Кіоски у Рівному мають бути "сніжинками"

Усі малі архітектурні форми відтепер в обласному центрі встановлюватимуть за єдиним прототипом. Таке рішення приняли члени архітектурно-будівельної ради міста. Кіоск за новим зразком рівняни вже могли побачити на цетральному майдані Рівного. Однак, члени ради на одному стилі вирішили не зупинятися і створити цілу низку стандартних кіосків, повідомляє телеканал РТБ.

"Сніжинка" - перший кіоск у Рівному, який має зовсім відмінний від інших вигляд. Декілька місяців тому він з'явився на Майдані Незалежності, і донедавна ця "торгова точка" була лише пілотним проектом архітекторів та міських чиновників. Відтепер же, архітектурна рада міста постановили - цей МАФ має стати прототипом для всіх кіосків в обласному центрі.

- Ми ставили перед собою завдання зробити його сучасним. Універсальність кіоску в тому, що він може працювати і літом, і осінню і зимою. Він легко підключається до мереж, - розповів архітектор Валентин Дем'янов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кіоски на мільйон – чому мер Рівного вижив свого заступника

І це далеко не всі переваги кіоска. Він - компактний, без проблем транспортується та залежно від виду торгівлі, може змінювати свій розмір та колір. Своє "добро" аби кіоски в Рівному мали саме такий вигляд, члени архітектурно-будівельної ради дали. Однак, кажуть, необхідно розробити ще декілька основних типів МАФів на вибір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як депутати Рівнеради показово трощили кіоски. ФОТО

А на вулиці Шкільна на місці старої та занедбаної котельні, може з'явитися сучасний торгівельно-офісний центр.

- Підприємець викупив частинку котельні, і має намір там будувати торгово-офісне приміщення, - говорить архітектор Микола Пасічник. - Перший цокольний поверх - це буде відкрита стоянка на 10 машин, другий - торгові приміщення, 3 та 4 поверхи - офісні приміщення.

За задумом архітектора, будівля має бути виконана в яскравих кольорах. Однак, члени ради, таке рішення вважають невдалим. Кажуть, сучасно-модерновий торгово-офісний центр не "впишеться" в концепцію вулиці Шкільної. Натомість, Микола Пасічник переконаний, ця будівля покликана "вдихнути" нове життя в досить консервативний центр міста.

- Виходимо з підземелля на вулицю, а ви представте, ввечері воно все буде світися, і це буде таке відчуття архітектурного катарсису. Воно буде як світлове дерево, яке поєднує темряву і світло, - розповів Микола Пасічник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У центрі Рівного демонтували скандальний кіоск

Та найбільше членів архітектурно-будівельної ради бентежить те, що з появою на Шкільній такого великого комплексу, на вулиці виникне транспортний колапс. Тож, обговорення цього питання вирішили перенести на одне із наступних засіданнь. Не отримав підтримки членів ради і проект реконструкції будівлі Рівненської Єпархії УПЦ КП. Запропонований вигляд оновленого примішення, переконані архітектори занадто скромний. Натомість, секретар Рівненської Єпархії УПЦ КП переконаний, будівля повинна мати аскетичний вигляд, адже це не розважальний заклад. 

- Це не фітнес-клуб, не ресторан, не розважальний заклад. Тому, будівля повинна носити елементи аскетизму. Якщо говорити, що Єпархія не відповідатиме вигляду Собору, то поруч ми бачимо Злату Плазу - модерний стиль, і Собор якому 120 років...тож співіснують якось, - зазначив секретар Рівненської Єпархії УПЦ КП Сергій Лучанін.

Та все ж члени архітектурно - будівельної ради доручили проектній організації розробити ще декілька виглядів фасаду будівлі Єпархії. До слова, зібралися архітектори Рівного вперше за останні чотири роки. Відтепер же, засідання ради вони планують проводити щомісяця. Адже, перед ними постало багато завдань.

- Дуже популярні проекти по утепленню фасадів - а це візуалізація будинків. І в мене є прохання, щоб ми якось зробили так в Рівному, щоб кольорова гамма фасадів погоджувалася на архітектурній раді, - зауважив міський голова Рівного Володимир Хомко.

Ключові слова: 

Коментарі

жесть...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.