На Рівненщині реставрують палац Ходкевичів

У Млинові, який свого часу був вотчиною графського роду Ходкевичів, реставрують палац знатного роду.

Як стало відомо, завдяки ентузіастам, які зайнялися відновленням понівеченого роками палацу, тепер у приміщенні реставрованої будівлі можна проводити різноманітні заходи. Зокрема, 26 грудня вперше від початку реконструкції було заплановано захід - обласну нараду керівників вузів I-II рівнів акредитації.

Зараз будівлю займає Млинівський державний технолого-економічний коледж, працівники якого теж долучаються до процесу реконструкції. Керівники району висловлюють надію на те, що незабаром історичну велич архітектурної пам'ятки буде відновлено, що привабить до Млинівщини істориків, архітекторів та, можливо, зробить край більш туристично привабливим.

Довідка:

Власник палацу Григорій Ходкевич - каштелян Віленський та гетьман литовський, був магнатом, державним діячем і воєначальником Великого князівства Литовського. Заснував друкарню в Заблудові (північне Підляшшя), де у XVI столітті працював Іван Федорович.

Григорій (Ригор) Ходкевич походив з відомого білоруського роду магнатів. З середини XVI століття посідав високі посади воєводи вітебського (з 1554), воєводи київського (1555), каштеляна троцького (з 1559), гетьмана польного литовського (з 1561), каштеляна віленського (з 1564), гетьмана великого литовського (з 1566). Був прихильником самостійності Великого князівства Литовського і супротивником Люблінської унії. Протестуючи проти федерального об'єднання з Польщею в Річ Посполиту в 1569 році відмовився від всіх державних і адміністративних посад.

Довідку взято з wikipedia.org

Коментарі

Як можна реставрувати те, чого немає? Палац Ходкевичів був знищений під час війни. На його фундаменті була побудована зовсім інша споруда, яка підтримується в належному стані стараннями директора коледжу Яцкевича В Р.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.