В НУВГП експерти та активісти Рівного обговорили надслучанську ГЕС

26 грудня в Національному університеті водного господарства та природокористування науковці та представники громадських організацій обговорили будівництво малої ГЕС у Березнівському районі на річці Случ, поблизу так званої "Надслучанської Швейцарії".

Прод оцільність її спорудження дискутували провідні науковці НУВГП, представники природоохоронних організацій та просто активні рівняни.

Приводом було звернення обласної ради з проханням надати оцінку раціональності спорудження ГЕС.

Науковці та активісти дійшли згоди щодо того, що спорудження ГЕС на такій невеликій річці, як Случ, та ще й у зоні природного заповідника, нанесе непоправну шкоду місцевій екосистемі та негативно вплине на побут людей, що мешкають у населених пунктах вгору та вниз по течії річки.

Серед аргументів, які прозвучали проти будівництва станції були такі: загроза підтоплення, значне замулення ріки і як наслідок порушення екобалансу. Під загрозою зникнення опиняться, як мінімум, дві породи тварин: йорш носар та чорний лелека, а мешканці сіл Іванівка, Бистричі, Прислуч, Більчаки змушені будуть страждати від зміни рівня води. До того ж, аби розпочати будівництво станції, доведеться розчистити місце, вирубавши дерева у природоохоронній території, що саме по собі незаконно. Ще одним аргументом стало те, що у разі спорудження ГЕС місце стане непридатним для зеленого туризму та організації купальського молодіжного фестивалю, який проходить на території заповідника два останніх роки за ініціативи Молодіжної платформи "Яскраво".

Як альтернативу ГЕС на річці Случ, представники Національного екологічного центру України запропонували звести малу ГЕС на Басовому Куті, проект якої був створений ще у 60-х роках минулого століття – це дозволить економити на витратах електроенергії великих підприємств Рівного.

Слід зауважити, проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків Наталія Савіна нагадала, що та спільнота науковців, які зібралися для обговорення, не має легітимного права давати офіційний висновок стосовно експертної оцінки будівництва ГЕС. Тому це обговорення поки що не дасть чітких відповідей на питання "що робити з надслучанською ГЕС?", втім діалог експертів та широкого кола громадськості уже розпочато.

Про це повідомляється на сайті НУВГП.

Коментарі

Як може зміна природнього рівня води, вирубка дерев, штучна зміна рельєфу та інше не впливати і не нести шкоду навколишньому середовищу?? Друга справа, коли ця шкода мізерна у порівнянні девідендів, які може принести ГЕС регіону, звичайно ж за умов, що змінена і порушена екологія чи екосистема буде відповідно відновлена тим же ж забудовником, а не кинута на призволяще, як це відбувається всюди.

брехня,щодо шкоди навколишному середовищу...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.