Заступника голови Рівненської ОДА затримали на хабарі (ОНОВЛЕНО)

Як стало відомо сайту "ВСЕ" з власних джерел, вчора, 11 січня затримали на хабарі заступника голови Рівненської ОДА Тараса Пустовіта. Його затримали на хабарі у 8 тисяч доларів на одній із вулиць Острога. 

Як повідомили у прес-службі СБУ в Рівненській області, співробітники СБУ викрили і припинили протиправну діяльність одного з заступників голови Рівненської обласної державної адміністрації.

Викритий корупційний механізм передбачав одержання протягом певного часу неправомірної вигоди від місцевих перевізників. Гроші вимагалися за надання переваг у конкурсах з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах.

11 січня співробітниками управління СБУ в Рівненській області хабарник був затриманий «на гарячому» під час отримання чергової неправомірної вигоди в розмірі 8 тисяч доларів США.

Слідчими УСБУ в Рівненській області відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.368 Кримінального Кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище).

Посадовець затриманий слідчими в порядку ст..208 КПК України. Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Через випадок отримання неправомірної вигоди заступником Рівненської ОДА Тараса Пустовіта відсторонили від виконання обов'язків. Про це повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков.

- Після випадку, що трапився 11 січня, коли співробітники СБУ затримали на отриманні неправомірної вигоди, Тараса Пустовіта відсторонено від виконання обов'язків. Також я дав розпорядження про проведення службової перевірки з цього приводу. Окрім того, я доручив правоохоронним органам у найкоротші строки провести розслідування і оприлюднити його результати. Однозначно, якщо Тарас Пустовіт буде визнаний винним, то він понесе покарання. Адже, коли я йшов на посаду голови ОДА, то обіцяв боротися з корупцією і бути відкритим, - зазначив Віталій Чугунніков.

Слідчим відділом прокуратури Рівненської області повідомлено про підозру заступнику голови Рівненської обласної державної адміністрації у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди, поєднаної із вимаганням).

Встановлено, що чиновник зажадав та одержав від громадянки грошову винагороду у розмірі 8 тис дол США за сприяння у перемозі останньої у конкурсі на право здійснення перевезення пасажирів на приміських та міських внутрішньообласних маршрутах загального користування.

Факт злочинної діяльності було викрито 11.01.2015 прокуратурою спільно з працівниками УСБУ в Рівненській області.

Наразі вирішується питання про обрання посадовцю ОДА міри запобіжного заходу.

За вчинення вказаного кримінального правопорушення санкція статті КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.

Біографія Тараса Пустовіта

Народився 21 липня 1965 року у місті Дубно. Освіта вища. Закінчив у 1986 році  Бакинське вище загальновійськове командне училище ім. Верховної Ради Азербайджанської РСР за спеціальністю «Інженер по експлуатації гусеничних і колісних машин», офіцер з вищою військово спеціальною освітою.

У 2005 році, закінчивши Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, отримав диплом магістра державного управління,. У 2006 році закінчив Національний університет «Острозька академія» за спеціальністю «Фінанси», кваліфікація магістр з фінансів.

Трудову діяльність почав з проходження дійсної військової служби в якості офіцера на посадах командира взводу, роти, начальника служби, начальника складу, начальника служби Міністерства оборони України. З 1998 року обіймав посаду заступника керівника, а згодом і директора МПП «Глорія» в м.Острог. З 2002 по 2010 роки - міський голова Острога. 2011-2014 – директор малого приватного підприємства «Глорія» (м.Острог). В 2008 році отримав державну нагороду орден «За заслуги» ІІІ ступеня.

ДЕКЛАРАЦІЯ ТАРАСА ПУСТОВІТА

Відповідно до статті 12 Закону України від  07 квітня  2011 року № 3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції» заступник голови  Рівненської обласної державної адміністрації Пустовіт Тарас Олександрович подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік.

Згідно з декларацією членом сім’ї декларанта є дружина Пустовіт І.В.  Загальна сума сукупного доходу Т. Пустовіта у звітному періоді склала            273261 грн., у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) йому відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору  - 18111 грн., дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності - 255150 грн.

У власності, в оренді чи на іншому праві  користування декларанта є житловий будинок  загальною площею 183.2 кв. м., земельна ділянка             1355 кв.м., інше нерухоме майно (аптечні приміщення) загальною площею     70, 5 кв.м. Транспортних засобів,  що перебувають у власності, в оренді чи на іншому праві користування; відомостей про вклади у банках, цінні папери та інші активи, що перебувають у  власності декларанта, витрати на придбання   таких активів, відомостей про фінансові зобов’язання  та інших його витрат немає.

Загальна сума сукупного доходу члена сім’ї декларанта за звітний період становить 454856 грн, у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) йому відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору  - 21891 грн.;  страхові виплати, страхові відшкодування, викупні суми та пенсійні виплати, що сплачені йому за договором страхування, недержавного пенсійного забезпечення та пенсійного вкладу - 1200 грн.; дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності – 431763 грн.

У власності, в оренді чи на іншому праві  користування члена сім’ї  декларанта є земельна ділянка загальною площею 480 кв.м., інше нерухоме майно загальною площею 512,4 кв.м.  та легковий автомобіль  марки Міцубісі-  Аутлендер 2360 куб. см  2008 року випуску.

Відомостей про вклади у банках, цінні папери та інші активи, що перебувають у  власності  члена сім’ї  декларанта немає.

Відомості про фінансові зобов’язання члена сім’ї декларанта становлять 135421 грн.  та 36710 грн.  відповідно для погашення основної суми позики (кредиту) та погашення суми процентів за позикою (кредитом).

Читайте також: 

Тарас Пустовіт розповів про партійну квоту, проданий готель та боротьбу за посади на Рівненщині

Кандидат на посаду заступника голови Рівненської ОДА проходить люстрацію

"Темні плями" біографії майбутнього заступника голови Рівненської ОДА

Екс-мер Острога розповів, що робитиме на посаді заступника голови ОДА

Кандидат на посаду заступника голови Рівненської ОДА прийшов на люстрацію з годинником за 400 доларів

На Рівненщині проїзд подорожчав незаконно

Кандидат на посаду заступника голови Рівненської ОДА: мене намагаються дискредитувати люди "регіонів"

Екс-мер Острога прийшов на повторну громадську люстрацію

Ще не призначений заступник голови Рівненської ОДА готовий звільнитися на вимогу громадськості

 

Коментарі

про те ,що корупція в україні процвітає відомо в усьому світі, відому і те ,що переважно багаті люди в тому числі і певна частина посадовців обласного і вищого рівня ,перші керівники і їх заступники нашої держави поза законом це не є новиною( часто чую від депутатів Верховної ради від різних політични партій,на телешоу, що корупція душить наш український народ) Проте дії правоохоронних органів, судової влади не відповідають їх повноваженням, слова, декларації невідповідають поступкам, мілліонерів в нашій країні не саджать. тому що пріоритетом на жаль є бабло ане людська цінність. гідність. Часто від багатих людей можна почути, що порядність чесність це шлях в нікуда. В мене є сумнів, що цей злочин буде покарано .Білше всього можуть звинуватити невинну пострадавшу людину, Страшно жити притаких можновладців. Влада вся чиста, морально здорова
все вона має. не має лиш мови
навіщо вона,є слава , посади
за них продали народ і державу.........................

До речі, справді - якщо вже розкрили ім'я хабаробравця, то було б добре, щоб громада знала і хто хабародавець.

Так напишіть шо то за жіночка хабаря дала.

Не. Ну если уж Сингапур то Сингапур !!!!

Да расстрелять бегом, пока не откупился

Так, власне факти було наведено мною нижче - і про нелогічність хабаря, і про багато питань щодо процедури затримання. Ви просто, вочевидь, перевтомилися або перехвилювалися, тому відразу їх не помітили. Тому прочитайте, а потім випийте Корвалолу або Барбовалу - відразу стане легше.
Також ще можу додати, що саме при Пустовітові в Острозі нарешті було проведено меліоративно-гідротехнічні роботи для уникнення підтоплення будинків поблизу річки Вілія, було побудовано новий корпус школи №4 - Нове містечко, провдено ремонт школи для дітей з вадами слуху, добудовано довгобуд по вулиці Бельмаж. Тобто, як бачимо, щось він таки зробив.

анекдоти розповідати-не мішки носити, хоча ти, як розповідач-ніякий...а от,як вилизивач-знатний.Тому,повторюю-факти в студію,політик-вилузувач-розповідач анекдотів:))

ще ніхто не знає які з цього приводу дав покази сам Пустовіт, зате вже роблять з нього ангела. І вже говорять про те що справа розпадеться і буде виправдальний вирок))). А скільки філософії))

Ця справа розпадеться не дивлячись на резонансний розголос. По-перше, нема доказів, що Пустовіт хабар брав. Те що у нього в машині залишили конверт з грошима, до якого він навіть не доторкнувся і зразу ж вскочили оперативники, то так можна посадити любого чиновника. По-друге, хто хоч трохи знайомий з системою тендерів по маршруткам, той знає, що ні заступник губернатора, ні навіть сам губернатор на результат тендеру реально вплинути не можуть. І це у першу чергу знають перевізники. По-третє, як він міг допомогти, якщо всі знали, що він написав заяву на звільнення з займаної посади і мав бути з дня на день звільнений? По-четверте, фірма по перевезенням цієї мадам по тендерах понесла втрати, тобто не виграла багато тих маршрутів, які навіть раніше обслуговували. За що тоді хабар? Пустовіт планував балотуватися на мера Острога. Вибори у нинішнього мера він виграв би однозначно. Нинішній мер Острога, колишній мент Шикер вирішив прибрати свого майбутнього конкурента через одну із своїх постійних клієнток, яка мала проблеми з законом, коли Шикер був прокурором в Острозі. Долг, як кажуть, платєжом красєн. Відплатила, тепер на одного кандидата на мери Острога стало менше, не дивлячись навіть на можливий виправдальний результат цієї справи.

Ще один анекдот розповім;
" - Пане, Ви боягуз і сволота. Я викликаю Вас на дуель !
-А я не прийду
- А чому ?
-Тому що я боягуз і сволота!!!"
Так і у Вашому випадку -Ви щиро і головне наївно та егоїстично хочете, щоб всі-всі відповідали саме Вашому уявленню про них, а на їхню власну (в т. ч. Пустовіта) та думку чужих для Вас плювати.
Стосовно доведення протилежного:
в книзі "Чорний лебідь" (рекомендую) Нассім Талеб описує досить цікаву логічну пастку:
"Всі террористи - мусульмани, проте не всі мусульмани - террористи", при цьому що люди часто думають по іншому. Так і у випадку Пустовіта: всі хабарники - політики але не всі політики - хабарники.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.