Онлайн трансляція бюджетної сесії Рівнеради

У четвер, 22 січня 2015 року в конференц-залі за адресою: вул. Поштова, 2 (четвертий поверх), відбудеться третє пленарне засідання чергової 46-ї сесії Рівненської міської ради. Тут ви можете переглянути он лайн трансляцію засідання. 

Початок о 10:00. 

 

 

 

14:41

У Рівному завершилася сесія міськради

Після майже шестигодинного засідання сесія Рівнеради завершила свою роботу. Всього депутати розглянули 59 питань порядку денного.

Головним серед них було питання бюджету міста на 2015 рік. Власне це питання і зміни до податків обговорювали найдовше. Та після суперечок рішення щодо них прийняли і приступили до спокійнішої роботи.

Сьогодні сесія переривала своє засідання на перерву лише раз. Тривала вона 15 хвилин. І хоча дехто з депутатів наполягав, щоб сесія працювала з перервою на обід, мер Рівного Володимир Хомко побоявся, що після перерви може не зібрати депутатів. Тому й продовжили роботу далі.

Розгляд земельних питань пройшов без особливо ажіотажу.Відтак, сесія завершила свою роботу.

14:40

Рівнерада просить визнати ДНР І ЛНР терористичними організаціями

Депутати Рівненської обласної ради ухвалили зверння до парламенту з вимогою визнати ДНР та ЛНР терористичними організаціями. "За" проголосували 32 депутати.

Нагадаємо, 21 січня аналогічне звернення прийняли й обласні депутати. 

14:15

На сесії Рівнеради сперечаються через яму

Представник рівнянки, якій належить обєкт нерухомості яма на вулиці Спокійна, 13 зазначив, що амначальника управління капітального будівництва міста Василь Гайчук претендує на земельну ділянку на вулиці Спокійна, 11, порушує майної інтереси жінки.

Тому представник просить депутатів не підтримувати рішення "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки на вул. Спокійна, 11".

Мер Рівного Володимир Хомко каже, що для нього дивний обєкт нерухомості яма.

На це замначальника управління капітального будівництва міста Василь Гайчук зазначає, що зараз на сесії відбувається спроба шахрайського захоплення землі.

У результаті обговорення депутати не підтримали рішення, за проголосувало лише 12 міських обранців.

14:03

Рівнерада розглядає земельні питання

Низку земельних питань, серед яких надання дозволу на розроблення проектів землоустрою та передачу в платну, чи безоплатну власність розглядають депутати Рівнеради.

Більшість питань проходять без активного обговорення і депутати приймають позитивне рішення. Кажуть, що сьогодні серед питань порядку денного сесії скандальних земельних питань немає.

Сьогодні депутати мають розглянути ще близько тридцяти земельних питань.

13:45

Рівненські лікарі не хочуть, щоб їх заклад перейменовували

Чергова суперечка на сесії Рівнеради виникла через проекти рішень "Про зміну найменування Поліклініки «Північна» Рівненської міської ради" та "Про зміну найменування Поліклініки № 2 Рівненської міської ради". Про це повідомила депутат Ольга Смолярчук. 

В результаті депутати прийняли рішення відкласти ці питання на довивчення. 

Міський голова Володимир Хомко зазначив, що медики завжди проти реформування, бо не хочуть, щоб жоден кабінет у їх закладі закривався. Тому, щоб все було неупереджено дав розпорядження про створення депутатської групи, яка має вивчити питання. Очолить її депутат Олександр Лащук.

13:28

Рівнерада виділить кошти на утеплення будинків

Утеплити будинки на умовах співфінансування можуть усі охочі рівняни, які проживають у багатоквартирних будинках. Для цього мешканці будинку мають звернутися у міську раду та отримати 50% вартості утеплення будинку на це.

Як повідомив мер Рівного Володимир Хомко, зараз ми маємо подбати про економію ресурсів, в першу чергу теплозбереження.

- Для цього важливо утеплювати будинки. Тепер мешканці багатоквартирних будинків зможуть до нас звертатися і ми всім допоможемо, - сказав Володимир Хомко.

Після обговорення депутати підтримали рішення "Про утеплення будинків". За нього проголосувало 35 міських обранців

Рівнерада ухвалила бюджет міста-2015

Рішення "Про бюджет Рівного на 2015 рік" прийняли депутати Рівненської міської ради. Підтримали його 39 міських обранців. 

Згідно цього рішення, бюджетом Рівного на 2015 рік визначено доходи у сумі 1 061 890, 707 тисяч гривень. Це передбачає, що доходи загального фонду Рівного становитимуть 1 026 520,312 тисяч гривень, а доходи спеціального фонду - 35 370, 395 тисяч гривень, у тому числі бюджету розвитку - 5 721,4 тисяч гривень.

У свою чергу видатки бюджету Рівного в 2015 році становитимуть 1 010 140,752 тисяч гривень, а видатки спеціального фонду - 47 743,455 тисяч гривень.

Також у бюджеті передбачено 400,0 тисяч гривень на повернення кредитів до бюджету Рівного та надання кредитів з бюджету міста в сумі 4406,5 тисяч гривень, у тому числі надання кредитів із загального та спеціального фондів.

Та під час обговорення проекту рішення, у багатьох депутатів виникло питання на що йтимуть бюджетні кошти.

На це громадський активіст Дмитро Якимець запропонував до рішення по бюджету готувати за прикладом Луцької міської ради додаток на що саме передбачаються кошти, щоб депутати могли з цим ознайомитися.

У свою чергу мер Рівного Володимир Хомко сказав, що схожий додаток передбачається і згідно нього кошти мають бути закладені на ремонт дворів у порядку руйнування, тоді й визначатимемо пріоритети.

13:08

Бюджетом Рівного не передбачено ремонт доріг

Проблемні перехрестя на дорогах Рівного асфальтуватимуть самостійно. Про це заявив мер Рівного Володимир Хомко.

Проте бюджетом Рівного на 2015 рік коштів на ремонт цих доріг не закладено. Хомко запевняє, що їх мають знайти. Володимир Хомко пояснив, що минулого року на ремонт доріг мало бути виділено 8 мільйонів гривень, але вони не надійшли з казначейства і фірми, які мали ремонтувати дороги не отримали кошти.

12:41

На балансі Рівного буде ще одна лікарня

Депутати Рівнеради прийняли рішення про прийняття на баланс міста залізничної лікарні, щоправда, лише тої її частини, що знаходиться на території обласного центру. Це рішення підтримало 38 депутатів.

Та вже після голосування мер Рівного Володимир Хомко зазначив, що місту не потрібна ця лікарня і її просто "спихнули". 

- Але так як там працюють люди, ми маємо думати, що робити. У мене була розмова з губернатором, будемо вирішувати, що робити далі, - сказав  Володимир Хомко.

12:36

Рівнерада підтримала земельний податок

З 2015 року були внесені зміни до податку на землю. Так, депутати Рівнеради прийняли рішення "Про встановлення податку на майно в частині плати за землю". Це рішення підтримало 33 депутати.

Згідно цього рішення, вставку земельного податку встановили за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки. За земельні ділянки сільськогосподарських угідь, а саме для ріллі, сіножатей і пасовищ встановлена відсоткова ставка розміром 0,1%, для багаторічних насаджень - 0,03%. А за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, гаражно-будівельними товариствами, індивідуальними гаражами, земельний податок справляється у розмірі 0,03%. В той час, як за земельні ділянки на територіях та обєктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаціного призначення, використання яких не повязано з функціональним призначенням цих територій та обємів, земельний податок розміром 3%.

12:28

Рівняни платитимуть податок на дорогі авто

Депутати Рівнеради прийняли рішення "Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку". Це рішення підтримали 33 міських обранців.

Ним передбачається оподаткування легкових автомобілів, які використовуються до 5 років і мають обєм циліндрів двигуна понад 3000 куб.см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень на кожен легковий автомобіль, що є обєктом оподаткування.

Сплачується транспортний податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення. А також юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

12:08

Депутати Рівнеради з криком проголосували за податок на нерухомість

Після суперечок на засіданні сесії Рівнеради прийняли рішення "Про встановлення податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" зі своїми змінами. Проект рішення вцілому підтримали 35 міських обранців.

А саме для квартир, площею більше 70м2 відсоткова ставка податку на нерухомість становитиме 0,5%. А для будинків, площею понад 150 мвідсоткова ставка податку на нерухомість становитиме 0,5%. Собачі будки ж і сараї депутати прийняли рішення не платити податки на нерухомість. Тим часом, комерційні обєкти платимуть відсоткову ставку, розміром у 0,5% за 1 м2.

Як сказав під час обговорення депутат Станіслав Рязанов, прості люди не зможуть сплачувати цей податок.

У свою чергу депутат Юрій Запорожець зазначив, що бюджетна комісія прийняла рішення про те, що у 2015 році рівняни сплачуватимуть податок по цьому в розмірі 0% від розміру мінімальної заробітної плати.

Проте мер Рівного Володимир Хомко каже, що потрібно встановити податок принаймні у розмірі 0,1%, щоб формувати відпоідну базу.

Та деякі депутати почали наполягати, що для рівнян, які немають великих статків цей податок може стати ударом. 

Як сказав депутат Юрій Романенко, те що відбувається зараз у системі оподаткування - це катострофа.

- Я як бізнесмен розумію, що в цій країні ліпше не працювати, тому що бізнес стає збитковим. Зараз Київ зробив податкову ставку в розмірі 2 гривні за м2, а в Рівному виходить, що має бути 1 гривня за м2. Тому я прошу за цей податок не голосувати, бо це буде катастрофа як для бізнесу, так і для простих людей. Ви ж розумієте, що в селах люди побудувати хати і немають за що їх доробити, а ще мають сплачувати податок на будівлю, - обурюється Юрій Романенка.

На це депутат Людмила Туровська нагадала, що є не лише маленькі сараї, а й будинки з басейнами, літніми кухнями і конюшнями.

- За 2 м2 сараю людина заплатить трішки більше двох гривень, адже якщо цього не зробити, то не будуть сплачувати податки дуже заможні люди за великі будівлі. Тому думаю потрібно зробити принаймні мінімальну ставку по цьому податку. А стосовно комерційної нерухомості, ми маємо розуміти, що бізнес дає податки до бюджету і тому йому потрібно дати можливість вижити. І на це треба зважати, - зазначила Людмила Туровська.

На це все депутат Святослав Євтушенко запропонував голосувати спочатку за пропозицію кожного депутата щодо проекту рішення, а потім за проект рішення вцілому.

А депутат Сергій Паладійчук нагадав, що демократія - це захист інтересів більшості і запропонував встановити відсоткову ставку в розмірі 0,5%.

Коли ж приступили до голосування, то спочатку 34 депутатів підтримали взяти запропонований проект рішення щодо цього. Далі голосували за кожну пропозицію окремо. 

Нагадаємо, цьогоріч були внесені зміни до податків на нерухоме майно з фізичних осіб. Ними передбачається, що громадянам будуть надані пільги в оподаткуванні по житлу. Зокрема, змінами до закону пропонується сплачувати податок для квартир, площею від 60 м2, а для будинків - від 120 м2. Відсоткова ставка становить від 0 до 2%. Так, відсоткова ставка для житлових обєктів становить 1%, для господарських будівель - 0,1% і для нежитлових приміщень - 1%,.

11:18

Депутати Рівнеради підтримали податок на підакцизні товари

Депутати Рівнеради підтримали рішення "Про встановлення податку на підакцизні товари". За це рішення після тривалого обговорення проголосували 37 міських обранців.

Ним передбачається, що з 1 січня 2015 року на території Рівного акцизний податок з реалізації субєктами господарювання роздільної торгівлі підакцизних товарів становитиме 5% від вартість, в тому числі з урахуванням податку на додану вартість. Відтак, з розрахунку 2014 року, акциз на алкоголь становив 12 мільйонів гривень, акциз на тютюнові вироби - 2 мільйони гривень. 

 

11:12

Депутати Рівнеради проти податків на "собачі будки"

Тривале обговорення викликало на сесії Рівнеради питання змін до системи оподаткування, які вступили в дію з 2015 року. Депутати виступили проти оподаткування всієї нерухомості.

За словами депутата Станіслава Рязанова, зі змінами до системи оподаткування дійде до того, що ми будемо платити податки на туалети і собачі будки. 

Нагадаємо, суть цих змін полягає у тому, що громадянам будуть надані пільги в оподаткуванні по житлу. Зокрема, змінами до закону пропонується сплачувати податок для квартир, площею від 60 м2, а для будинків - від 120 м2.

- Натомість ми пропонуємо, щоб сплачувавс податок для квартир площею від 70 м2. Відсоткова ставка становить від 0 до 2%. Так, відсоткова ставка для житлових обєктів становить 1%, для господарських будівель - 0,1% і для нежитлових приміщень - 1%, - сказав Станіслав Рязанов.

10:23

Рівнерада проситиме підприємців економити електроенергію

Економити електроенергію на освітленні вивісок і рекламних кострукцій проситимуть міські депутати підприємців Рівного. Проект рішенння про звернення до суб’єктів підприємницької діяльності щодо цього вніс до порядку денного сесії міської ради депутат Святослав Євтушенко.

Він аргументував це тим, що в час, коли по всій Україні періодично відключають електроенергію для економії, нерозумно, щоб в світлу пору доби освітлювалися вивіски на магазинах і закладах відпочинку. 

- Я пройшовся містом і побачив, що чимало підприємців овітлюють вивіски на своїх закладах у денну пору, а деякі й взагалі цілодобово. Тому ініціював на розгляд сесії Рівнеради проект рішення про звернення до підприємців міста з проханням по можливості економити електроенергію на освітленні вивісок. Думаю, бізнес від цього не постраждає, а економії це додасть, - сказав Святослав Євтушенко.

10:17

Депутати Рівнеради не підтримали зняття земельного питання

Черговий земельний скандал розгортається у Рівному. До депутатів міськради звернувся чоловік з проханням виключити з порядку денного питання про передачу у власність земельної ділянки на вулиці Спокійній.

 Мовляв, Василь Гайчук хоче привласнити цю землю, яка впродовж багатьох років належить його родині. Проте депутати не підтримали пропозиції зняти його з рогляду. За це проголосувало лише 13 міських обранців.

10:03

Сесія Рівнеради розпочалася з хвилини мовчання

Засідання сесії Рівненської міської ради розпочалося із хвилини мовчання. Таким чином депутати вшанували усіх загиблих внаслідок трагічних подій в Україні.

Нагадаємо, рівно рік тому в січневі дні розпочалися перші вбивства на Майдані в Києві. Внаслідок цих трагічних подій революції були загиблі й рівняни.

Ключові слова: 

Коментарі

Якість жахлива. Навіщо таке робити. Краще вже нічого не знімати ніж таке г*вно.

Погана якість трансляції

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.