Щоденник рівненського "кіборга" з донецького аеропорту

Заступник командира 93 бригади Олександр Василенко став одним з найвідоміших кіборгів з Рівного. Саме він тривалий час керував обороною одного з терміналів аеропорту Донецька. Офіцер зі своїми бойовими побратимами не один тиждень охороняє рубежі під Донецьком. Патріот мужньо переживає втрати, вже встиг підлікуватися в госпіталі. Саме на таких хлопцях тримається незалежність України. публікуємо для Вас вибране зі сторінки кіборга в "Facebook".

4 січня

Повернули мій спальник з ДАП. Які сни мені будуть в ньому снитися?

2 січня

Аукціон допомоги армії Рівне Лот 83: Нашивка волонтерського руху "ДАР" від кіборга Олександра Василенка. Саша відомий рівненський кіборг, багато разів згадується в ЗМІ. Волонтери передали йому нашивку, але він, як почув про Аукціон, одразу повернув.

Покупець зможе цю нашивку носити з чистою совістю, якщо навіть ні разу не був на складі руху ДАР – волонтерський батальйон. Бо кожен, хто виставляє чи купує речі на нашому аукціоні – є частинкою волонтерського руху!

1 січня

Дуже багато питань відпадає після відвідування музею книги на території Луцького замку. Першодруки українською датовані 17 ст. читаються так само легко, як і Кобзар. Російськомовні видання потребують перечитування та інтуїтивного складання контексту... Нічого проти російської мови не маю, але досить чітко спостерігається трансформація.

31 грудня

Новорічні свята...

Не святкується. Чи можна святкувати, коли і тижня не минуло з дня загибелі твоїх товаришів? Коли чудік на авто за 200000$ тебе підрізає, а потім вилазить із битою на "разборки", бо він цар землі (ну, принаймні, господар столиці)? Чи радує ялинка, коли відчуваєш, що багато хто бачить її в останнє? От такий настрій.

Єдине, що тішить та обнадіює, це те, що у новому році чекає безліч знайомств зі СПРАВЖНІМИ ЛЮДЬМИ, ти долучишся до справи СПРАВЖНІХ УКРАЇНЦІВ, отримаєш задоволення від усвідомлення СПРАВЖНІХ ЗДОБУТКІВ...

З Новим роком!

P.S. не забудьте за 3 келихом згадати тих, кого вже немає серед нас...

24 грудня

Мороз – холодно, вище 0 – кеди мокрі;)

21 грудня 

Близько 20:00. Темінь... Поблизу Авдіївки 4-колісний кінь почав пручатись і вимагати до себе додаткової уваги. Зупинка, відкритий капот і мольби до Всевишнього щодо скорішого "видужання коня". (Засідки і напади ніхто не відміняв). Під'їжджає "Део Матіс" і з нього визирає молода пара, що, дивлячись на наші атрибути українського вояцтва, щиро запитує, чи не можуть вони нам допомогти? На всяк випадок: до Донецька менше 10 км!

Чи потрібні додаткові мотиви для обґрунтування необхідності перебування ТУТ?...

19 грудня

Голова Донецької міської спілки кролиководів і звіроводів-любителів знову на своєму громадському посту))))

17 грудня

Думал, что действительно на органы пустят, на органы.... Иначе объяснить нельзя, для чего возились как с ребенком, кормили как на убой, зачем усыпляли бдительность вниманием и заботой. Тем более не ясно было, для чего было проводить полное обследование всего организма? (!). Особенно пугал неизвестностью подвал. Ответ был ясен – только для "разделки". Ведь о этом так много говорилось в средствах массовой информации. Ну, и что, что в российских? Ведь они неправды не скажут (?) И вот, сегодня могу с уверенностью сообщить, что мои страхи были напрасны. Выписали целого, даже ногтя не изъяли(. Огромное спасибо Владимиру Васильевичу, Анне Константиновне (Анна Моргачева), Дмитрию Владимировичу и всему коллективу отделения микрохирургии уха больницы имени Мечникова, за их истинно человеческое отношение к причудливому пациенту, т. е. ко мне. Добро, оно всегда побеждает зло...

12 грудня

...Этой ночью не было войны... Нет, нет – война идет, но ее не было во сне...

Меня не вытаскивал "подбитого" Женя (Позывной Маршал), мне не подвозили прицелы Роман Доник и Людмила Негриу, я не видел ползущими под пулями Vika Shynkarenko, Інна Білецька, Ірена Нагорна ( и еще многих :)), раненых ребят не перевязывала Анна Моргачева, мою подбитую БМП не тушили Артём Губенко и Юра Биксин, а Elena Luchko не подавала им огнетушители... И еще огромное множество людей, которые приходили во снах, не помогали. И это – хорошо. Потому, что впервые за несколько месяцев удалось выспаться. Потому что нет бороды, которая вместе с воспоминаниями была сбрита и сожжена...

Все это – результат доброты людской, на протяжении последних нескольких недель фонтаном "заливавшей" мой мир. Такую искреннюю доброту, можна найти только в Завете. Она раньше была, но ее не видел из-за плотной завесы военной бытовухи.

Спасибо вам, ДОБРЫЕ ЛЮДИ...

10 грудня

..."Поїхали з нами в монастир" – пропонує Юра...

...Підсвідомість одразу випльовує гіркий згусток емоцій, які на все життя (?) зашрамували позицію щодо служителів Божих та все, що пов'язане з їх діяльністю...

..."По терміналу х@@@ать з ‪#‎монастиря"..., "у "будинку з хрестом" снайпери"..., "в ‪#‎монастирі розвантажують ящики"..., "в ‪#‎монастир прийшла техніка"..., "та розваліть ви вже той #монастир, у нас 300-й, звідти міна прилетіла"..., "ціль номер 000 – #монастир"... – уривки з радіообміну по ДАП...

Благословіння "ополчєнцев" на перемогу, свічка ‪#‎Путина за Новороссию, освячення зброї ДНР, Русская Православная армия... Боже, чому ти це допускаєш?!

З Богом потрібно спілкуватись. Та, мабуть, буду це робити по-своєму, без церков та священиків... Поки що...

9 грудня

Лейтенанти.

Серед строкатої зелено-плямистої маси людей, що у штабі частини чекали своєї черги на вирішення подальшої долі, тоді, в червні, мені впали в око молоді офіцери-лейтенанти, які своїми білими парадними сорочками якось не вписувались у тривожно-АТОшну атмосферу життя бригади. Молоді хлопці з юними, майже дитячими обличчями, схвильовано та мовчки намагались відчути своє майбутнє.

Побачивши через 4 місяці одного із них, я одразу і не міг пригадати, де я бачив цього впевненого у собі чоловіка, із вивітреним та суворим виразом обличчя та пронизливим поглядом, який змусить відвести очі будь-кого. Лише побачивши дві зірочки на пагоні, згадав і зрозумів, хто переді мною. По спині пройшов холод від усвідомлення обсягу життєвого досвіду, який необхідно набути для такої колосальної та карколомної трансформації особистості: "зелений" лейтенант – бойовий офіцер"...

Ех... хлопчики-хлопчикиии(....

7 грудня

СПОСТЕРЕЖЕННЯ.

...Суцільні привітання. Смартфон переніс найбільше, за час свого існування, потрясіння кори електронного мозку та 4 повних цикли перезаряджання:).

Теплі слова були написані чотирнадцятьма мовами і деякі з них не відкрились по причині відсутності лінгвістичних доповнень до програми:). Географія дописувачів – весь Світ, аж до Нової Зеландії. Приблизно 30% тих хто привітав – мешканці Донбасу, Луганщини та різних регіонів Росії (!).

У привітаннях йшлося не тільки про день ЗСУ, а і відслідковується чітка позиція щодо майбутнього нашої країни. Це дозволяє зробити висновок, що ‪#‎ІринаФаріон зі своїм поділом за мовною ознакою на "справжніх" і "несправжніх" патріотів, подібна до ‪#‎ВладимирПутин, який чітко знає, чим дєдушка відрізняється від бабушкі.

ПІДСУМОК:

Ніякі підписані гарантії, меморандуми, договори та інші поважні документи міжнародного рівня, не забезпечать (як бачимо – і не забезпечили) державності, доки сам Народ не почне її цінувати. І не мають значення мова чи країна мешкання. ЛЮБИТИ УКРАЇНУ – запорука її цілісності.

Окремі теплі слова моєму діду, Івану Марковичу, що за життя, у спокійних бесідах, доводив мені це. А я, занадто молодий для таких розмов, усвідомив його слова лишень в АТО(.

Шосте грудня 2014 року – це дата, що:

  • засвідчує 23-річний термін існування одного із основних інститутів Держави;
  • примушує по іншому, більш серйозно, усвідомлювати необхідність виконання ст. 17 Конституції України;
  • викликає гордість за те, що народ України за 8 місяців спромігся підняти ЗСУ з колін, що не спромігся зробити ніхто за попередні 23 роки;
  • надає можливість привітати друзів-братів по зброї, які стали тобі іноді ріднішими за рідних;
  • примушує 3-й келих підіймати не за кохання;
  • назавжди вкарбовує у пам'ять обличчя тих, хто пішов у вічність...

ЗІ СВЯТОМ...

P.S. Доповнення вітаються.

5 грудня

День Волонтера.

Багато слів хотілось би написати в знак щирої вдячності усім тим, хто, жертвуючи своїм ресурсом, робить усе можливе та неможливе задля підтримки нас – тих, хто зі зброєю у руках доводить право українців самим господарювати у своїй Державі. НИЗЬКИЙ УКЛІН ВАМ і нескінченної енергії у вашій справі. РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМО!

Коли надійшла інформація про наявність поблизу аеропорту певної кількості вихідців з Чечні, ми з Маршалом (@Позьівной Маршал) почали думку гадати, що з ними робити. Маршал навіть запропонував закидати їх свинячим тушкованим м'ясом:). Однак його кількість була досить мізерною і не робила погоди:). Друзі у Києві, на моє прохання, зустрілися з одним із провідників чеченської діаспори в Україні з метою якимось чином не допустити непотрібних жертв, та через нього вмовити земляків оговтатись і не робити дурниць. Однак, я ніяк не сподівався на шквал епітетів у адресу "ополчєнцев-чєчєнцев", що характеризували їх, м'яко кажучи, не найкращим чином. Найбільш пристойне, що почув – "Кадировські собаки". Поважний чеченець навпаки закликав нас "очистити землю від цих байстрюків, що не мають у душі ні Аллаха, ні совісті"...

Спостерігаючи за подіями у Грозному та згадуючи вище наведені слова я вперше у своєму житті віддав свої симпатії терористам-маджохедам-ісламістам, чи як їх там називають. Тому що ті, почуті від одного із самих поважних в Україні чеченців, слова звучали дуже щиро, із гіркотою, у якій відчувалась енергетика причини, що примусила нормальних чеченців полишити свою Батьківщину.

3 грудня

ВИМІРИ

Навіяно фільмом "Matrix".

1. "Мир" – безтурботне життя у стилі "війнинемає" і, як виняток, голосне "Слава Україні" десь біля генделя з пивом.

2. "Війна" – війна іде. Іде як у книжках про неї пишуть. Із безсонними ночами на позиціях, літром води на 10 чоловік на добу, холодом та чорним поглядом ночі, що не світить жодним вогником із поруйнованих будівель.

2а. "Світ мертвих". Обмін 200-ми, пошук тіл, повідомлення і розмови із ріднею... Іноді вмовляння "ополченців" забрати своїх, що понівечені тваринами та часом.

2б. "Бій" – приглушило, поранило товариша, він волає від болю... Загибель. Мінометний обстріл. Крики в радіообміні...

3. "Де ти?" – наче цілий. А чому напис на руці з цифрою? Він лякає...

Очухуєшся і розумієш, що тобі необхідно заспокоїти рідних... Телефон червоний від слів підтримки. Але всередині стоїть відчуття подібне до того, ніби тебе збила машина, коли ти переходив на червоне світло світлофора. Адже десь була помилка, що дозволила тебе переграти. Недоробка... Упустив і не побачив те червоне світло...

ЯКЩО НЕ НАВЧИТИСЬ РОБИТИ ПЕРЕХОДИ МІЖ ЦИМИ ВИМІРАМИ, СТРУКТУРА ПСИХІКИ ВІДМОВИТЬ. НЕОБХІДНО НАВЧИТИСЬ НАТИСКАТИ КНОПКУ, ЩО ПЕРЕМІСТИТЬ У ТОЙ ЧИ ІНШИЙ З НИХ.

Апробовано, може містити доповнення.

30 листопада

Андрій Горбань, той, що вивішував прапор, сьогодні помер від тяжкого поранення. Ангел пішов від нас... Вибач...

Вчора писав про хлопців, які встановили прапор над терміналом. Сьогодні, під час штурму, Андрій першим кинувся на найнебезпечніший напрямок та півгодини стримував обколотих "ополчєнців". Хлопчина, що філософствував про шлюб, про свою подальшу долю, навіть не завагався, приймаючи таке рішення. Тільки тяжке поранення змусило замовчати його автомат. Його друг, Колюня, що разом з ним чіпляв прапор, з побратимом виніс пораненого під шквалом вогню між розривами ВОГів та "фонтанчиками" від безперервних черг куль. Будучи свідком я зрозумів, чого варта справжня чоловіча дружба.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.