На посаду ректора РДГУ вже є три претенденти

Рівненський державний гуманітарний університет увійшов у період передвиборчої боротьби за посаду ректора, яка має завершитися 19 березня обранням очільника вишу.

Як повідомили в інформаційному ценрі РДГУ, стартували перегони 26 грудня 2014 року на зборах трудового колективу університету. Вони пройшли згідно нового закону про процедуру висунення кандидатур на посаду ректора та виборів ректорів вищих навчальних закладів, що дуже нагадує вибори Президента держави. 

Як заявив головуючий на зборах голова профспілкового комітету вишу професор Олександр Мосієвич, присутні чотири з половиною сотні викладачів, працівників та студентів у залі засідань склали більше ніж 2/3 від кількісного складу трудового колективу (600) та визначеного законом відсотку представництва від студентства.

Із вирішенням питання кворуму розпочався процес висунення кандидатур. На час зборів їх виявилося дві – в.о.ректора, професор Руслан Постоловський та завідувач кафедри політичних наук професор Максим Гон. Першу кандидатуру висунув трудовий колектив університету, другу – очолювана кандидатом кафедра.

З початком обговорення кандидатур приємно здивував виступ кандидата Руслана Постоловського. Він акцентував увагу на головному завданні ректора – на збереженні колективу університету, незважаючи на політичні та економічні труднощі, збереженні РДГУ як університету у період оптимізаційних процесів, які були запущені ще попередньою владою. Також Руслан Постоловський відмітив наявні труднощі розширення та вдосконалення матеріальної бази через постійні скорочення фінансування державних вищих навчальних закладів.

Обговорення його кандидатури не зайняло багато часу – 6-7 загалом позитивних виступів.Обговорення кандидатури Максима Гона не відбулося через відсутність з невідомих причин самого кандидата.

Проведене відкрите голосування за кандидатуру Руслана Постоловського, за підсумками якого четверо присутніх «утримались», усі інші проголосували «за» продемонструвало єдність колективу у підтримці свого висуванця. При таких результатах першого голосування ставити на голосування і другу кандидатуру ведучий зборами не знайшов потрібним. Одностайно підтримали кандидатуру Постоловського й викладачі кафедри, яка висунула кандидатуру Максима Гона, не зважаючи на те, що вони підписали подання щодо висунення свого очільника на посаду ректора.

Уже за декілька днів після святкування Нового року до двох внутрішніх кандидатів на посаду ректора долучився третій – професор РДГУ Микола Бордюк. І це лише початок. Є ймовірність висунення певної кількості кандидатур і ззовні.

Ключові слова: 

Коментарі

По-третє, викликає сумнів і легітимність Загальних зборів трудового коллективу, проведених 26 грудня 2014 р. Відповідно до п.3, ст. 39 Закону України “Про вищу освіту” “У вищому колегіальному органі громадського самоврядування повинні бути представлені всі категорії учасників освітнього процесу вищого навчального закладу. При цьому не менш як 75 відсотків складу делегатів (членів) виборного органу повинні становити наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники вищого навчального закладу, які працюють у цьому закладі на постійній основі, і не менш як 15 відсотків - виборні представники з числа студентів (курсантів), які обираються студентами (курсантами) шляхом прямих таємних виборів”. Про здійснення таких виборів напередодні Загальних зборів студентство не було проінформоване.
На жаль, Інформаційний центр РДГУ, про який йдеться у вищезазначеному матеріалі, не поширив інформації про делегування студентів на Загальні збори трудового колективу. Постає питання: як і коли такі вибори проводилися, якщо значна частина студентів про них не те що не знала, але й навіть не уявляла про можливість приймати участь у виборах ректора. Про яку прозорість чи демократичні принципи і процедури йдеться? Куди дивиться і чиї інтереси відстоює Студентська рада, як орган студентського самоврядування?

З метою уникнення поширення недостовірної інформації офіційно заявляємо – наведені у цій статті дані про те, що кафедра політичних наук на загальних зборах трудового колективу одноголосно підтримала кандидатуру діючого ректора Р. Постоловського не відповідає дійсності. Аналогічне можна зазначити і про наступну тезу статті: “При таких результатах першого голосування ставити на голосування і другу кандидатуру ведучий зборами не знайшов потрібним”.
По-перше, кандидатуру М. Гона висунуто кафедрою політичних наук, члени якої проінформували про своє рішення Загальні збори трудового колективу. Це не суперечить нормативно-правовій базі, у відповідності з якою претенденти можуть бути висунуті не лише трудовим колективом вишу, але й його структурним підрозділом.
По-друге, Оргкомітет зборів взагалі не проводив детальний підрахунок голосів, зіславшись на те, що всі, мовляв, “за”, а тих, хто утримався - визначили “на око”. Оргкомітет демонстрував “цілеспрямовану неуважність до піднятих рук” свідченням чого є те, що пропозиція заявлення інших кандидатів на початку зборів прозвучала формально. На підняту руку від представника кафедри політичних наук ніхто не зреагував і слова надавати ніхто не планував. Це змусило нас попросити слово у письмовому вигляді.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.