Новорічний "подарунок" від депутата Рівнеради: адмінресурс, обман та зламаний ліфт

Безсоромні депутати часто використовують для особистих цілей адмінресурс. А з метою піару депутати іноді поширюють про себе відверту неправду. І ми до таких речей уже могли б звикнути… Але цинізм наших депутатів, в тому числі міських обранців, – постійно і відверто дивує. Ось, і Артур Хорхолюк став на цю ж слизьку стежку.

Вранці, 29 грудня, підлеглі Артура Хорхолюка, працівники ЖКП "Галицьке", поширювали в будинку по вул. Відінській, 13, листівки наступного змісту:

"Шановні мешканці!

Будинковий комітет висловлює подяку депутату Рівненської міської ради, голові постійно діючої комісії з питань комунального господарства та екології Хорхолюку Артуру Володимировичу за сприяння проведення модернізації ліфта у нашому будинку.

Будинковий комітет"

Хто цього ремонту вимагав насправді?

Жителів будинку обурило те, що Артур Хорхолюк привласнив собі цю заслугу. Адже ліфт, за словами жителів будинку по вулиці Відінській, 13, і справді було замінено, але в цьому, на їхню думку, основна заслуга належить не депутату. Хоча він і зробив, будучи головою відповідної комісії, свій внесок в ремонт.

Нагадаємо, що відповідно до "Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Рівного на 2011-2014 роки" Рівнеради в місті на 2014 рік було передбачено заміну 50 ліфтів. Всього ж за 2011-2014 роки в Рівному мали замінити 174 ліфти, і це при тому, що за цей же час (4 роки) термін експлуатації закінчився у 732 ліфтів. Тобто ймовірність, що саме цей ліфт відремонтують, була й справді невисокою.

Тут, очевидно, могли зіграти роль три фактори. По-перше, депутат і справді міг почати опрацьовувати свій округ. Адже вдячність задоволених жителів часто конвертується у заповідну кількість голосів. По-друге, вік ліфта – 38 років. Такий ліфт експлуатувати вже було просто небезпечно. Просто нікуди було діватись, хіба що взагалі відмовитися від ліфта. По-третє, як вважають жителі будинку, ремонт відбувся завдяки одній його активній жительці. Вони переконані, що саме Харламова Поліна Гнатівна, яка уже понад рік оббивала пороги різних інстанцій, в тому числі писала різноманітні звернення та особисто зустрічалася із цього питання навіть із міським головою Володимиром Хомком, зробила основний внесок у цей ремонт.

На думку жителів будинку, саме це стало відправною точкою у вирішенні проблеми. Адже ліфт, за словами жителів, функціонував по вулиці Відінській, 13, з 1976 року – з часу будівництва під'їзду будинку (це добудований і приєднаний до 5-поверхівки 9-поверховий під'їзд). Тобто ліфт був у роботі 38 років, при тому, що норми передбачають, в середньому, 25 років експлуатації. Як наслідок – ліфт часто ламався та постійно потребував ремонту, а деякі жителі навіть побоювалися за власну безпеку через використання ліфта.

Проте дана проблема лише стала приводом для піару політика, який, очевидно, уже готується до майбутніх місцевих виборів.

Підходящий час "вирішити" проблему?

Варто згадати, що Артур Хорхолюк очолює ЖКП "Галицьке" упродовж 13 років – з 2001 року. Це, між іншим, рік, коли вже закінчувався термін експлуатації згаданого ліфта. І цих 13 років нарешті вистачило, щоб вирішити проблему.

Варто нагадати, що Артур Хорхолюк у 1994-1998 та 2002-2006 роках уже був депутатом та з 2011 року – і до сьогодні має мандат та очолює постійну комісію з питань міського господарства та екології в Рівнераді (в попередніх скликаннях був заступником голови та секретарем відповідно). Проте вирішення проблеми в будинку, який обслуговується саме очолюваним ним ЖКП, сталося лише цього року. Або ж, якщо бути точнішим, – менш ніж за рік до наступних виборів у міську раду.

Проте в такий збіг обставин жителі будинку не охочі вірити. До того ж, дивує ще один факт.

Хто такий, цей "будинковий комітет"?

Підписано вищезгадане оголошення було від імені Будинкового комітету, тому логічно було б запитати у когось із його представників, чому цю заслугу вирішили оприлюднити саме так. Проте, як виявилося, з 2010 року представників до Будинкового комітету не обирали – саме тоді уже літньою померла Павлючик Ірина Дмитрівна, яка й була представницею будинкового комітету.

Варто зауважити, що згаданий дев'ятиповерховий під'їзд, у якому розміщений ліфт, має окремий від п'ятиповерхівки будинковий комітет. Тому, фактично, на даний момент в під'їзді немає будинкового комітету як такого.

Врахувавши той факт, що поширювали дані листівки не жителі, а одна із працівниць ЖКП, логічно припустити, що вся поширена інформація вигадана саме підлеглими Хорхолюка.

З якою метою цю інформацію поширювали?

Враховуючи зміст листівок, вказівку на депутатство і безпосередню причетність до вирішення проблем під'їзду Артура Хорхолюка та на нез'ясоване авторство, можна цілком слушно припустити, що причина такої піар-кампанії – майбутні вибори. Після новорічних свят ми обов'язково звернемося до депутата із питаннями: з якою метою працівники ЖКП "Галицьке" поширювали ці листівки, і чи була на них відображена правда?

Іронічно виглядає і те, що уже 30 грудня ліфт перестав працювати і станом на 1 січня очікує ремонту. Такі от "подарунки" у рівненських депутатів та приватного акціонерного товариства "Рівнеліфт". Тому, окрім депутата, ми також звернемося і до представників ПАТ "Рівнеліфт" з коментарями щодо причин несправності нового ліфта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У Рівному комунальники замінюють лавочки

Скільки коштує рівненське ЖКП?

Як заробити, працюючи в Рівненському ЖКП?

Коментарі

Мы сегодня в новом лифте просидели 40 минут)))) Я в нем ехала впервые. Но это не страшно, лифт красивый, чистый и хороший. Притрется - будет работать. А по поводу ЖЕКа есть другой вопрос. Осенью просили ЖЕК прочистить систему отопления в нашей девятиэтажке. На наш запрос они ответили, что у них в 2014 год выделены деньги только на три дома и наш туда не входит, но они и эти три дома не успеют сделать в этомоду (дело было в сентябре). Жители дома хотели сделать то за свои деньги, но больше в городе никто не хочет браться за подобные обьекты. Так что новый лифт - это очень хорошо. Но вот сейчас в квартире у нас плюс 28. А у соседей плюс 10. А ЖЕК деньги не отрабатывает. И перед выборами, когда Хорхолюк балотировался - утром в день выборов ходили и просили за него голосовать, так как он нам ремон в подьезде сделал.)))))

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.