Рівненська єпархія УПЦ КП храми не захоплювала

Офіційна позиція Рівненської єпархії УПЦ КП стосовно подій у селах Птича та Бадівка:

"Останнім часом, бачачи поступовий перехід православних парафій з УПЦ Московського патріархату до юрисдикції Української Православної Церкви Київського патріархату, прихильники першої намагаються зупинити цей процес власними вигадками і брехнею.

Так, 26 грудня 2014 року на офіційному сайті УПЦ МП з'явилася інформація про те, що нібитов селі Птича Дубенськогорайонута селі Бадівка Острозького району «розкольниками було захоплено два храми». У зв’язку з цимпрес-служба Рівненської єпархії УПЦ КП, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, надає офіційний коментар щодо вищезазначених подій.

Перш за все нагадуємо, що громадаУПЦ МП на честь Успіння Пресвятої Богородиці села Птича Дубенськогоблагочиння та громада УПЦ МП на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини селаБадівка Острозького благочиннябільшістю своїх  голосів перейшли в юрисдикцію Української  Православної Церкви Київського патріархату.

До сьогоднішньогодняпарафіяльні храми вищезазначених громад були опечатані, через що вони не мали можливості звершувати свої богослужіння. З дня на день відкладалося розв’язання цієї проблеми, однак справа постійно гальмувалася.Такі дії обурилилюдей і тому громадаприйняла рішення відчинити свої законні храми.

Наголошуємо, що на момент відкриття храмів у с. Птича та у с. Бадівкадуховенства Рівненської єпархії УПЦ КП не було.  На запрошення громадвони прибули пізнішедля звершення богослужінь.

Також відзначаємо, щогромади сіл Птича та Бадівкасвої храми не захоплювали! Храми як належали, так і належатьлюдям, якіпроживають в цих селах і єїх парафіянами. Відповідно до Конституції та Закону України «Про свободу совісті та релігійніорганізації», кожнарелігійна громада маєправо вільнообиратисвоєпідпорядкування тому чиіншомурелігійному центру. У даномувипадкугромада УПЦ МП на честь  Успіння Пресвятої Богородиці села Птича Дубенськогоблагочиння та громада УПЦ МП на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини села Бадівка Острозького благочиннязаконним чином вийшли з підпорядкування УПЦ Московськогопатріархату та увійшли в підпорядкування УПЦ Київськогопатріархату.

Рівненська єпархія УПЦ КП  і надалі відкрита до конструктивногодіалогу та співпраці задля утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви. Ми хочемо, щоби всі непорозуміння між Церквами двох патріархатів вирішувалися не через міжконфесійне протистояння, а шляхом діалогу.

Віримо, що завдяки єднанню наших зусиль відбудеться припинення ворожнечі серед православних українців, будуть досягнуті мир і єдність нашого народу, а також будуть здійснені реальні кроки з утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви."

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.