланах є??? Бо вам (а за усіма "віруючими" УПЦ КП стоїть саме "нечистий") саме істинна Єдина Соборна Апостольська церква поперек горла!!! Задумайтесь над словом "Соборна"!!! Бо є вселенський Собор усіх православних церков, до якого доречі, УПЦ КП НЕ ВХОДИТЬ!!! Жодна з цих церквов не проводить з УПЦ КП спільних богослужінь і не визнає УПЦ КП!!! УПЦ КП - не благословенна, в ній відсутня благодать Божа. Якщо ви дійсно віруючі, то повині розбиратись в таких речах!!! Хто рукополижив Філарета??? Який патріарх??? Самі собі зібрались, самі себе благословили, самі людей задурили!!! Ще Матушка Аліпія пророчила Філарету "Славен, славен, а мужиком помреш!"
Ви, pravoslavnuu, доречі як стали прихожанином УПЦ КП, розхрестились від УПЦ МП, чи вас так прийняли???

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.