Сьогодні рівнянам нагадають про різдвяні традиції

Напередодні Різдва, 6 січня, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Радуйся, земле, коляда іде!».

Українська традиція святкування Різдва сягає давніх-давен і несе в собі надзвичайно багатий пласт культури нашого народу. Диво-красу приховує в собі це свято: коляда з зіркою та різдвяний вертеп, запашна кутя і дідух на покуті… Відчути, зрозуміти, і тим самим зберегти ці традиції пропонують музейники відвідувачам виставки.

Основу виставки становлять художні роботи двох місцевих художників – Олександра Гурістюка та Валерія Войтовича на різдвяну тематику: «Ангели», «Різдво», «Коляда», «Дідух», «Віслюк з Ісусом», «Щедрий вечір» та ін.

Увазі відвідувача музейники запропонують чимало робіт декоративно-ужиткового мистецтва, які нерозривно пов’язані з різдвяними святами: вироби з соломи, керамічні вироби, витинанки тощо. Справжню атмосферу різдвяних свят створять дідух під образами, глечик з кутею, різдвяні зірки, фрагмент українського вертепу, одяг колядників, різдвяні церковні піснеспіви, різдвяні листівки. Під час відкриття виставки можна буде почути наші місцеві колядки у виконанні зразкового дитячого фольклорного гурту «Ранкова роса», а ще відвідувачам запропонують покуштувати справжню святкову передріздвяну кутю з узваром. Про це повідомляє прес-служба Рівненської облради.

Музейники закликають зберігати наші давні традиції та звичаї, пам’ятати їхні витоки, якими б сірими і тяжкими не були сьогоднішні дні.

Виставка діятиме впродовж різдвяних свят. Початок о 12.00.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.