Рівнян закликають бути обережними під час зимової риболовлі

Управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому звертається до мешканців міста з проханням бути обережними під час риболовлі взимку. Адже тонкий лід взимку дуже небезпечний.  

Перш ніж розпочати риболовлю дізнайтеся про товщину льодового покриву на водоймі чи річці. Товщина льоду в різних місцях - різна, а якщо ще і температура наблизиться до нуля, то міцність льоду на водоймі значно слабшає.

У денний час доби по льоду необхідно ступати обережно, не поспішаючи, а підозрілі місця обходити стороною. Якщо ви рухаєтеся з крижаного покриву водойми натовпом, групою, то  повинні обов’язково дотримуватися певної дистанції між собою. Дистанція повинна становити близько шести метрів від рибака до рибака. Накопичуватися на одному місці великими групами не рекомендується. Заборонено пробивати декілька лунок поряд і ловити рибу біля промоїн. Потрібно завжди бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

Якщо ви раптом почули тріск льоду, негайно повертайтеся до безпечного місця лижним кроком, намагаючись не відривати підошви від поверхні льоду. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15–20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400–500 г на іншому кінці.

 Якщо ви провалилися на льоду річки або озера, широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтесь від занурення з головою. Намагайтеся, не обламуючи краю пролому, без різких рухів вибратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду перевірена.

Пам’ятайте – вирушати на водойми поодинці небезпечно!

Проте найголовніше правило, яке збереже ваше життя - взагалі утриматись від виходу на кригу.

Забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, потрібно обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу.

Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, кущами і травою.

Категорично забороняється знаходитися на водоймах у стані алкогольного сп’яніння. Про це повідомляє прес-служба Рівненської міської ради.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.