У Здолбунові змагались шахісти

За традицією на Різдвяні свята в Здолбунові проходять змагання з шахів. Головною шаховою подією став бліц-турнір, оскільки отримав міжнародний статус по системі підрахунку результатів і визначенню рейтингу гравців. Офіційна назва турніру, що зафіксована на сайті Міжнародної федерації шахів FIDE – “Zdolbuniv blitz 2015”. Про це повідомляє zdolbunivcity.net

 Шаховий бліц-турнір зі статусом FIDE проводиться на Рівненщині вперше завдяки зусиллям Президента обласної шахової федерації Володимира Ковальчука. Для їх проведення потрібен, насамперед, суддя, що має сертифікат доступу до суддівства. Такий тепер є на Рівненщині – це Колюх М.О., якого добре знає шахова спільнота. Микола Олексійович пройшов курс підготовки, успішно склав іспити і отримав відповідний доступ до суддівства змагань FIDE. Процедура оформлення пройшла у Федерації шахів України перед самим Новим роком, а турнір вже був запланований на Різдво. Тож, рішення про реєстрацію змагань на сайті FIDE було прийняте оперативно.

До цього у Рівненській області бліц-рейтинг FIDE мали всього три шахісти. Початок покладено і відтепер справа гравців “набивати” рейтинги у змаганнях. Щоб отримати рейтинг потрібно зіграти 9 партій з гравцями, що вже мають рейтинг FIDE. Звісно, що “розкрутка” займе певний час, бо змагань з бліцу в області проводиться не так багато. Рейтинги FIDE оприлюднюються щомісячно на сайтах Федерації шахів України і FIDE.

Отже, у цьому бліц-турнірі крім здолбунівських шахістів змагалися загалом 36 учасників зі Львова, Рівного, Березнівського, Дубровицького, Сарненського, Костопільського та Острозького районів. Швейцарська система, 11 турів, по 10 хвилин кожному до кінця партії. У змаганні прийняв участь міжнародний майстер з Рівного Ігор Лабенський, який до початку турніру вважався головним фаворитом. Спочатку, здавалося, так і станеться – Ігор у стартових трьох турах набрав 3 очка. Однак, далі дві нічиї і у шостому турі поразка від Василя Музики зі Львова. Музика захопив лідерство, вже не втрачав його до кінця і завершив змагання з чудовим результатом – 9,5 очка з 11 можливих. Наші вітання!

Друге-третє місця розділили рівненчани Олександр Кохно і Олександр Матвійчук набравши по 8 очок. У Ігоря Лабенського тільки 4 місце – 7,5 очка.

Переможці нагороджені грамотами Здолбунівської райдержадміністрації і цінними подарунками обласної шахової федерації.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.