Цей день в історії - 8 січня

Цього дня,  8 січня 1709 року в Москві під безпосереднім керівництвом Якова Брюса, який був завідувачем Московською громадянською друкарнею був виданий календар, з назвою «Календар повсюдний, або Місяцеслов християнський».

Календар містив відомості про час сходу і заходу Сонця в Москві, він включав в себе дати церковних свят,довідник географічних відомостей, дані по астрології, а також інформацію про становище планет і Місяця. Був надрукований на шести аркушах великого формату. Наступні видання були доповнені та іншою корисною інформацією. 

Довідник-календар користувався великою популярністю, особливо у хліборобів. Він був названий «Брюсовим календарем» на честь автора і видавався  до 1869 року.

1851 року, фізик Жан Бернар Леон Фуко, завдяки сконструйованому ним апарату, отримав доказ, що Земля крутиться.

Жан Бернар Леон Фуко сконструював прилад, що складається з п'ятикілограмової кулі із латуні, підвішеної до стелі на сталевому дроті завдовжки 2 метри. 

Хитнувши кулю, Фуко спостерігав поворот площини гойдання його на кілька градусів. Хоча ніяких підстав для цього не було. Таким чином, Фуко зробив висновки, що спостерігається не що інше, як обертання Землі.

1935 року в Тьюпелло, штат Міссісіпі, США, народився легендарний Елвіс Преслі.

Сингл  «Heartbreak Hotel», Елвіса, розійшовся в кількості більше мільйона примірників.Преслі був кумиром серед підлітків і молоді. Його стиль одягу, манери та рухи ставали прикладом для наслідування.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.